Порада від Людмили Петрановской: як навчити малюка розлучатися з мамою без сліз

1134

Багато дітей з працею розлучаються з мамами, коли їм потрібно відлучитися на кілька годин, а то й зовсім на повний робочий день. Крихти болісно переживають цей момент. В результаті мама йде в смутку, а заплаканий малюк залишається під опікою родичів або няні. Відомий психолог Людмила Петрановська зазначає:

Найскладніше розлучаються з батьками діти у віці приблизно з півтора років до трьох. В цей час у них активно працює поведінка прямування, інстинкт вимагає від них бути поруч з батьком. Тому не треба сердитися на дитину — коли він вцепляется в вас і плаче, це не примхи, він просто робить те, що йому велить природа. Стане трохи старші – буде легше. Зараз ваша задача – зробити для нього ситуацію як можна більш передбачуваною, отже, переносимої.

На думку Людмили Петрановской, малюка треба поступово готувати до того, що йому доведеться на якийсь час залишатися без мами.

© Instagram @katigrom

Читайте також:Порада від Людмили Петрановской: як зберегти емоційний зв’язок з дитиною

Заведіть ритуал прощання, – радить експерт в своєму блозі. – Хто кого скільки разів цілує, як махає рукою, що говорить на прощання. Може бути, дитина разом з нянею чи бабусею дивиться у вікно, як мама йде на автобус. Може бути, ви говорите йому на вухо щось ласкаве. Важливо, щоб ритуал був постійним.

Його треба починати відпрацьовувати до того, як ви почнете ходити на роботу: розігрувати на іграшках, малювати картинки, просто “репетирувати”, йдучи на пару хвилин, навіть в іншу кімнату. Звертайте увагу дитини на те, що мама завжди повертається і всі дуже раді зустрічі.

Перед розставанням обов’язково з’ясовуйте дитині, що буде відбуватися: «Зараз до нас прийде бабуся. Ми вип’ємо разом чай, потім я піду на роботу, а ви будете грати і гуляти. Ти пообідаєш, поспиш, потім ще трохи пограєш, і тут я повернуся. Ми будемо вечеряти і читати книжки».

Виявилося, що багато матусі вже створили ритуали, які допомагають дітям без сліз відпускати матерів на кілька годин:

Хоч я і не знала про ритуали прощання, але вони у нас були, а завела їх не я, а донька)) А ми прийняли їх і виконували чітко – поцілувати, помахати, послати повітряний поцілунок і всі певної кількості та чіткої послідовності.

© Instagram @lazovskaya_anna

Синочка привчила цілуватися перед сном і на прощання: щічка права, щічка ліва, він мене, я його. І примовляю: щічку праву чмок і ліву, щоб не образилася! Він легко прощався, а коли зустрічалися: «Синку, здоров!», « Мамо, я скучив!». «І я, синку!».

Нам 2,3. Розлучаємося на ура , махаємо одне одному ручкою ,цілуємо і обіймаємо )) а коли я приходжу , вона завжди відкриває мені двері і починає притискатися і цілувати 💜.

Розкажіть, а як ваш малюк відпускає вас, якщо необхідно піти на кілька годин?