Як покарати дитину за непослух і провини?

1664

Зміст:

  • Потрібно карати дітей?
  • Як покарати дитину правильно?
  • Слідувати всім порадам психолога?
  • Корисні поради правильної поведінки для батьків
  • Виховання дитини – складна і відповідальна задача. І тема покарання дітей за непослух одна з найбільш гострих останнім часом. Психологи наполягають на партнерських відносинах дітей і батьків, рекомендують навчитися домовлятися і пояснювати правила поведінки. Але красива теорія не працює на практиці.Покарання дитини – відповідальний процес, до якого завжди слід підходити спокійно і зважено

    Потрібно карати дітей?

    Світ навколо маленької дитини стрімко змінюється, кожен день він відкриває щось нове і не завжди адекватно реагує на ситуації. Батьків це дратує, адже вони хочуть бачити чадо милим і слухняним, а неправильне поводження, як небажана реакція викликає обурення дорослих. У свідомості мами і тата вкоренилося, що неправильне поводження дітей заслуговує осуду. Психологи вважають, що покарання за погану поведінку повинні залишитися в минулому.

    Теорія психологів про відсутність осудження для дітей має місце, якщо мова йде про фізичному впливі. Бити малюка категорично не можна, як і зриватися на крик з образами. Залишати ситуацію безкарною неприпустимо. Діти повинні розуміти свою провину, щоб не повторювати помилки в майбутньому.

    Ситуацій, які вимагають осуду, багато, всі вони різні. Серед найбільш популярних причин виділяють:

    • брехня;
    • непослух;
    • хамство;
    • неповага до оточуючих;
    • злодійство.

    Єдині вимоги до дитини повинні бути у всіх членів сім’ї. Якщо мама щось забороняє, це не повинні дозволяти тато чи бабуся. Інакше дитина перестає розуміти, чого від нього хочуть оточуючі.

    Як покарати дитину правильно?

    Батьки самостійно вирішують, як покарати дитину за провину. Методи впливу повинні торкнутися його свідомість, дати зрозуміти, що так робити не можна. Головне – не використовувати силу, крики, образи, бо це принижує. Все це негативно позначається на психіці, надовго запам’ятовується, залишаючи в душі образу на батьків.

    Психологи рекомендують розмовляти з дитиною, пояснювати наслідки вчинків. Молодшим школярам доведеться розжовувати, чому їх вчинок не викликав захоплення у оточуючих. Але коли вони це зрозуміють, ймовірність, що подібна ситуація не повториться, дуже висока.

    Ефективна тактика – показати малюкові, що він чимось сильно засмутив маму і тата. Маленьких дітей лякає неприйняття їх батьками. Тому, якщо він зрозуміє, що вчинок став причиною відсторонення мами чи тата від нього, напевно в наступний раз подумає, перш ніж повторити щось подібне.

    Не рекомендується зловживати такою мірою покарання, як позбавлення чогось обіцяного. Але відмова дитині в купівлі солодощів після проступку допоможе сформувати усвідомлення того, що погані справи стануть причиною втрати чогось цінного та бажаного.

    за плохое поведениеКарати дитину за погану поведінку потрібно обов’язково, але без образ і фізичного впливу

    Слідувати всім порадам психолога?

    Все частіше ми говоримо про те, як не можна карати дітей. У свідомості батьків зміцнюється розуміння, що застосовувати каральні заходи для крихти – неправильно. Це прекрасно, якщо батьки розуміють кордон між відсутністю осуду і вмінням говорити з дитиною, пояснюючи наслідки проступків. На жаль, грань відчувають не всі. Відсутність осудження за брехню, нахабство, образлива поведінка, прояв агресії призводить до вседозволеності з боку дітей. Малюки стають злими, некерованими і не сприймають слова оточуючих, тому що батьки дозволяють їм все.

    Важливо не допустити момент, коли дитина стає некерованим. Це може призвести до постійних скандалів, образ та втрати довіри між дітьми і батьками.

    Тема спілкування з дитиною залишається спірною. Щомісяця з’являються дискусії на тему виховання та вміння донести до дитини важливі правила поведінки в суспільстві. Психологи обговорюють нові методики, батьки розповідають про свій цінний досвід, формуванні ідеальної схеми виховного процесу. Але те, що допомагає одному малюкові, не обов’язково допоможе виховати правильно іншої дитини. Ідеальна схема поведінки у кожної дорослої людини своя, сформована методом проб і помилок.

    Корисні поради правильної поведінки для батьків

    Не існує точних рекомендацій для батьків з приводу того, як карати дітей. Головне – дотримуватися основні правила, які допоможуть не зруйнувати довірчі відносини зі своїм чадом і виростити гідного людини:

    • розберіться в ситуації. Не завжди дитина винен, тому важливо проаналізувати подію, щоб уточнити частку провини малюка;
    • не зривайтеся на дітей просто з-за поганого настрою;
    • не можна лякати дітей прочуханкою;
    • не міняйте правила. Якщо ви дотримуєтеся певної думки з приводу правильної поведінки, завжди сваріть дитину за такі проступки;
    • перед покаранням поясніть дитині причину. Діти повинні розуміти, за що отримують. Вони зроблять висновки, більше не будуть повторювати проступки;
    • проявляйте терпіння, вчіться пояснювати дитині, чому він вчинив неправильно. Довірчі бесіди допоможуть уникнути помилок в майбутньому.

    Будь-який, навіть самий вихований малюк, іноді вередує і робить неправильні вчинки. Завдання батьків – вчити його дотримуватися норм поведінки. Але це не означає, що провини не потрібно звертати увагу. Навпаки, застосовувати заходи покарання, щоб малюк розумів свою неправоту, необхідно. Але, незважаючи на промахи, шкідливість і помилки в поведінці, потрібно запам’ятати одне просте правило – любіть своїх дітей!

    Дивіться далі: з якого віку можна давати дитині буряк