Як проходять штучні пологи

2998

Зміст:

  • Що таке штучні пологи?
  • У чому відмінність від аборту?
  • Навіщо провокувати пологи раніше терміну?
  • Як це відбувається?
  • Наслідки для матері
  • Наслідки для дитини
  • Юридичні питання
  • Штучні пологи – досить небезпечна процедура для жіночого організму. До неї вдаються у крайніх випадках, коли жінка не може виносити дитину самостійно. Процедура супроводжується великим ризиком для матері та ще більшим – для дитини, тому повинна проводитися тільки в пологовому будинку з можливістю швидко доставити матір і дитину в реанімацію.

    Штучні пологи завжди чреваті ризиком

    Що таке штучні пологи?

    Вагітність можна перервати з різних причин і різними способами. На ранніх термінах, якщо жінка не хоче мати дітей, чи це може нашкодити їй за медичними показаннями, використовуються препарати, що переривають вагітність. На більш пізніх термінах в таких випадках аборт проводиться оперативно.

    Якщо виникає потреба перервати вагітність на 20-му тижні і пізніше, про небажання мати дитину мова звичайно не йде. Але можуть виникнути патології, викликані або спровоковані вагітністю, які поставлять під загрозу здоров’я, а інколи і життя майбутньої матері. Основна мета штучних пологів – врятувати матір. Дитина життєздатний, але тільки в умовах дитячої реанімації. Чим молодша дитина, тим менше шанс на його виживання, тому пологи стимулюють тільки по необхідності.

    У чому відмінність від аборту?

    Відмінності між різними способами переривання вагітності в терміні, на якому це відбувається. Аборт застосовується до 12-го тижня за бажанням жінки та до 16-ї, якщо є медичні показання, які діагностували запізно. Дитина після аборту нездатний вижити поза організмом матері, тому його не рятують. Мова йде тільки про життя, здоров’я або бажання матері. Мимовільне переривання вагітності на цьому терміні називається викиднем.

    Після 16-го тижня переривання вагітності вже називається пологами, передчасними, якщо це відбувається мимовільно, або штучними, якщо їх провокують дії лікаря. У цьому випадку можливе виживання народженої дитини. Деякі фахівці вважають пологами переривання вагітності після 14-го тижня. З часом пологів пов’язані не тільки термінологічні, але і юридичні питання.

    Навіщо провокувати пологи раніше терміну?

    Найважливіше: стимулюють пологи тільки за медичними показаннями. Це пов’язано з великим ризиком для матері і малюка, а також з тим, що на такі дії існує законодавча заборона. Також заборонено проводити таку процедуру де-небудь, крім лікарні, обладнаної повноцінним відділенням реанімації. Незважаючи на те що жінка не може стимулювати пологи за своїм бажанням, вона повинна дати згоду на таку процедуру.

    Процедура проводиться за наступними показаннями:

    • патології внутрішніх органів, несумісних з вагітністю;
    • тяжкі аномалії плоду, виявлені після 16-го тижня;
    • завмерла вагітність;
    • необхідність лікування сильними препаратами, негативно діють на плід;
    • перенесена під час вагітності лікування, небезпечна для плоду;
    • патології плаценти;
    • прееклампсія;
    • кровотечі;
    • алкоголізм, наркоманія, асоціальний спосіб життя батьків.

    Шансів, що малюк народиться здоровим, мало, тому на першому плані здоров’я матері. Також пологи можуть бути стимульовані, якщо жінка була зґвалтована і не перервала вагітність раніше, перебуває у в’язниці або її чоловік загинув або отримав інвалідність.

    Роды по медицинским показаниям

    Переривання вагітності проводиться за медичними показаннями

    Як це відбувається?

    Штучні пологи – досить жорстка процедура. Питання про життя плоду відходить на другий план або взагалі не ставиться. Найбільш простий спосіб є найбільш щадним для плоду – це застосування простагландинів. Ці речовини стимулюють відкриття шийки матки і скорочення її м’язів. Їх вводять у піхву у вигляді вагінальних свічок, таблеток або гелів. В результаті вдається стимулювати пологи з мінімальним кровотечею у матері.

    В якості додаткових засобів використовуються спазмолітики, щоб розкрити шийку матки, заспокійливі препарати, окситоцин, прокол навколоплідного міхура. У матці відбуваються ті ж процеси, що і при звичайних пологах, – плацента відділяється, відходить пробка, розривається плодовий міхур і народжується маля.

    Оперативныйвариантродоразрешенияпрактикуетсясо 2 триместру.

    Мале кесарів розтин не відрізняється від того, як проходять звичайні операції завершення вагітності. Жінка переносить його під загальним наркозом. Такий метод кращий, якщо стан жінки не дозволяє перенести звичайний варіант пологів.

    Існують методики, які засновані на умертвіння плоду і вигнання або витягнення вже мертвого. Їх допустимо застосовувати лише в тому випадку, якщо плід абсолютно точно не буде життєздатним.

    Наслідки для матері

    Відновлення після раннього переривання вагітності довше, ніж після звичайних пологів. Залежно від стану постільний режим рекомендується дотримуватися на 2-3 дні довше. Провести в стаціонарі доведеться від тижня до місяця, потім буде ще більш тривалий реабілітаційний період. Можливість повторної вагітності залежить від стану жінки. У більшості випадків повторна вагітність буде загрожувати життю матері, тому протипоказана.

    Якщо операція пройшла недостатньо успішно, можливий розвиток таких ускладнень:

    • кровотеча;
    • плацентарний поліп – залишок плаценти в матці;
    • запальні процеси – абсцеси, ендометрити, аднексити;
    • розрив шийки матки з-за сильного напруження м’язів.

    Багато з цих ускладнень призводять до безпліддя через невиношування вагітності. Саме тому, якщо є альтернатива, лікарі рекомендують народити в термін, а не раніше. Якщо ж альтернативи немає, доводиться йти на ризик.

    Вагітність в подальшому не виключена, але вкрай рідко рекомендована. Перед тим, як запланувати наступного дитини, бажано почекати 4-5 років, після цього відвідати обстеження і переконатися, що організм жінки готовий до продовження роду. І якщо це не так, відмовитися від повторної вагітності.

    Сколько длятся роды раньше времени

    Як проходять штучні пологи докладно розповість лікар

    Наслідки для дитини

    Якщо новонароджений живий і не має явних патологій, його поміщають у відділення дитячої реанімації. Виживаність новонароджених досить низька – від 50% на самих ранніх термінах.

    Якщо ж дитина народилася зі значними патологіями, його не реанімують, оскільки велика кількість відмов від дітей з важкими патологіями. У ряді випадків дитина народжується мертвою або помирає в найближчі години, незважаючи на всі зусилля лікаря.

    Юридичні питання

    Штучні пологи заборонені в багатьох країнах світу. У Росії також періодично піднімається питання про їх заборону. Це пояснюється тим, що після 16-го тижня у малюка майже повністю сформовані органи почуттів, він може відчувати біль. Виходячи з цього вважається, що процедура болюча для матері і дитини.

    Активісти, які наполягають на забороні штучних пологів, вважають, що у дитини є право на життя, тому переривати вагітність раніше часу неприпустимо. Різні соціальні аспекти, в тому числі зґвалтування, відомі заздалегідь і можна перервати вагітність до 12-го тижня. При цьому питання про те, що робити жінці, чиє здоров’я опинилося під загрозою після 20-го тижня, залишається відкритим.

    Пролайф-движениевыступаетзаправоребенканажизнь, котороепоявляетсяунегосмоментазачатия. Приэтомактивистыстарательнообходяттемутяжелойбеременности, угрожающейздоровьюматериилинаступившейврезультатеизнасилования.

    Вітчизняне законодавство потребує подібної маніпуляції тільки у випадку медичних або соціальних показань і тільки з згоди жінки або її родичів, якщо вона не в змозі приймати рішення. Повний список ситуацій, коли потрібно передчасне розродження, описаний в законодавстві. Що стосується згоди жінки, вона також є обов’язковим. Якщо жінка проти втручання, вона може відмовитися від нього, і лікар не має права наполягати. При цьому відповідальність за всі ускладнення лягає на саму пацієнтку, навіть якщо її рішення небезпечно для неї самої.

    Перед процедурою лікар зобов’язаний попередити, скільки тривають пологи, як підготуватися, які можуть бути ускладнення і чим загрожує відмова від подібної маніпуляції. Цей принцип називається добровільним інформованою згодою.

    Переривання вагітності раніше строку завжди дуже небезпечно і пов’язане з ризиком. Тому проводити таку маніпуляцію можна тільки за суворими показаннями.

    Читайте також: епідуральна анестезія при пологах