Монолог мами: «Хропіння чоловіка змусив мене прийняти рішення, про яке тепер шкодую»

1665

Відразу хочу сказати: не подумайте, що я не дружу з головою. З нею все в порядку! І я чудово розумію, що сон з чоловіком в різних кімнатах – це не зовсім нормально для сім’ї. Парадокс, але саме це і допомогло нам не розлучитися. А як тільки пробуємо спати в одному ліжку, починаються причіпки, сварки…

Розповідаю, в чому справа. Мій чоловік хропе так, що прокидаюся і я, і наша донька. Ця проблема не постійна, раніше такого не було. Справа в тому, що коли він займається спортом, хропіння немає. А нещодавно, приблизно півроку відновлювався після травми, режиму вийшов. Ось хропіння і почався. І не просто хропіння, а храпище.

Читайте також:Порада дня: практикуйте метод конструктивної сварки

Ніжно вже не виходить

Спочатку я терпіла хропіння. У мене дуже чуйний сон (як у всіх мам), тому прокидаюся від шуму швидко. В темряві намацувала обличчя чоловіка і злегка лоскотала його. Допомагало. Але потім цей метод перестав діяти. Щоб ви розуміли мого роздратування, можу сказати – до роз’їзду в різні кімнати я вже сильно термосила (та що там, штовхала!) хропе чоловіка. І то він не відразу прокидався. Сон міцний, плюс беруші одягає на ніч.

А коли нарешті прокидався, заявляв: «Чому ти мене будишь? Адже Я не висплюся!» Ну так, звичайно, а на мій дефіцит сну йому, мабуть, було все одно.

Лор лікував, лікував, та не вилікував

З нічного хропіння ми почали сваритися. Чоловікові не подобалося, що я його будила. Я злилася з-за того, що не могла спати спокійно. Роздратування зростало. Ситуація загострилася до того, що мене дратував навіть зовнішній вигляд чоловіка. Треба було щось робити!

І він поїхав до отоларинголога. Доктор призначив спрей, який повинен був допомогти. Проте ліки потрібно було пшикати в ніс за пару годин до сну. Коли чоловік не забував це робити, сон був спокійним. Загалом, звикання настав, то психосоматика перестала діяти, але хропіння не пішов.

Нам потрібна розкладачка!

Так, ми вирішили спати в різних кімнатах. Ну як в кімнатах – в спальні і кухні. Благо, вона велика і можна поставити розкладачку. Купили гарну, з м’яким матрацом. Я пропонувала самої перейти спати в кухню, але чоловік взяв подушку, ковдру і сказав (з ображеним виглядом, що готовий піти сам.

Про це дізналася моя мама (мої батьки живуть в іншому місті, чоловік вже давно без мами і тата). І я сама розповіла. Почалося: «не Можна так! Ти його ображаєш його! Спи в берушах».

Читайте також:Чоловік шукає причини, щоб у нас не було дитини…

Після маминих слів мені в голову полізли різні погані думки. Начиталася страшилок на жіночих форумах про шкоду роздільного сну у подружжя і стала придивлятися до чоловіка. А він нічого. Читав вечорами улюблені політичні новини, потім другий раз вечеряв і лягав спати. Ніякі погані сайти не відвідував. Скажу чесно, я починала розмову з ним на цю тему, питаючи: «А ти нічого мені не хочеш сказати?» Він спочатку не зрозумів, потім посміявся і сказав, що мені потрібно перестати читати жіночі форуми.

Хропеш? Бігай!

Начебто виселенню в кухню скоро прийде кінець! І чоловік повернеться в спальню. Він відновився після травми і знову почав займатися спортом. Прогрес є! Якщо раніше я чула хропіння через дві двері плюс довгий коридор від кухні до спальні, тепер до мене долинає лише сопіння. Вже не знаю, як біг діє на дихання, але мою храпуну це допомагає.

Дівчата, скажу чесно, мені нелегко було зізнаватися в тому, що практично виселила чоловіка на розкладачку в кухню. Але я правда інакше не могла. Нерви були на межі. Все дратувало, дратувало. А зараз я спокійна.

Хоча спочатку шукала подруг – дружин храпунов. Разом з проблемою боротися легше. Вони теж питали поради, як бути. А тепер я знаю відповідь: дівчата, надсилайте чоловіків на стадіон! Нехай намотують кілометри – біг, як виявилося, допомагає від хропіння.

Ось що читала від тих, хто теж страждав від хропіння:

Я скоро чокнусь!!! чоловіка вже гамселити стала… знаю, він не винен… але ночами у мене психи вже!((( не до яких лікарів він не піде(((ще однієї кімнати у нас немає.. Я напевно скоро на кухню на підлогу буду йти і ліжечко з собою тягати, – зізнавалася матуся з ніком в Мережі МамаАндрюшИиНастюши.

Мій чоловік завжди хропе… Я більше не можу… Раніше хропів ротом, а зараз носом…. не хропе тільки на правому боці… А любить спати на спині, так що постійно хропе… Слава Богу, спить він, як ведмідь, на ньому хоч танцюй, все одно не прокинеться… Так що я його кручу-верчу, тільки б перестав хропіти… А зараз сил не вистачає, щоб перевернути його на бік… вже Замучилася, – скаржилась Наталя Чакилева.

Вже другий день вночі практично не сплю, чоловік так сильно хропе, і розбудити його (щоб перекинувся на бік) дуже важко, та й не завжди допомагає. І він теж не висипається від моїх штовхання під бік і від хропіння. Вранці злюся, але розумію, що він не винен, що це свого роду хвороба, а чим допомогти йому не знаю. Купували спреї від хропіння-марно! – ділилася наболілим Олеся.

Читайте також:Монолог мами: «Після народження сина чоловік перетворився в чужої людини»

Інтернет-подруги радили різні методи боротьби з хропінням чоловіка – лікування, операцію і навіть… м’ячик.

Пришийте йому на майку ззаду кишеня і покладіть туди тенісний м’ячик, нехай так одягає на ніч, на спину він не ляже після такого. Це винахід американських докторів при боротьбі з хропінням, – розповідала одна з матусь.

На щастя, нам цей спосіб вже не потрібен, «посилання» чоловіка в кухню майже завершилася. І ми знову будемо разом, поки хропіння (не хотілося б знову не почнеться. Ну а якщо раптом з’явиться, так вже знаємо перевірений засіб – стадіон або бігова доріжка і 6 км.

Дівчата, у вас в сім’ї є хропун? Розкажіть, що допомагає?

Всі фото: Depositphotos