Як зберегти після зціджування грудне молоко

2706

Зміст:

  • Навіщо потрібен «молочний банк»?
  • Скільки зберігається грудне молоко
  • Як правильно зціджувати?
  • У чому заморожувати
  • Як заморожувати грудне молоко
  • Як підігрівати
  • Грудне вигодовування корисніше використання штучних сумішей. Але не завжди є можливість погодувати малюка грудним молоком. Завбачливі мами створюють «банк» зцідженого молока. При цьому не обов’язково його морозити, головне – враховувати термін зберігання в різних температурних режимах.

    Навіщо потрібен «молочний банк»?

    Зберігання в пляшечці або спеціальній ємності може бути короткочасним і тривалим. У першому випадку зробити запас ненадовго можна для того, щоб дитина не відчував голоду під час недовгої відсутності мами. Іноді з допомогою такого запасу батьки годують дитину вночі, даючи дружині виспатися. Також жінка може на деньок перервати годування груддю, щоб зажили тріщини на сосках.

    Скільки зберігається грудне молоко, залежить від часу зціджування після годування

    При тривалих перервах поживний продукт заморожують, а потім розігрівають. Це необхідно, якщо жінці:

    • потрібне стаціонарне лікування;
    • життєво важлива терапія антибіотиками, іншими медикаментами з сильнодіючими компонентами;
    • потрібно надовго виїхати (наприклад, на сесію).

    Також заморожування використовується, якщо молоко є, але малюк відмовляється смоктати груди. Або малюк сильно захворів, і його необхідно ізолювати в стаціонарі. А під час введення прикорму продукт можна додавати в каші, щоб процес адаптації пройшов легше.

    У перші дні лактації молочні залози виробляють надмірну кількість цінного продукту. Варто заморозити надлишки на майбутнє: раптом з якихось причин молоко пропаде, а заморожений продукт за насиченістю цінними елементами в п’ять разів краще штучної суміші.

    хранение в бутылочке

    Зберігання в пляшечці вимагається, якщо дитина відмовляється смоктати груди

    Дитячі лікарі, в тому числі відомий педіатр Євген Комаровський, вважають, що мамине молоко з «банку» при правильному зберіганні практично так само корисно, як і свіже. Але в перші півроку все ж краще зберігати природний режим годування і не робити тривалих перерв. Це добре і для малюка, і для самої мами, оскільки знижує ризик маститу і дозволяє швидше відновитися після пологів.

    Скільки зберігається грудне молоко

    Якщо передбачуваний перерва в годуванні недовгий, скажімо, необхідно час для відвідування лікаря, перукарні чи просто сну, то молоко можна не морозити і навіть не зберігати в холодильнику. При температура в будинку не вище 25 градусів поживний продукт може зберігати свої якості до 4 годин. Якщо кімнатна температура не перевищує 21 градуси, молоко здатне протриматися до 10 годин.

    Зберегти цінну рідину довше допомагають холодильні та морозильні пристрою. Молоко не псується, якщо його тримати:

    • в холодильній камері, де встановлена температура 0-4 градуса, – тиждень;
    • у незакрывающейся морозилці – два тижні;
    • у морозильній камері з щільною дверцятами – чотири місяці.

    Якщо обладнання оснащене морозильною камерою, створеної за технологією no frost, то молочну заморозку можна зберігати до року. Але при цьому з камери треба прибрати інші продукти і забезпечити стабільний температурний режим -20 градусів.

    Ємності з дитячим харчуванням ставлять подалі від дверцят, а перед вживанням ретельно перевіряють. Про псування продукту кажуть кислуватий запах, смак з кислинкою або гірчинкою, а також сильне розшарування з утворенням сироватки. Але якщо розшарування не дуже контрастне, це нормально – піднімаються більш легкі жири.

    Для відновлення консистенції потрібно просто струсити ємність.

    Для не надто тривалого зберігання молока в жарку погоду або в процесі перевезення використовують термосумки. Вони також дозволяють деякий час зберегти підігріте молоко в теплому вигляді – для цього замість холодоагенту в сумку кладуть пляшку з окропом.

    Як правильно зціджувати?

    Якщо перехід від грудей до пляшечки з маминим молоком одноразовий, можна зцідити його безпосередньо перед годуванням. Але при плануванні довгої розлуки потурбуватися організацією «молочного банку» потрібно заздалегідь. Нереально відразу заготовити великий обсяг на тривалий термін. Крім того, нервозність перед поїздкою може негативно вплинути на вироблення молока.

    Зціджування проводять після годування, коли дитина наївся. Краще користуватися молоковідсосом – при ручному зціджуванні є ризик травматизації сосків. Всі деталі агрегату повинні бути простерилізовані.

    как хранить после сцеживания

    Вибір способу зберігання молока після зціджування залежить від того, наскільки швидко відбудеться наступне годування груддю

    Перед зціджуванням необхідно вимити руки, але не груди. Соскові ареоли містять залози, що виробляють протимікробний секрет.

    У чому заморожувати

    Для нетривалого зберігання без заморозки підійде звичайна пляшка для годування немовлят – хоч скляна, хоч полімерна. Але якщо передбачається вплив холодом, це потрібно враховувати. Для таких цілей можна використовувати резервуари з пластику, який застосовується в харчових цілях. Ємності повинні бути обладнані герметичними кришечками. Ще простіше виробляти заморозку в особливих пакетах для зберігання материнського молока. Їх слід купувати того ж бренду, що і молоковідсмоктувач, щоб збіглися діаметри виробів.

    Плюси заморожування в пакетах:

    • стерильність;
    • компактність;
    • простота застосування;
    • можливість підігріву без переливання.

    У цьому їх принципова відмінність від ємностей з харчової пластмаси: багато хто з них при високих температурах виділяють токсичні елементи. Щоб уникнути цього, використовуйте для нагріву тільки пластикові вироби, промарковані «BPA free». Якщо такої позначки немає, то злегка розмерзається молоко поміщають в іншу тару.

    Не можна морозити рідина в скляних пляшках і банках: під впливом холоду вони можуть розтріснутися і лопнути. Крім того, на гладку поверхню осідають жирні елементи, і дитина недоотримує найцінніше.

    Як заморожувати грудне молоко

    Заморозку роблять малими порціями – не більше 120 мл. Це дозволяє економити цінний продукт і використовувати маленькі пакетики для догодовування. В ідеалі порції повинні бути 60-80 мл

    Які ще моменти варто врахувати:

    • заморожування підходить для молока, яке зберігалося не більше доби після зціджування;
    • потрібне максимальне видалення повітря з резервуару, щоб не руйнувалися цінні жирні кислоти;
    • не можна доливати молоко в ємність, де вже заморожена порція продукту.

    Перед розміщенням резервуара в морозильне пристрій позначте дату і час збору. Якщо малюк сильно голодний, можна збільшити обсяг порції, змішавши заморозку і молоко, зібране в ті ж добу.

    Як підігрівати

    Якщо молоко просто стояло в холоді, його розігрівають до 36 градусів під струменем гарячої води, на водяній бані або в особливому нагрівачі. Для визначення ступеня підігріву використовують термометр.

    Просто капати на зап’ястку не варто, можна помилитися і дати дитині надто гаряче молоко.

    Заморожене молоко вимагає початкового відтавання. Якщо є зайві півгодини, можна зробити це і без використання гарячої води – в кімнатних умовах. Після цього вдаються до нагрівання на водяній бані або в спеціальному приладі. У мікрохвильовій печі цього робити не можна, щоб не зруйнувати корисні елементи. Також не слід зберігати розморожене молоко довше 12 годин або знову заморожувати недоїдену порцію.

    Тривалість зберігання грудного молока залежить від умов, які були для цього створені, тому потрібно розібратися, як зберегти після зціджування користь і поживну цінність. При правильному підході можна наморозить цінного продукту на рік, але все-таки великі перерви в грудному вигодовуванні небажані. Свіже молоко корисніше постоявшего або замороженого.

    Читайте далі: сметана при грудному вигодовуванні