Нудить після їжі: причина нудоти у жінок

1803

Зміст:

  • Чому нудить після їжі
  • Коли нудота – симптом патології
  • Нудота вранці або ввечері
  • Причини того, що нудить після їжі, у жінок прийнято списувати на «цікаве положення». Однак часто справа зовсім не в вагітності, а ігнорування такого симптому, як нудота, може призвести до небезпечних наслідків.

    Чому нудить після їжі

    Нудота є природною реакцією організму на розлади травлення. Однак іноді напади нудоти можуть бути викликані причинами зовсім іншого роду, не пов’язаними безпосередньо з роботою органів травлення. У відповідності з цим причини неприємного симптому можна розділити на фізіологічні і патологічні.

    У жінок причини того, що нудить після їжі, можуть відрізнятися від аналогічних у чоловіків.

    Фізіологічні причини пов’язані з нормальною діяльністю організму. До них відносяться:

    • Фізична активність після вживання їжі. В ході перетравлення їжі, тобто протягом 2 годин після трапези – займатися активною працею і тренуваннями не можна.
    • Дисфункції вестибулярного апарату. Це так зване «заколисування» – воно не відноситься до патологій нервової системи, але може давати симптом нудоти.
    • Вживання екзотичних, незвичних для організму продуктів.
    • Надмірне вживання їжі.
    • Прийом ліків для схуднення.
    • Вагітність. Під час вагітності зазвичай буває ранкова нудота, проте може відзначатися і дискомфорт після їжі.
    • Тривожність, паніка, стрес. Психічна нестабільність активує парасимпатичну систему організму, яка і провокує нудоту і розлад шлунка.
    • Вживання в їжу токсичних або зіпсованих продуктів.
    • Хворобливе протягом менструації. Іноді при хворобливих місячних відзначається відчуття нудоти, пов’язане зі спазмом м’язів матки.

    Якщо нудота була спровокована однієї з цих причин, то, як правило, вона проходить самостійно. Довільна або викликана штучно однократна блювота допомагає отримати полегшення і позбавити організм від токсинів.

    Уникнути нудоти через споживання токсичних продуктів можна, уважно відстежуючи свій раціон. Слід приймати їжу дрібно, невеликими порціями, не допускаючи надлишку жирної, солоної або гострої їжі. Також слід стежити за свіжістю та якістю продуктів і дозуванням прописаних лікарських препаратів. Непогано також стежити за кількістю споживаного з продуктами та напоями кофеїну.

    У разі настання нудоти слід викликати блювання, відпочити і протягом дня пити достатню кількість води або неміцного чаю. Якщо це не допомагає, слід звернутися до лікаря за проясненням причин цього симптому. Якщо блювота не проходить, це є приводом для виклику невідкладної допомоги.

    Коли нудота – симптом патології

    Що робити, якщо нудота спостерігається регулярно і не проходить протягом тривалого терміну? Іноді це вказує на хворобу аж до станів, що загрожують життю. Серед патологічних причин виділяють наступні:

    • Гастрит та інші захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту. У цьому випадку до нудоти будуть приєднуватися інші ознаки розлади травної системи: відрижка, запах з рота, печія, порушення стільця.
    • Панкреатит. Відрізнити його можна за характерним больовим відчуттям у лівому підребер’ї.
    • Гіпотиреоз. У цьому випадку нудота супроводжується цілим комплексом симптомів, що вказують на хворобу: озноб, постійно знижена температура тіла, холодний піт, млявість, сонливість.
    • Атиповий перебіг інфаркту. В даному випадку мова може йти як про інфаркті шлунка, так і про наслідки інфаркту міокарда.
    • Підвищений артеріальний тиск. Супроводжується запамороченням, головним болем за типом «сдавливающего обруча», блювотою. Часто напади гіпертензії наздоганяють пацієнта у другій половині дня, їх нудить ввечері, а в нічний час тиск різко посилюється.
    • Струс або забій головного мозку. Нудота є одним із симптомів і починає проявлятися через декілька годин після травми. Після прийому їжі вона посилюється, але присутній практично постійно.
    • Мігрень. Це напад головного болю, характерна вражає половину голови. Вона супроводжується нудотою, блювотою, зниженням зору, слабкістю і іншими симптомами.
    • Глаукома. Підвищення внутрішньоочного тиску провокує нудоту і блювоту, а також біль в очах і передньої частини голови.
    • Хвороби печінки або жовчного міхура. Характерним є присмак гіркоти в роті і біль у правому підребер’ї.

    Важливо! Якщо є завзята блювота, втрата свідомості, діарея, різке підвищення температури або домішка крові у виділеннях, то звернутися за медичною допомогою слід невідкладно.

    Нудота вранці або ввечері

    Ранкове нездужання у молодих дівчат часто прийнято списувати на вагітність. Однак це далеко не завжди виявляється правильним. Такий симптом може вказувати також на алкогольну інтоксикацію, отруєння небезпечними речовинами – наприклад, на виробництві, або на приступ артеріальної гіпертензії. Ранкова інтоксикація можлива при проблемах з кишечником або печінкою. У такому випадку слід звернутися до гастроентеролога і пройти відповідне обстеження. Іноді причиною порушень бувають проблеми з мікрофлорою кишечника.

    по утрамНудота вранці – ознака не тільки вагітності, але і отруєння.

    Якщо ж нудота, навпаки, виникає ближче до ночі, то це може служити ознакою хронічних патологій травної системи або запалення апендикса. Також проблема може критися в серцево-судинній системі, так що бажано пройти ЕКГ, щоб упевнитися у відсутності серйозних порушень.

    Важливо! У літніх людей свої причини для нудоти. Наприклад, організм літньої людини більш чутливий до стресів, зміни раціону і режиму харчування.

    Таким чином, нудота може бути як досить невинною неприємністю, так і знаком серйозного розладу. Якщо нудота рідко приходить і проходить самостійно – значить, це одинична реакція організму на стрес або їжу. Однак якщо нудота має певну закономірність і проявляється регулярно, то слід звернутися до лікаря за встановленням її причин. Краще спочатку нанести візит терапевта, який направить на додаткові обстеження до лікарів вузького профілю.

    Читайте також: чому нудить перед місячними