Секрети догляду за кучерявим волоссям

667

Зміст:

  • Загальні правила догляду
  • Особливості стрижки
  • Сушка витких пасм
  • Укладання
  • Вибір засобів для щоденного догляду за кучерявими локонами
  • Народні засоби для кучерявих локонів
  • Застосування молочної сироватки для блиску волосся
  • Типові помилки при догляді за кучерявими пасмами
  • На перший погляд може здатися, що кучеряве волосся досить помити і висушити феном, після чого вони відразу будуть виглядати красивими, доглянутими. На жаль, це не так, адже догляд за кучерявим волоссям вимагає великих зусиль і терпіння, інакше гладкі, шовковисті кучері перетворяться в пучок соломи.

    Загальні правила догляду

    Кучеряві пасма часто мають пористу структуру, сильно пушатся і стирчать в різні боки. Догляд за пористими волоссям вимагає виконання певних рекомендацій. В першу чергу, кучеряве волосся не можна мити щодня, навіть якщо миття голови використовується як спосіб укладання локонів.

    Якщо часто мити голову, з пасом швидко вимиються поживні речовини, вони стануть сухими і бляклими, не виключено виникнення лупи.

    Догляд за кучерявим волоссям виключає використання фена

    Інші правила догляду:

  • Локони потрібно регулярно зволожувати і живити, особливо на кінчиках. Якщо цього не робити, пасма будуть обламуватися на кінцях, стануть сухими, січеться. У складі професійних засобів по догляду за кучерявими локонами повинні бути колаген, вітаміни, кератин, масло ши, аргана, жожоба, макадамії та інші поживні компоненти.
  • Потрібно виключити всі професійні засоби, що містять у своєму складі спирт. Він несприятливо впливає на цей тип волосся, швидко перетворює зачіску на голові в «кульбаба».
  • Не можна розчісувати вологе кучерики, краще всього розчесати волосся перед миттям голови.
  • Так як кучеряві пасма досить сухі, їм зашкодить часте фарбування, використання агресивних барвників. Повне знебарвлення краще замінити колорированием або мелірування.

    Особливості стрижки

    Щоб гладкі і блискучі кучері не перетворилися в пучки сухої соломи, їх необхідно регулярно підстригати на кінцях. Кучеряві локони потрібно підстригати в сухому вигляді, так як при роботі з вологими пасмами неможливо передбачити, як буде виглядати стрижка.

    Кучеряве волосся не рекомендується філірувати, підстригати їх гарячими ножицями.

    Сушка витких пасм

    Кучеряві локони володіють крихкою структурою, тому їх небажано піддавати термічній дії (сушці феном, вирівнюванню праскою). Щоб швидше висушити голову без фена, потрібно:

  • Використовувати бальзам для волосся. Він обволікає поверхню локонів і відштовхує воду.
  • Обертати голову після миття в теплий махровий рушник, попередньо нагріту на сонці або батареї.
  • Позбавлятися від залишків вологи з допомогою промокання локонів паперовими серветками.
  • Розчісувати кучеряве волосся краще гребінцем з великими зубчиками, виконаної з силікону, дерева або іншого якісного антистатичного матеріалу. Неприпустимо використовувати щітки з жорсткою щетиною, гребінці з безліччю дрібних зубчиків, оскільки вони травмують пасма на кінцях, заплутують кучері.

    Укладання

    Після миття голови на напіввологі локони наносять одне з незмивних коштів: спрей, лосьйон, флюїд, сироватку, спеціальне масло. Вони додадуть кучерям гладкості і еластичності, зроблять їх живими, шовковистим, блискучими.

    Якщо локони випрямляють праскою, перед процедурою обов’язково потрібно нанести крем з термозахистом.

    При створенні зачісок головне не брати занадто багато укладочного кошти, так як при надлишку воно обтяжує пасма і створює ефект немитої голови.

    Вибір засобів для щоденного догляду за кучерявими локонами

    При даному типі шевелюри вибирають бессульфатный шампунь. Справа в тому, що сульфати агресивно впливають на верхній шар волосся, позбавляють його поживних речовин, життєвої сили. Замість нього воліють м’які натуральні склади, що містять рослинні екстракти, трави, масла.

    бессульфатный шампуньБессульфатный шампунь не обтяжує пористі кучеряве волосся

    Раз на місяць потрібно використовувати шампунь для глибокого очищення шкіри голови і волосся, щоб змити з пасом всі речовини, що скупчилися від застосування незмивних кондиціонерів, укладальних засобів, бальзамів. Після цього на пасма можна нанести зволожуючу маску. Вона швидко вбереться, приникнет глибоко в структуру волосся.

    Власницям кучерявого пасом після кожного миття голови обов’язково потрібно наносити бальзам, кондиціонер. Він склеює лусочки волосся, зміцнює їх захисною плівкою.

    Обов’язковим етапом у зволоженні кучериків є маска, яку роблять 1-2 рази в тиждень. Її потрібно наносити на всю довжину вологих пасом, уникаючи коріння. Бажано, щоб у складі маски були відновлюючі олії (арганова, ши, обліпихова, реп’яхову, кокосове). Для нефарбованого волосся краще підбирати маски на основі рослинних екстрактів, наприклад з вівсом, авокадо, алое.

    Народні засоби для кучерявих локонів

    Для того, щоб кучерява шевелюра не страждала від сухості, застосовують наступні домашні маски:

  • З бананом і оливковою олією. 1 стиглий банан подрібнюють до стану кашки, розтирають його з 3 ст. л. оливкової олії, 2 ст. л. кефіру. До отриманої маси додають 3 краплі рідкого вітаміну Е і вітаміну А. Склад наносять на кучері, уникаючи коріння волосся, голову укутують рушником і залишають на 30 хвилин. Локони промивають теплою водою з використанням кондиціонера.
  • З реп’яховою маслом і сметаною. В 3 ст. л. жирної сметани додають таку ж кількість масла будяків, змішують туди 1 яєчний жовток, 0,5 ч. л. коньяку. Отриману суміш розподіляють на вологі волосся, залишають на 30-40 хвилин. Голову промивають теплою водою з використанням шампуню.
  • З маслом амли і гліцерином. У 40 мл олії амли додають 2 ст. л. гліцерину і 1 ст. л. кокосового масла. Отриману суміш трохи підігрівають на водяній бані, рівномірно наносять на злегка вологе волосся. Голову утеплюють рушником, маску витримують 40-50 хвилин, змивають теплою водою з використанням шампуню.
  • З медом і касторовою олією. У 20 мл касторової олії додають 5 мл персикового масла, 1 ч. л. меду, 1 ч. л. магазинного бальзаму для волосся. Отриману масу ретельно розмішують, розподіляють по всій довжині на вологі пасма, залишають на 35-40 хвилин. Голову миють теплою водою з використанням шампуню.
  • тип волосКучерявий тип волосся потребує постійного живлення і зволоження

    При застосуванні даних рецептів не варто чекати миттєвого ефекту. Як правило, результат стає помітним лише після проведення 5-7 процедур.

    Застосування молочної сироватки для блиску волосся

    Щоб швидко зволожити локони, оздоровити їх зсередини і додати блиску, готують рецепт на основі молочної сироватки. Її не обов’язково купувати в магазині, а можна приготувати вдома, залишивши молоко на добу без холодильника.

    Особливість цього натурального продукту в тому, що він не обтяжує локони, при цьому робить їх блискучими, запобігає перетин і випадання.

    У 0,5 склянки молочної сироватки додають 2 яєчних жовтки, попередньо збитих з допомогою блендера. Отриману масу спочатку втирають в коріння волосся. Потім розподіляють по всій довжині локонів. Пасма закривають рушником, залишають на 30 хвилин. Голову миють теплою водою з використанням бальзаму.

    Типові помилки при догляді за кучерявими пасмами

    Якщо кучері досить дрібні, їх не потрібно ретельно розчісувати, інакше вийде зачіска в стилі «кульбаба». Достатньо кілька разів пройтися по локонам гребінцем з великими рідкими зубчиками. Також варто відмовитися від тугих гумок і шпильок для волосся, адже вони розшаровують волосяні лусочки, обламують волосся на середині довжини.

    Використовуючи перераховані вище поради, можна зробити кучеряве волосся своєю гордістю, а не недоліком зовнішності.

    Також рекомендуємо почитати: догляд за сухою шкірою обличчя