Як краще кинути палити при вагітності

1661

Зміст:

  • Шкоду сигарет для плода
  • Можна різко кинути шкідливу звичку
  • За скільки до вагітності потрібно припинити палити?
  • Як кинути палити при вагітності
  • Як зменшити вплив нікотину на плід?
  • Лікарі всіх спеціальностей однозначно вважають, що куріння – шкідлива звичка і від неї потрібно позбавлятися. Якщо сигарета шкодить здоровому організму, то для вагітної і майбутнього малюка нікотин і смоли можуть бути вкрай небезпечні. Багато досліджень довели, що подібне звикання більше викликано психологічними чинниками, ніж реальною залежністю від нікотину. Це наводить на думки, що відмовитися від сигарет може абсолютно кожен, якщо сильно захоче.

    Вагітній треба кинути курити якомога раніше

    Шкоду сигарет для плода

    Деякі завзяті курці, які продовжують курити вже будучи в цікавому положенні, пояснюють свій вибір наявністю природного захисту у дитини. Дійсно, плацента виконує роль своєрідного фільтра, який не допускає потрапляння до плоду багатьох шкідливих і токсичних речовин, а також мікроорганізмів. Але, на жаль, нікотин, наркотичні речовини та алкоголь долають плацентарний бар’єр без праці.

    Що відбувається з організмом малюка, якщо мама курить:

    • Дитина перебуває в ролі пасивного курця, оскільки нікотин потрапляє до нього навіть через плаценту.
    • На ранніх термінах плацента ще не сформована і не здатна хоч якось захищати ембріон від шкідливих речовин.
    • Нікотин викликає спазм судин, в результаті чого погіршується кровообіг плоду. При регулярному куріння матері у дитини виникає хронічний дефіцит поживних речовин і гіпоксія.
    • Вже внутрішньоутробно у дитини формується нікотинова залежність. Вона може виявлятися з перших годин життя, коли малюк почне кашляти, плакати чи навіть задихатися від нікотинового голоду.
    • Внутрішньоутробно сповільнюється фізичний розвиток дитини, діти народжуються з меншою масою і порушеннями роботи дихальних органів.
    • Діти курящих матерів більш примхливі і гірше сплять.

    Часто куріння провокує викидні.

    Курці майбутні мами помиляються, вважаючи, що нікотин і смоли залишаються тільки в їх легенях і ніяк не шкодять дитині. Сигарети негативно впливають на плід на будь-якому терміні його розвитку.

    Можна різко кинути шкідливу звичку

    До 5% жінок-курців відмовляються кинути шкідливу звичку з-за того, що не хочуть відчувати стрес і вважають, що він негативно позначиться на здоров’ї дитини. Всі лікарі і психологи переконані, що подібний відповідь являє собою типову відмовку і висловлює психологічну слабкість. Шкода від куріння у багато разів перевищує шкоду від можливого стресу при відмові від згубної звички.

    Можна різко, в один день, кинути сигарету і відмовитися від залежності? Саме так і потрібно робити, якщо ви хочете зберегти здоров’я малюка. Пояснення такого вибору досить просте: жінка забуде про сигарети приблизно через три три тижні, а гіпоксія дитини при курінні триватиме всі дев’ять місяців.

    За скільки до вагітності потрібно припинити палити?

    Дівчатам не рекомендується палити в принципі. Справа в тому, що повне оновлення складу сперматозоїдів відбувається кожні три місяці, а жіночі яйцеклітини присутні в яєчниках з самого народження дівчинки. На якість цих яйцеклітин впливають абсолютно всі негативні фактори, в тому числі нікотиновий дим. Якщо шкідлива звичка вже сформувалася, то відмовитися від неї необхідно мінімум за три місяці до планованого зачаття. Це дасть час організму відновити кровообіг, наситити клітини киснем і заповнити дефіцит корисних речовин.

    Якщо вагітність настала незаплановано, припиняти курити потрібно якомога раніше. Якщо ви встигнете зробити це на ранніх термінах, то зародку буде завдано мінімальної шкоди, що може не позначитися на загальному здоров’ї малюка. Точну дату, за скільки до планованої вагітності не потрібно палити, ніхто не скаже.

    Майбутній мамі слід детально вивчити, чим небезпечні сигарети, і прийняти усвідомлене самостійне рішення про здоровий спосіб життя.

    как бросить курить при беременности

    Куріння небезпечне і на ранніх термінах, і на пізніх

    Як кинути палити при вагітності

    Здається, що відмовитися від куріння складно. Це справді нелегко, але простіше, ніж здається, тому що нікотин викликає сильну залежність. Бажання вагітної припинити палити – вже половина справи. Наступний крок – усвідомити майбутні фізичні процеси і відчуття, придумати, чим замінити сигарети, щоб нівелювати психологічну звичку.

  • Зрозумійте, що ви не маєте права давати нікотин дитині і ставити під загрозу його здоров’я без його згоди.
  • Прийнявши важливе рішення про відмову від куріння, повідомте про нього своїм рідним і близьким друзям. По-перше, дана обіцянка допоможе стримувати бажання закурити. По-друге, вони допоможуть вам відволіктися і пережити перші важкі дні.
  • Будьте готові, що перші кілька днів ви буде дуже часто думати про сигарети. Намагайтеся ставитися до цього спокійно. Такі думки закономірні. Знайте: ви зможете це витерпіти.
  • Придумайте повноцінну заміну сигарет – горішки, сухофрукти, вода з лимоном, 20 глибоких вдихів або дзвінок подруги. Телефонуйте їй або їжте горішки кожен раз, коли ви теоретично вийшли покурити.
  • Поставте собі дедлайн і поступово його відсувайте. Спочатку пообіцяйте собі, що протримаєтеся 21 день, потім ще 21…
  • Дозволяйте собі маленькі радощі, які будуть нагородою за день без сигарет: тістечко, суші, квиток у кіно, нове плаття.
  • Через 1-2 місяці проаналізуйте свій стан. Ви реально відзначите, що згадуєте про сигарети значно рідше, а просто так вийти на балкон подихати вже хочеться сильніше, ніж саме покурити. Тут і починається ваша нова усвідомлена життя!
  • Якщо ви відчуваєте, що не впораєтеся самостійно, запитайте у лікаря, як краще кинути палити під час вагітності. В аптеках є спеціальні препарати, які допомагають швидше усунути дефіцит нікотину в організмі, однак не всі вони дозволені в період очікування дитини. Те ж саме стосується і численних народних рецептів. Не ризикуйте здоров’ям малюка і не приймайте нічого без дозволу лікаря.

    Як зменшити вплив нікотину на плід?

    При незапланованої вагітності жінка дізнається про яке відбулося зачаття після декількох тижнів. До цього моменту у ембріона вже формуються зачатки внутрішніх органів і головний мозок. Паління в перші тижні однозначно робить негативний вплив на майбутнє здоров’я малюка. Подальші рекомендації для вагітної:

    • Відмовтеся від куріння, як тільки ви дізналися про яке відбулося зачаття.
    • Повідомте лікаря, що курили до цього, щоб він додатково призначив вітамінні комплекси. Застосування фолієвої кислоти, вітаміну с і заліза в достатніх кількостях дозволяє попередити аномалії розвитку дитини.
    • Краще відмовитися від вживання кофєїнсодержащих продуктів і є багато свіжих сезонних овочів.
    • Пийте достатньо рідини, щоб швидше вивести з організму шкідливі речовини.
    • Багато гуляйте на свіжому повітрі, щоб попередити гіпоксію у дитини і забезпечити правильний розвиток його нервової системи.
    • Якщо партнер теж курив, позбавляйтеся від звички разом.

    Легкий спосіб розпочати здоровий спосіб життя – прийняти усвідомлене рішення. Зваживши всі можливі ризики від куріння, ймовірність запрограмувати організм на те, що йому це не потрібно, досить висока. Підтвердження свого рішення можна шукати в наукових медичних фільмах, де доступно пояснюють шкоду нікотину для плода.

    Кожна людина будує своє життя самостійно. Але під час вагітності жінка відповідальна також і за здоров’я дитини. Ви можете повернути своє життя в те русло, яке вважаєте кращим і правильним. Кидайте курити прямо сьогодні, нехай у ваші легені надходить тільки чисте повітря. Для відмови від смертельно небезпечної звички не буває занадто пізно.

    Читайте далі: підготовка до зачаття дитини