Якщо ви вагітні та збираєтеся летіти за кордон: що потрібно знати

837

Попереду довгі вихідні, а потім і літо. Чим не привід побалувати себе поїздкою у відпустку? Але якщо ви – майбутня матуся, є важливі нюанси, які потрібно обов’язково враховувати перед подорожжю.

Читайте також:Переліт на 7 місяці вагітності – як це? Особистий досвід Анастасії Цвєтаєвої

Доктор Ганна Левадна спільно з фондом «Право на чудо» підготували перелік правил для вагітних, які планують закордонну подорож.

  • Відвідайте свого гінеколога і переконайтеся, що протипоказань до перельоту у вас немає. Попросіть лікаря виписати довідку із зазначенням терміну вагітності – її можуть попросити пред’явити в аеропорту. Довідку краще перекласти англійською або мовою країни, куди ви їдете.
  • Наступний крок – оформлення розширеної страховки для вагітних, що виїжджають за кордон. Вартість поліса— від 800 до 10 000 рублів залежно від країни і терміну поїздки.

Зверніть увагу: деякі компанії надають послугу страхування вагітних тільки на терміні до 12 тижнів, рідше – до 26 тижнів, одиниці – до 31 і 36 тижнів. ⠀

  • Уважно читайте договір про страхування. У договорі повинні бути зазначені розмір компенсації на випадок ускладнень вагітності та/або передчасних пологів, витрати на догляд, лікування та транспортування новонародженого. Інакше у разі НС оплачувати все це доведеться самостійно.

Передчасні пологи частіше всього відбуваються раптово. Якщо пологи почалися під час закордонної поїздки, потрібно:

  • звернутися за медичною допомогою і, якщо є страховка, дзвонити в страхову компанію. Номер завжди вказаний на самому полісі;
  • якщо страховки немає, а ситуація серйозна – звернутися за допомогою в російське консульство. Телефон та адресу представництва краще дізнатися заздалегідь перед відльотом на відпочинок. Ця інформація може стати в нагоді в багатьох випадках.
© Instagram @doctor_annamama

Читайте також:З турботою: мама немовляти роздала пасажирам літака беруші і солодощі

Подорожували під час вагітності поділилися своїм досвідом, як це було:

ns_travelling: В жіночій консультації дають довідки, правда, не всі розуміють, про що йдеться. Простіше йти до лікаря з надрукованим бланком від авіакомпанії – без проблем запевняють.

Icq1986: Мені давали довідку, де прописали який термін. А от давати довідку, де напишуть, що протипоказань немає, сказали – не будуть.

a_abramovagolenkova: Закону, отграничивающего переліт – ні ! Але будь-яка авіакомпанія має право запросити довідку на будь-якому терміні і відмовити в перельоті при відсутності такої.

krista.weisser: Не мають вони право відмовити в перельоті через відсутність довідки.Співробітник авіакомпанії дасть заповнити пасажирці гарантійне зобов’язання, в якому прописано, що вагітна бере на себе всі ризики. Кажу вам як кваліфікований в минулому співробітник авіакомпанії.

Victorirus: І ще нюанс – є авіакомпанії, які вимагають довідки надати заздалегідь (до дати вильоту), або встановлюють термін видачі довідки (наприклад за 2 дні до вильоту). Якщо довідки не буде, можуть не допустити до польоту на будь-якому терміні. Багато подорожувала під час обох вагітностей. Страховка – обов’язково! Але найголовніше – прямо напередодні поїздки здатися гінеколога.

© Depositphotos

Читайте також:Подорож під час вагітності: реальні історії мам

a_abramovagolenkova: По РФ не потрібно оформляти. Як громадянин Росії за полісом ОМС маєте право звернутися в будь-яке медичне держустанова.

А ви під час вагітності здійснювали закордонні авіаперельоти?