Експерти розповіли, як підвищити лактацію

1334

Материнське молоко – найкраща їжа для малюка. Воно містить усі необхідні поживні речовини. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує мамам віддати перевагу грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя малюка, а потім разом з належним прикормом продовжувати грудне вигодовування до двох років або старше.

Читайте також:Монолог мами: «Я годувала дитину майже до чотирьох років»

Успіх грудного годування залежить від лактації. Є молоко – мама спокійна, малюк ситий і задоволений; молока мало – значить, треба працювати над підвищенням лактації. Запорука успішної лактації – правильна організація грудного вигодовування. Вона включає в себе декілька пунктів, при дотриманні яких молоко буде вироблятися по потребам малюка.

View this post on Instagram

A post shared by 😍 LOVI БІЛОРУСЬ🇧🇾 (@lovi_bel) on Dec 27, 2018 at 10:30am PST

  • Годуєте на вимогу. У перші місяці життя прикладань до грудей повинно бути не менше 12-у добу, причому бажано, щоб денні перерви на сон не перевищували 2 годин, а 1 нічна перерва – 4 годин.
  • Не пропускайте нічні годування, так як в цей час активно виробляється гормон пролактин. Якщо малюк прокидається вночі, щоб поїсти – обов’язково його годуєте.
  • Правильно прикладайте дитину до грудей. Це один з основних пунктів успішного годування: малюк спорожняє груди і не травмує її.
  • Не обмежуйте тривалість смоктання. Дитина в цьому випадку не висмоктує всі необхідну йому кількість молока і не добирається до більш жирної частини.
  • Розташовуйтеся зручно. Якщо мама відчуває дискомфорт, її напружені м’язи і це позначається на лактації.
  • Не використовувати соски-пустушки та пляшечки. Задовольняючи потребу в смоктанні за рахунок замінників грудей, дитина менше стимулює саму груди, що позначається на виробленні молока.
  • Докармливайте однією груддю, а другу пропонуйте у наступне годування. Якщо мама пропонує дитині другу груди до того, як він спустошив першу, то до наступного годування молока прийде недостатньо для насичення дитини. Однак якщо малюк залишається голодним, переводите його на другу груди.
  • Пийте теплий чай, компоти, морси, соки (на які у дитини немає алергії).
  • Відпочивайте. Повноцінний сон – один із факторів якісного лактації. Дефіцит нічного сну необхідно компенсувати вдень, коли дитина спить.
© Instagram @helbium.pro

Консультант з грудного вигодовування Наталія Разахацкая радить, як підвищити лактацію з допомогою рослинних олій.

Анісова оліяСпосіб застосування: внутрішньо 2-10 крапель в цукровому кубику або 4-5 крапель на склянку води три рази на день. При передозуванні спочатку спостерігається легке сп’яніння, а потім сонливість.

Олія м’ятиСпосіб застосування: внутрішньо по 2-3 краплі на кубик цукру або 2-3 краплі на склянку води три рази на день.

Масло чорного кминуСпосіб застосування: внутрішньо 4-5 крапель олії на склянку води, пити 3 рази в день.

Масло фенхеляСпосіб застосування: внутрішньо 5 крапель на склянку води 1 раз в день.

Доктор Комаровський рекомендує такий спосіб підвищення лактації:

Ніколи на завадять: теплий душ, включає помірний гідромасаж грудей; масаж-розминка молочної залози перед годуванням і нетривалий (3-5 хвилин) зціджування після годування.

Читайте також:Масаж грудей при годуванні: особливості виконання

Ксенія Соловей, керівник центру підтримки грудного вигодовування «Молочні Ріки», партнер ЮНІСЕФ за програмою підтримки грудного вигодовування в кризових ситуаціях, впевнена, що помічниками мами в збільшенні кількості грудного молока можуть стати:

  • трав’яні чаї. Найбільш поширені та ефективні: кріп, фенхель, аніс, материнка, чай з листя брусниці, зелений чай, фіточаї для годуючих жінок;
  • продукти, що збільшують обсяги молока: хліб з кмином, морква, чорна редька, імбир. А також «Горіхове молоко» (1 ст. ложка подрібнених волоських горіхів заливають гарячим склянкою молока, настояти в термосі 2 години) і «Вершки з кмином» (1 ст. ложка вершків заливається склянкою сметани, нудиться в духовці 40 хвилин).
© Instagram @memanchi.shop

Експерт звертає увагу годуючих мам на те, що для підвищення лактації не ефективно:

  • пити багато рідини понад бажання;
  • пити чай з молоком (зі згущонкою); халва;
  • є рясно і висококалорійну їжу при відсутності апетиту.

А які перевірені на особистому досвіді способи підвищення лактації знаєте ви?