Невролог назвала причину неспокійного дитячого сну вночі

379

Мами бажають дітям добраніч і укладають їх спати. Проте ніч виявляється не зовсім спокійною. Буває так, що в тиші лунає пронизливий дитячий плач. Дитині щось наснилося, він злякався…

Читайте також:Порада дня: допоможіть дитині спокійно заснути і бачити гарні сни

Якщо такі нічні події повторюються з разу в раз, батьки виявляються занепокоєння і записують дітей до різних лікарів. Чи це допомагає? Невролог Тетяна Стецька передбачає, що діти отримують занадто багато непотрібних препаратів. Щоб позбавити малюка від лікування, яке може бути не зовсім ефективним, доктор пропонує розібратися в причині неспокійного дитячого сну і, як наслідок, крику і плачу.

Обговоримо такий стан, як sleep terrors. Що це? Це епізоди крику, сильний страх і тремтіння дитини під час сну без реакції малюка на зовнішні подразники.

Дитина прокидається в першій половині ночі, у фазу глибокого сну. Пробудження можуть повторюватися протягом ночі. Епізод жаху сну зазвичай триває від декількох секунд до декількох хвилин.

Парадоксально, що дитина самостійно заспокоюється і продовжує свій сон, ніби нічого й не було, а вранці нічого не пам’ятає. Примітно, якщо батьки навмисно будять дитини, тривалість такого епізоду може збільшитися.

Невролог зазначає, що більшість дітей переростають sleep terrors.

© Instagram @bebewatson05

Експерт розповідає про причини, здатних спровокувати неспокійний дитячий сон:

  • повна відмова від денного сну,
  • психоемоційне навантаження,
  • стрес.

Читайте також:Чому дитина погано спить?

І підказує ключ до вирішення проблеми:

Якщо епізоди трапляються рідко, додаткове обстеження та медикаментозна корекція не потрібні, достатньо лише переглянути режим дня і рівень навантаження.

Якщо нічні страхи регулярні, більше 2-3 разів на тиждень:

  • консультація невролога;
  • нічний відео-ЕЕГ-моніторинг;
  • медикаментозне лікування.
© Instagram @baby.children.cute

Читайте також:Казка з секретом, під яку діти засинають дивно швидко

Доктор розповідає, як поводитися батькам під час нічного нападу страху:

Не панікувати, не намагатися розбудити дитину, дочекатися закінчення нападу.

Якщо у дитини виражене рухове занепокоєння (намагається вскочити, дряпається, б’ється і т. д), м’яко утримувати на ліжку;

Якщо батьки відзначають закономірну зв’язок з часом початку, можна працювати на випередження: подбудить заздалегідь (за 30 хв до передбачуваного епізоду);

Перед сном виключити підвищену активність, організувати максимально розслаблений ритуал.

А як ваш малюк спить вночі?