Педіатр розповіла про причини появи темних кіл під очима у дітей

799

Іноді у дітей під очима бувають темні кола. Вони приблизно схожі на ті, що у дорослих, коли ті перевтомлюються. Педіатр і неонатолог Анастасія Старостіна поспішає внести ясність для особливо вразливих мам, які, можливо, зараз вже уважно розглядають особи своїх чад.

В більшості випадків це не хвороба, а особливість дитини, — зазначає лікар. — Шкіра під очима тонка, багата кровоносними судинами. Чим поверхнево розташовані судини, тим темніше синява. Найчастіше це характерно для світлошкірих, світло – і рудоволосих, блакитнооких діточок. Якщо у когось в сім’ї є синява під очима, то не дивно, що дитина успадкував цю особливість.

Читайте також:Не тільки генетика: вчені пояснили, чому дитина може стати лівшею

Доктор Анастасія Старостіна зазначає причини, за якими у дітей можуть виникнути темні кола під очима:

  • анатомо-фізіологічні особливості, спадковість;
  • недолік сну, перевтома, особливо у школярів;
  • психоемоційний неблагополуччя в сім’ї;
  • комп’ютерні ігри, тривалий перегляд телевізора;
  • недостатнє перебування на свіжому повітрі;
  • железодефицит і анемія (достатньо м’яса в раціоні дитини, немає факторів ризику виникнення анемії?);
  • алергічний риніт або кон’юнктивіт;
  • аденоїди;
  • ГРВІ або інша гостра інфекційна хвороба;
  • часте тертя очей руками.
© Instagram @mir.deti

Доповнює колегу педіатр, доктор медичних наук, професор Лев Хахалин. Він радить і план дій для усунення названої причини появи темних кіл під очима у дитини.

Я часто спостерігав, що в теплі періоди року кола ставали менш помітними, а в прохолодну і вологу погоду, навпаки, більше впадали в очі. І пов’язано це було, безумовно, зі зміною кровообігу в лор-органах.

Розгляньте найближчих родичів дитини в пошуках такого симптому, щоб виключити його спадковий характер. Якщо таких родичів немає, зверніться до отоларинголога, проведіть ретельне обстеження будови черепа в області гайморових пазух і верхніх дихальних шляхів, оцініть стан аденоїдної тканини у верхніх відділах носоглотки, визначте відповідність мозкового кровообігу віковій нормі. Ці обстеження звузять коло пошуку причини появи кіл під очима.

На думку педіатра Анастасії Старостиной, якщо дитина з синявою під очима активний, має хороший апетит, різноманітний раціон харчування, достатньо гуляє та спить, то він здоровий.

Лікувати, зайво обстежити активного дитини з колами під очима не варто, — наголошує дитячий педіатр. — Нехай дитина росте в люблячою, турботливою сім’ї, більше гуляє, рухається, висипається і різноманітно живиться!

© Instagram @goncharova_mama

Якщо ж стан малюка викликає тривогу у батьків, потрібно звернутися до лікаря.