Лобкові воші у жінок: ознаки, симптоми, лікування

1683

Зміст:

  • Причини
  • Симптоми
  • Лікування
  • Профілактика
  • Сьогодні лобкові воші зустрічаються набагато рідше і з цим діагнозом лікарі практично не стикаються. Тим не менш, фтириаз ще спостерігається у людей з низьким соціальним рівнем життя і відсутністю елементарних знань про гігієну і санітарної культури.Лобкові воші у жінок можуть з’явитися після статевого контакту із зараженим чоловіком

    Причини

    Лобкова воша однаково вражає як чоловіків, так і їх статевих партнерок. Мешкаючи в області паху, де є зростаючі волосся, воша приносить суттєвий дискомфорт. Вона живиться кров’ю і є рознощиком ряду серйозних захворювань, в тому числі і тифу. Жити лобкова воша може тільки на тілі людини, тому джерелом появи паразита є інший, заражений фтириазом. Достатньо тісного контакту, щоб воша перейшла на нового господаря.

    Заразитися лобковими вошами можна двома способами:

    • при статевому контакті з носієм вошей;
    • через користування спільними предметами, постільною білизною, одягом і т. д.

    Поза тіла людини паразит проживає не більше доби, вмираючи від голодування. Поселяючись на нового господаря, воша постійно живиться кров’ю, залишаючи на шкірі невидимі оку укуси, але приносячи постійний дискомфорт в лобкової зоні, свербіж і печіння. Ареал проживання лобкових вошей – не тільки область статевих органів. Вони можуть перебувати скрізь, де є волосяний покрив, тому паразитів можна зустріти навіть в пахвовій зоні і в області анального отвору. На віях і бровах воші зустрічаються набагато рідше.

    Симптоми

    Деякий час лобкові воші можуть навіть не давати про себе знати, тому хвора людина не підозрює про своє зараження. Помітити площицу досить важко, адже в залежності від стадії свого розвитку довжина тіла паразита може становити від 0,7 до 2 мм.

    лобковые вшиЛобкові воші передаються переважно від інфікованого статевого партнера

    Своїми чіпкими лапками воші міцно притискаються до волосинкам і стають практично невидимими. Спрощує маскування коричневе забарвлення тіла воші, який зливає її разом з волосками на лобку. Помітити лобкову воша навіть при уважному огляді проблематично, оскільки зовні не всі знають, як виглядають воші, а потовщення волосків далеко не кожна пацієнтка буде трактувати правильно.

    Незабаром з’являються виражені симптоми, які змушують людину замислитися про проблему і йти до лікаря. Про лобкових воші у жінок і чоловіків сигналізують:

  • Свербіж в області статевих органів, промежини, який не вгамовується і постійно підтримується, оскільки пов’язаний з прокусыванием вошами поверхні шкіри під час харчування.
  • Невеликі плями в інтимній зоні синього кольору, всередині яких чітко видніється точка укусу. Зазвичай плями не сходять близько двох тижнів, тому знайти їх не складно.
  • Висип на шкірі у вигляді точок від укусів, яка схожа на алергічну. З-за цього жінки спочатку звинувачують у всьому синтетичну білизну і намагаються змінити його, але проблема не вирішується.
  • При великій запальної реакції можливо постійне повышенние температури тіла, ознаки анемії.
  • Дрібні коричневі плями на білизні – це сліди життєдіяльності комах.
  • Поява невеликих гнійників в місці укусу, якщо туди проникла інфекція і почався запальний процес.
  • Якщо лікування тривалий час не проводиться, то ускладненням і одночасно додатковим симптомом стає піодермія. При цьому шкіра мокне, дратується, з’являються місця розм’якшення і нагноєння.
  • Якщо не звертати уваги на ці ознаки і не звертатися в клініку, то вже через деякий час до симптомів приєднається ще один незаперечний ознака – збільшені лімфатичні вузли в паховій зоні. Це теж реакція організму на наявність збудників.

    Лікування

    Після постановки діагнозу впоратися з лобковими вошами буде не складно. Оскільки воші не тільки пошкоджують шкіру, але і залишають на волосках яйця, гнид, вживати заходів потрібно як можна швидше, щоб знищити потомство. При огляді пацієнтки лікар дасть чіткі вказівки, що робити на кожному з етапів лікування.

    На першому етапі необхідно повністю збрити волосся лобкової зони і анальної області – так можна повністю позбавитися від відкладених яєць і дорослих особин, розташованих у волосках. За допомогою цієї нехитрої процедури можна уникнути повторного зараження на випадок, якщо препарати не виявляться досить дієвими.

    Після збривання волосся потрібно ретельно промити статеві органи водою і продезінфікувати місця, куди припали укуси паразита. Далі необхідно обробити шкіру спеціальними препаратами для боротьби з вошами. До таких засобів належать медикаменти з діючими речовинами перметрин, малатіон, сумитрин, фенотрин. Лікарі рекомендують використовувати жінкам засоби у формі спреїв, які відмінно обробляють навіть важкодоступні місця і усувають паразитів.

    симптомыЛікувати симптоми фтириаза потрібно негайно

    При терапії лобкових вошей не всі пацієнтки йдуть в клініку, вважаючи проблему ганебної. У цьому випадку в хід йдуть народні засоби лікування – борна і серортутная мазі. Застосування цих засобів неприпустимо, оскільки вони дуже токсичні для організму. Ще одним способом народної терапії є обробка області промежини гасом, що також не приносить очікуваного ефекту, а сприяє виникненню подразнення і погіршує ситуацію в зоні ураження. Користуватися такими засобами в домашніх умовах ні в якому разі не можна.

    Краще отримати професійні призначення від фахівця, ніж піддавати себе небезпеки.

    Профілактика

    Для того, щоб не стати жертвою лобкових вошей, необхідно дотримуватися заходів профілактики, інакше можна знову заразитися паразитами. Лікарі обов’язково розповідають пацієнткам, як передаються воші, щоб вони змогли себе убезпечити від повторного зараження. Запобіжні заходи включають в себе наступне:

    • дотримання санітарних норм в приміщенні;
    • мати постійного статевого партнера;
    • не варто залишатися ночувати в місцях з сумнівною чистотою і низьким рівнем гігієни, наприклад, хостели, дешеві готелі;
    • після виявлення вошей необхідно виварити білизна.

    Лобкові воші є серйозною неприємністю, оскільки не тільки погіршують здоров’я, але і є переносниками захворювань. На щастя, при фтириазе позбутися хвороби не складно, але необхідно надалі суворо дотримуватися заходів профілактики, щоб не заразитися знову.

    Читайте в наступній статті: як лікувати педикульоз у дітей