Які суміші кращі для немовлят при алергії та атопічному дерматиті

1692

Зміст:

  • Причини алергічних проявів у грудничка
  • Склад і типи гіпоалергенних сумішей
  • Найбільш популярні суміші з гіпоалергенними властивостями
  • Суміші з соєю
  • Гідролізні суміші
  • З білком козячого молока
  • За якими критеріями вибирати і як вводити суміші немовлятам?
  • Харчова алергія в грудному віці – явище нерідке. Якщо малюк харчується грудним молоком, ця проблема вирішується корекцією дієти його мами. Набагато складніше йде справа у малюків-алергіків, позбавлених материнського молока. Їм необхідно давати тільки спеціальні гіпоалергенні суміші для немовлят за приписом лікаря, вміти правильно їх використати.

    Гіпоалергенні суміші для немовлят – кращий вибір при штучному вигодовуванні.

    Причини алергічних проявів у грудничка

    Немає нічого краще для немовляти, ніж материнське молоко. Воно максимально адаптоване для організму малюка, містить всі необхідні поживні речовини, захисні імунні тіла. Тому у дитини на штучному вигодовуванні можуть викликати алергічну реакцію різні чужорідні для нього компоненти харчування: білок коров’ячого молока казеїн, соєві білки і глютен у складі поживних сумішей.

    При появі перших ознак висипу у малюка необхідно відразу звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину і відкоригувати харчування.

    Велику роль відіграють патологія органів травлення, спадкові та набуті захворювання, при яких порушується процес розщеплення і засвоєння їжі, коли її компоненти стають алергенами. Найбільш схильні до алергізації недоношені діти, у яких ще погано розвинена травна система.

    Склад і типи гіпоалергенних сумішей

    Велика кількість різних сумішей, рекомендованих при алергії, розрізняються за такими ознаками:

    • складом – на коров’ячому молоці з білковими гидрализатами, на козячому молоці, безмолочні соєві;
    • призначенням – лікувальні; профілактичні та лікувально-профілактичні;
    • формі випуску – сухі, рідкі концентровані і рідкі, готові до використання.

    Особливість складу сумішей полягає в тому, що вони не містять алергену, яким найчастіше є казеїн. Його замінюють гідролізатом, сироватковим білком або протеїнами козячого молока. Загальним для всіх видів є набір всіх необхідних для розвитку дитини вітамінів і мікроелементів. Питання про те, які з них найкращі і найбільш підходящі для конкретного малюка, потрібно вирішувати з лікарем.

    Найбільш популярні суміші з гіпоалергенними властивостями

    Список сумішей величезний, вони відрізняються не тільки складом і призначенням, але і країною-виробником, ціною. Зробити вибір серед такого різноманіття непросто. Більшість мам вважають найголовнішим критерієм те, як себе зарекомендував продукт. На цьому і базується найбільш високий рейтинг сумішей за складом.

    список

    Список гіпоалергенних сумішей величезний вибір повинен робити лікар.

    Суміші з соєю

    Застосовуються при непереносимості білка, в топ-5 кращих входять: «Беллакт соя» (Білорусь), «Детолакт соя» (Україна), «Нан соя» (Швейцарія), «Нутрилон соя» (Голландія), «Хумана» (Німеччина).

    Гідролізні суміші

    Показано дітям з непереносимістю сої, містять гідролізати казеїну і сироваткового білка, рекомендовані при атопічному дерматиті. Великим попитом користуються: «Нутрілак пептиди СЦТ» і «Юнімілк» (Росія), «Нутрилон пепті алергія» (Голландія), «Альфаре» (Швейцарія), «Нутрамиген» (США).

    Суміші на основі гидрализатов – нове покоління дитячого харчування, максимально наближена до грудного молока.

    З білком козячого молока

    Суміші на козячому молоці – порятунок для малечі з непереносимістю білків сої та коров’ячого молока. Позитивні відгуки мають: «Ненні класика» (Нова Зеландія), «МД Милий кролик» (Швейцарія), «Кабрита» (Голландія), «Мамако преміум» (Росія).

    при аллергии

    При алергії на казеїн суміші на козячому молоці є хорошим варіантом

    За якими критеріями вибирати і як вводити суміші немовлятам?

    Вибір суміші знаходиться в компетенції дитячого лікаря, а в рекомендованій ним групі сумішей слід керуватися такими правилами:

    • дотримуватися вікової шкали, вона вказана на упаковці;
    • звертати увагу на склад, в ньому не повинно бути алергену;
    • дотримуватися термін придатності;
    • уважно відслідковувати зміни в стані дитини, її реакцію, консультуватися з лікарем, здавати аналізи.

    Введення нової суміші повинно бути поступовим, починаючи з 30-40 мл по друге годування, і, якщо малюк переніс його добре, поступово збільшувати дозу, заміняючи попередній продукт.

    Вибрати відповідну суміш для малюка схильної до алергії непросто, але можливо, завдяки величезному асортименту від різних виробників. Головним порадником у цьому питанні має бути лікар.

    Читайте також: коли можна давати банан немовля