Як виховати в дитині впевненість у собі

537

Зміст:

  • Перестати турбуватися
  • Зміцнити його самооцінку
  • Не порівнювати
  • Цінувати досягнення
  • Навчити дитину бути лідером
  • Дітей прийнято вважати відображенням батьків. Наша поведінка, стиль спілкування, звички впливають на формирующуюся психіку. Перш ніж думати, як виховати в дитині впевненість у собі, зверніть увагу на себе. Можливо, варто почати саме з цього.Перш ніж думати, як виховати в дитині впевненість в собі, навчитеся цьому самі.

    Перестати турбуватися

    Діти дуже допитливі. Вони пізнають світ і часто потрапляють у неприємні ситуації. Не варто їх постійно обсмикувати, забороняти бігати, стрибати, кудись лізти. Подбайте про безпечному середовищі і дайте волю маленькому досліднику. Постійні обмеження виховують в дитині страх і невпевненість у своїх силах.

    Зміцнити його самооцінку

    Батькам часто не вистачає терпіння дочекатися результату. Вони не дають можливості дитині проявити себе, зробити якусь справу. Навіть домашню роботу багато мам воліють брати на свої плечі, замість того, щоб виховати собі маленького помічника. Дозвольте дитині самостійно намалювати малюнок, зробити саморобку, помити підлогу або посуд. Підтримайте його і скажіть, що у нього все обов’язково вийде. Навіть якщо в перший раз не вийшло ідеально, дайте йому другий шанс.

    Не порівнювати

    Найгірше, що ви можете зробити для своїх дітей – це порівнювати їх з іншими. Дитина в такій ситуації починає відчувати себе поганим, дурним, не вартим вашої уваги. Вся рішучість і самооцінка пропадають, а повернути їх потім дуже складно. Ваша дитина унікальний – зрозумійте це самі і змусьте повірити всіх оточуючих. Впевнена в собі людина ніколи не озирається на думку сторонніх людей.

    Цінувати досягнення

    Всі ми добре вміємо лаяти за погані оцінки, і помічати невдачі. Набагато важливіше вміти хвалити за гарні вчинки і досягнення. Навіть самі незначні справи не повинні залишитися без уваги. Не обмежуйтеся банальними словами «розумниця», «молодець». Розкажіть дитині докладніше, чому ви пишаєтеся ним.

    Навчити дитину бути лідером

    Щоб в майбутньому людина зміг грати в суспільстві провідну роль, необхідно з дитинства навчити його мати свою думку і не боятися її висловлювати. Важливо, прислухатися до маленької дитини, поважати її, розмовляти. Якщо ваші точки зору не збігаються, обов’язково пояснюйте йому чомусь. Вміння спілкуватися і вирішувати питання, розбіжності мирним шляхом, стати в нагоді в майбутньому вашому малюкові.

    Діти дуже швидко ростуть і перетворюються на дорослих, самостійних людей. Все, що ви вклали в них, позначиться на їхньому майбутньому. Тільки у ваших силах зробити його світлим і надійним.

    Дивіться далі: цукор у сечі у дитини