Доктор Комаровський порадив, як правильно відучити дитину від соски-пустушки

857

Педіатр Євген Комаровський , відомий молодим батькам по своїх книг, телепередач і блогу. Доктор регулярно відповідає на питання щодо дитячого здоров’я, які йому надсилають в адресу телепрограми, так і в соціальні мережі. Одні з питань було пов’язане з отучением малюка від пустушки.

З перших місяців життя я намагалася давати пустушку тільки в нічні години і то не завжди. Або коли мій малюк сильно вередував. Зараз моєму сину 2 роки, просто не може жити без пустушки, доводиться прикріплювати її клипсом до одягу. Як бути? — цікавиться матуся.

© Instagram @_smiledent

Читайте також:Чудно й смішно: 15 оригінальних сосок-пустушок

Доктор Комаровський пояснив:

Головне, що ви повинні розуміти: жодних медичних способів відучення від пустушки не існує. Способи — виключно педагогічні: терпляче роз’яснення, експерименти, пов’язані з втратою пустушки, зі схованою пустушкою і т. п.

Тим не менше, хотів би звернути вашу увагу на той факт, що шкоду пустушки дуже сильно перебільшений, і, по суті, використовувати пустушку чи ні — внутрішня справа вашої родини. Ось це і є найскладнішим, оскільки варто вашій дитині з’явитися з пустушкою в публічному місці, десятки людей зроблять вам як мамі зауваження (мовляв, який це ганьба, такий великий, а ще з пустушкою), після чого ви почнете відчувати почуття власної неповноцінності і пристрасне бажання негайно від пустушки позбутися.

Звертаю увагу, що за довгі роки роботи педіатром, я ще жодного разу не бачив дитини, який би пішов у школу з пустушкою. Рано чи пізно дитина від неї відмовиться. Чим пізніше це станеться, тим менше буде потрібно від вас суєти, зусиль і зіпсованих нервових клітин. Ще раз підкреслюю: боротися чи ні з пустушкою — особиста справа і індивідуальна проблема вашої сім’ї, лікарі вам не допоможуть, методи виключно педагогічні, коли їх використовувати, — вирішувати вам.

© Instagram @doctor_komarovskiy

Читайте також:Доктор Комаровський розповів, як правильно вимірювати температуру під пахвою

Відповів доктор Комаровський і на питання мами про те, чи може соска-пустушка вплинути на формування прикусу у дитини:

Пустушка – один з факторів, що впливають на формування прикусу, але далеко не єдиний. Впливають і подушка, й носове дихання, і надходження в організм кальцію, фосфору, вітаміну Д, і вид вигодовування – тобто смокче і пустушку і мамину цицьку або тільки з сосками має справу. Надалі – догляд за зубами, кількість грубої їжі (тобто навантаження на щелепи). А якщо в самий початок – так і хвороби-стреси під час вагітності теж впливають… Пустушки з силікону, та ще й спеціальної форми, що імітує сосок (точніше не сам сосок, а те, як змінюється його форма в процесі смоктання), – в меншій мірі впливають на прикус. Якщо на одній чаші ваг теоретично можливе формування неправильного прикусу, а на іншій – практично безсонні ночі для всіх членів сім’ї, я за пустушку категорично. Ну і нехай собі смокче.

© Instagram @lrinashapkina

А в якому віці ваш малюк відмовився від соски-пустушки?