Історія походження і традиції адвент-календаря

752

Адвент-календарі давно стали невід’ємною частиною передноворічної суєти. Багато сотень років в перших числах грудня люди по всьому світу відкривають першу коробочку зі свого подарункового набору, щоб наблизити новий рік і різдво свято. Але мало хто знає історію появи цієї чудової і доброї традиції. А вона, повірте, не менш захоплююча, ніж процес розпакування вашого адвенту!

Що це взагалі таке?

Адвент в перекладі з латині означає “пришестя”, тобто період очікування пришестя в світ христа. Адвент-календар-це особливий святковий набір, який використовується для зворотного відліку часу від 1 до 25 грудня. Чому саме такі дати? справа в тому, що традиція прийшла до нас з католицьких країн, в яких день святкування різдва христового припадає якраз на 25 грудня.

В сучасних календарях може бути і 14, і 20 днів, або навіть 31 (якщо відраховувати час до приходу нового року) — все залежить від виробника. Зараз адвент-календарі випускають майже всі бренди: від харчових до косметичних. Можна вибрати відповідну цінову категорію, тематику, зразкове наповнення. Такий календар стане відмінним способом скрасити дні очікування зимових свят іпронікнуться атмосферою різдва, адже кожен день ви будете радувати себе маленькими подаруночками.

Коли з’явилися перші адвенти?

Традиція адвент-календарів імовірно сходить до 1850-х років. Як і багато інших сучасних святкових традицій, адвенти мають німецьке походження. На початку xix століття протестанти в німеччині стали відзначати дні, що залишилися до різдва, кожен день запалюючи свічки, або залишаючи малюнки крейдою на стіні. Потім з’явилася нова практика – щодня вивішувати зображення, присвячене очікуванню свята. Зрештою все це призвело до створення першого відомого дерев’яного календаря адвенту ручної роботи (сталося це в 1851 році).

Революція у виробництві

Перш ніж стати одним з найпопулярніших зимових подарунків, адвент-календарі зазнали ряд змін, головним з яких був перехід від дерева до паперу і картону. Є кілька версій того, хто був першим творцем друкованого календаря. За одними даними, в 1902 році видавець євангелічного книжкового магазину фрідріх тюмплер почав продавати перші друковані «різдвяні годинники».

Популярність адвент-календарів поширилася, завдяки німецькому друкарю герхарду лангу. У дитинстві він дуже любив робити саморобні календарі, і багато ідей ланга використовували для створення друкованого адвенту в газеті «stuttgarter zeitung». Але ніяких дверей і коробочок в ньому поки не було, поки що в ньому були присутні тільки дві сторінки: одна з різдвяними картинками, а друга з картонкою, яка включала 24 квадратика з віршами, написаними гехардом лангом. Саме він і придумав новий формат.

Суть цього адвент-календаря була дуже простою: кожен день діти могли вирізати по одній картинці, приклеювати її в квадратик, при цьому читаючи вірш. А 24 грудня на головне місце приклеювали одягненого в біле немовля христа.

Пізніше, в 1920-х роках, все той же ланг придумав вирізати маленькі дверцята, які можна було відкривати кожен день. За кожною дверцятами була захована картинка або вірш з біблії. Він також розробляв варіанти календарів-будиночків, які можна було наповнити солодощами і ялинковими іграшками. Завдяки цьому нововведенню, ланг до нинішніх днів і вважається батьком сучасного адвент-календаря. Його працьовитість надихнула інших видавців почати роботу над своїми “різдвяним годинником”. Незабаром адвенти стали популярні і за межами німеччини.

Що можна знайти в сучасному “календарі очікувань”?

Мабуть, найбільш традиційними і популярними адвент-календарями в наші дні все ще є ті, в яких можна знаходити солодощі. Перший такий шоколадний набір з’явився в 1958 році, а в 1971 році компанія cadbury включилася в гонку і випустила свою власну версію у великобританії. Вони продовжують робити це і зараз, але тепер конкуренція в цій галузі просто божевільна.

Слід зазначити, що сучасні календарі мало пов’язані з релігією, але все ж вони незмінно включають 25 днів (іноді і більше). Ось тільки ховаються тепер за щоденним сюрпризом найчастіше фігурки улюблених героїв фільмів або серіалів, духи або декоративна косметика, навіть різні набори з напоями ілізаданія на кожен день.

Самі незвичайні адвент-календарі в історії

З моменту першої появи «календарі очікувань» приймали найрізноманітніші види і форми. Так, в 2007 році в лондоні спорудили найбільший адвент-календар в історії. Його висота – понад 70 метрів, а ширина — близько 23 метрів. Він був присвячений відкриттю після реконструкції місцевого вокзалу сент-панкрас.

Є і претендент на звання найдорожчого адвенту в історії. Календар вартістю понад 10 мільйонів доларів був створений на замовлення для анонімного швейцарського багатія дизайнером деббі вінгхем. У його осередках можна знайти дизайнерські годинники, діаманти і різні твори мистецтва.

Якщо хочете порадувати близьких по-справжньому (особливо, дітей), самим незвичайним адвент-календарем стане той, який высделаете своїми руками.

Зберіть набір з подарунків, які неодмінно сподобаються вашому другу або члену сім’ї, і запакуйте на свій смак. Це найкращий спосіб підтримати традицію, розпочату гехардом лангом, і подарувати коханим людям святковий настрій і теплі емоції.