Особливості кріоконсервації ембріонів у природному циклі

668

Зміст:

  • Що таке ЕКО та протокол з кріоконсервацією
  • Як відбувається заморожування і зберігання клітин
  • Пересадка ембріонів
  • Плюси і мінуси
  • Кріоконсервація ембріонів – це відмінний шанс відкласти планування вагітності без шкоди для майбутньої дитини. Процедура передбачає заморожування клітин при низькій температурі, що дозволяє зберегти їх життєздатність на протязі довгих років. Коли жінка зважиться стати матір’ю, ембріони розморожуються, а їх перенесення виконується в природному циклі.

    Що таке ЕКО та протокол з кріоконсервацією

    Процедура екстракорпорального запліднення пропонує кілька різних програм для планування вагітності. Кріоконсервація необхідна тим парам, які найближчим часом не планують народжувати дітей, але хотіли б реалізувати цю можливість у майбутньому.

    Організм жінки з кожним роком зазнає зміни. Після 35 років зростає ризик, що у дитини будуть генетичні відхилення. До 45 років шанси на природне зачаття зовсім знижуються. Якщо завчасно заморозити клітини, то ними можна буде скористатися в майбутньому без збитків для здоров’я.

    Кріоконсервація ембріонів дає можливість відкласти вагітність до потрібного часу

    Заморожування запліднених клітин виконується у природним циклі або після стимуляції. Різниця в тому, що без використання гормональних препаратів вдається отримати 1 або 2 яйцеклітини. Якщо попередньо провести стимуляцію, то можна взяти до 20 ооцитів.

    Як відбувається заморожування і зберігання клітин

    Процедура вітрифікації, яку також називають заморожуванням, виконується після запліднення на 3 або 5 добу. Отримані клітини обробляються при температурі, яка наближається до мінус 200 градусів. Дана методика дозволяє уникнути кристалізації рідини в клітинах. Це є важливою умовою, оскільки утворилися кристали неминуче призведуть до пошкодження клітинних структур.

    У замороженому стані ембріони можуть зберігатися до тих пір, поки жінка не побажає ними скористатися. Слід зазначити, що послуга знаходження клітин у кріобанку не спонсорується по ОМС. За збереження клітин доведеться щорічно платити самостійно.

    Пересадка ембріонів

    Незалежно від того, в якому циклі були взяті клітини, перенесення заморожених ембріонів рекомендується проводити в природному. Дана методика дозволяє уникнути серйозного навантаження на організм, яка викликана прийомом сильнодіючих гормональних препаратів. Це створює максимально природні умови для настання вагітності.

    На який день роблять перенос ембріонів залежить від їх віку. Якщо були заморожені трехдневки, то їх підсаджують на 3 добу після природної овуляції. П’ятиденні ембріони переносять на 5 день.

    Протягом наступних двох тижнів за жінкою спостерігають фахівці. Важливо не пропускати прийом призначених ліків, оскільки без гормональної підтримки другої фази шанси на вагітність будуть низькими.

    Плюси і мінуси

    Головним достоїнством даної процедури вважається можливість збереження запліднених клітин, які після розморожування не втрачають своїх якостей. Завдяки криопротоколу, жінка може реалізувати дітородну функцію в будь-якому віці. Вагітність можлива навіть в період менопаузи, однак завжди потрібно враховувати те, що з віком з’являються хронічні захворювання.

    Переваги криопротокола:

    • у безплідних пар з’являється можливість використовувати донорський ембріон, що дозволяє минути щабель придбання донорської сперми і яйцеклітини;
    • при підготовці до вагітності немає необхідності проводити стимуляцію і пункцію;
    • відсутній негативний вплив лікарських засобів під час перенесення;
    • підтримуються максимально природні умови для організму при підготовці до вагітності.

    Недоліки криопротокола:

    • висока вартість зберігання ембріонів;
    • ризик загибелі ембріонів на етапі розморожування;
    • мала інформаційна база про можливу шкоду кріоконсервації для майбутньої дитини.

    Кріоконсервація ембріонів доступна також для жінок в протоколі екстракорпорального запліднення. Якщо після перенесення залишаються життєздатні клітини хорошої якості, то їх можна заморозити для подальшого використання. Це дозволить уникнути витрат на стимуляцію в наступних протоколах ЕКО – в разі невдачі або при плануванні повторної вагітності.

    Також рекомендуємо почитати: витрификация ембріонів і ооцитів