Що з солодкого можна при грудному вигодовуванні немовляти

2264

Зміст:

  • Що з солодкого можна при грудному вигодовуванні
  • Список заборонених солодощів
  • Чому дуже хочеться солодкого
  • Грудне вигодовування (ГВ) – особливо у перший місяць після народження дитини – період, що вимагає від жінки багатьох обмежень у харчуванні. Стосується це і солодощів. Тому так важливо знати, що з солодкого можна при грудному вигодовуванні і чому виникає сильна потреба в цукерках, печиві та іншої випічки.

    Що з солодкого можна при грудному вигодовуванні

    Перелік солодощів, які можна годуючим мамам, досить великий. Тому вибрати відповідне ласощі зможе кожна.

    При грудному вкармливании дозволений зефір

    У перший місяць після народження малюка варто звернути увагу на зефір. Це продукт містить в основному натураль компоненти і мінімум штучних добавок, а тому його можна розглядати як корисний десерт. Але при покупці необхідно уважно вивчати склад продукту. Варто відмовитися від зефіру з добавками барвників і глазурованого шоколадом. Найкориснішим буде ласощі білого кольору.

    Наступна різновид десерту, який допустимий при грудному вигодовуванні – пастила. При цьому вона буде корисна для годуючої мами, оскільки сприяє:

    • підвищення імунітету;
    • усунення анемічних станів.

    Але краще включати її в меню другого місяця життя дитини. Вводити солодкість потрібно дуже акуратно, невеликими обсягами – відстежуючи реакцію дитини. Якщо діатезу або інших проблем немає, то пастилу можна їсти двічі на тиждень. Але не більше 100 г на день.

    Дозволеними є печиво і крекери. Вони добре втамовують голод. Годувальниці допускається їсти вівсяне, сирне печиво і галети. Найкраще випікати їх самостійно – рецептів безліч. У цьому випадку вони не будуть містити шкідливих складових.

    Корисними ласощами при ГВ стануть сухофрукти. Висушені фрукти засвоюються краще, ніж свіжі. Вони використовуються для приготування напоїв, солодких салатів, різних десертів. Їсти можна фініки і чорнослив. Пізніше в меню можна буде ввести родзинки і курагу.

    Єдина вимога – протягом дня можна з’їдати більше 5 штук. І дуже важливо стежити за реакцією малюка. Якщо у немовляти з’явилися ознаки діатезу або яких-небудь харчових розладів, то від сухофруктів необхідно відмовитися.

    Ізюм відноситься до тяжких для переварювання продуктів, якщо порівнювати його з іншими різновидами сухофруктів. Тому його, як і курагу, дозволяється вводити в раціон тільки з другого місяця життя дитини.

    Протягом дня можна з’їдати не більше 100 г сухофруктів.

    Іноді дозволяється побалувати себе халвою. У її складі лише насіння і горіхи, тому продукт не просто смачний, але і за рахунок високої калорійності дуже поживний. Крім того, що халва втамовує потребу в солодкому, вона також посилює лактацію. Дозволена добова норма – не більше 100 г, оскільки халва відноситься до важко перетравлюється продуктів.

    Годуючим мамам можна і навіть потрібно пити солодкий чай з молоком. Такий напій покращує вироблення грудного молока.

    Список заборонених солодощів

    Крім умовно дозволених десертів, існують і продукти, що вимагають обережності у вживанні. Вони можуть викликати у дитини тяжкі алергічні реакції і проблеми з травленням.

    новорожденного

    При грудному вигодовуванні новонародженого малюка потрібно уважно ставитися до вживання цукерок і будь-якого шоколаду

    Перелік невеликий. Але він включає самі улюблені жінками солодощі. Ось вони:

    • Цукерки, особливо шоколадні. Саме вони найчастіше провокують у малюка розвиток діатезу. Якщо дуже хочеться з’їсти цукерку, то нехай це буде м’який грильяж.
    • Будь шоколад за винятком чорних сортів з високим вмістом какао-бобів. Шоколад – один з найсильніших алергенів. У грудничка може викликати різні алергічні реакції і порушення процесу травлення.
    • Торти. Вхідні в них жирні креми можуть сильно шкодити кишечнику малюка.
    • Будь-які газовані напої. В їх складі містяться шкідливі консерванти, барвники та інші добавки. Тому захоплення годуючої мамою лимонадом також призводить до розвитку алергії у дитини.

    Вводити в меню перераховані продукти можна тільки після повного припинення грудного вигодовування.

    Чому дуже хочеться солодкого

    У жінок після народження малюка досить часто виникає сильне бажання побалувати себе солодощами. Але годуючі мами намагаються дотримуватися принципів правильного харчування, які надмірне споживання швидких вуглеводів просто не вписується.

    Але потреба в солодкому – не просто примха, а сигнал, який подає організм. Фахівці озвучують такі потенційні причини:

    • Нестача магнію. Під час годування добова норма елемента зростає на 20% по відношенню до дородовому періоду. При зниженні денного калоражу нижче 2100 ккал в раціоні обов’язково повинні бути присутніми шпинат і, якщо у дитини немає реакції, горіхи. Потреба в солодкому при заповненні нестачі магнію буде значно зменшена.
    • Дефіцит вітамінів С і Ст. Багато аскорбінової кислоти міститься в яблуках, ягодах і цитрусові – апельсини, мандарини, лимони і грейпфрутах. Вітаміни групи присутні в рибі, червоному м’ясі і печінці.
    • Низький вміст клітковини. Харчові волокна необхідні для нормального проходження травного процесу. У достатній кількості їх містять фрукти, капуста броколі та цвітна, бобові, огірки.

    Трохи переглянувши звичний раціон, можна значно зменшити потребу в солодкому і не хвилюватися за здоров’я малюка.

    Включаючи в меню солодощі, годуюча мама повинна розуміти, що заборона або дозвіл на якийсь десерт досить відносні. Організм кожної дитини індивідуальний. Якщо одному новонародженому зефирка або шматочок пастили ніякої шкоди не заподіють, то в іншого немовляти вони можуть спровокувати, наприклад, найсильніший діатез. Тому так важливо – при введенні будь-якого продукту, а не тільки солодких десертів – відслідковувати реакцію дитячого організму.

    Також цікаво почитати: можна фініки при грудному вигодовуванні