Дитячі санки: які вибрати?

585

Основні типи санок і їх переваги

  • класичні металеві санки
  • санки-коляски
  • пластикові санки, або санчата
  • санки-коляски
  • снігокати і снігомобілі
  • «ватрушки”, вони ж “плюшки”, вони ж тюбінги

Можливо, у багатьох регіонах це питання неактуальне. З одного боку, якщо снігу там немає або його мало, батькам цілком вистачає коляски – і не потрібні зайві витрати. Ну, а з іншого – у дітей немає і такого чудового зимового розваги, як катання зі снігових схилів! у сибіру ж питання ” які санки вибрати?”постає перед кожною сім’єю з дітьми.

на щастя, зараз їх вибір дуже великий, і нам залишається тільки підказати вам, для якого віку і яких умов який тип санок краще підійде.

отже, якими бувають санки?

Класичні металеві санки

Для старшого покоління-сама звична (і, власне, єдино знайома з дитинства) модель. Правда, тепер варіантів тут більше: наприклад, полози можуть бути і плоскими, як «за старих часів», так і круглими, у вигляді трубки. Для слизького укоченого снігу на міських дорогах і льоду краще підійдуть трубчасті, а якщо вас чекають замети і неходжені стежки – плоскі.

Поперечні планочки бувають і дерев’яними, і пластиковими.практично не випускають тепер санки без спинки 8>–>- правда, вона буває знімною. каркас може бути алюмінієвим або сталевим – в останньому випадку санки будуть трохи важче, але в цілому цей варіант санок досить легкий, зазвичай не більше 3-4 кг .як правило, спереду передбачена опора для ніг .

Найважливіше, на наш погляд, удосконалення цього типу санок – жорстка ручка замість мотузочки. Найчастіше це перекидна ручка, яка при необхідності може служити штовхачем, допомагає управляти санками, дозволяє розгорнути малюка проти вітру. Але непогано також, якщо жорстка ручка-штовхач знімна, і дитина може кататися з гірки без неї, користуючись звичайною мотузкою.більшість металевих класичних санок сьогодні випускають зі знімними теплими чохлами і матрациками, а іноді і з парою маленьких коліщаток ззаду, для подолання важких ділянок.

Як правило, жорсткої фіксації такі санки не передбачають, з них легко встати.

плюси:

  • невисока ціна,
  • невелика вага і компактність (якщо жорстка ручка знімається або складається),
  • можливість використовувати їх і як транспорт, і для катання з гірки.
  • витримають санки і двох-трьох дітлахів, вони розраховані на вагу до 50 кг.

рекомендований вік : від 1 року до 6-7 років. Важливо, що малюк повинен вже впевнено сидіти – спинка лише підтримує його.

Санимобили

Це найближчий «родич» класичних санок. Головне удосконалення, що відрізняє санімобіль-невеликі коліщатка, які можна прибирати і опускати. Таким чином, можна використовувати його і як санки, і як коляску. В іншому цей тип санок не дуже відрізняється від класичних – вони теж легкі (3-3,5 кг), недорогі, не складні, як правило, забезпечені жорсткою ручкою.

Особливість санімобілів ще й в тому, що їх випускають тільки з трубчастими полозами, тобто для заметів і пухкого снігу краще пошукати інший варіант. Зате для чергуються укоченого снігу і асфальту-те, що треба!

плюси:

  • невисока ціна, невелика вага і компактність,
  • можливість використовувати їх і як транспорт, і для катання з гірки,
  • можливість пересуватися по асфальту, землі або підлозі.

рекомендований вік: від 1 року до 6-7 років. Так само, як і класичні металеві санки, санимобили не мають відкидається спинки і надійної фіксації.

Пластикові санки, або санчата

Самий аскетичний і бюджетний, і в той же час досить міцний варіант санок, призначений в основному для катання з гірок, а не для прогулянок. Складаються вони з пластикових полозів з низько поставленими поперечними рейками, часто знизу обшиті металевими пластинами. Або ж виглядають як пластиковий стільчик на полозах. Зазвичай їх тягнуть за трос.

Але в той же час цей тип санок зараз має дуже багато різновидів і, крім найпростіших, є і моделі з різними удосконаленнями: у вигляді снігоката, «корита», з кермом, з перекидною ручкою і навіть з ременями безпеки.

плюси:

  • найнижча ціна,
  • маленька вага – від 1,5-2 кг.

Від 1-2 до 6-7 років.

Санки-коляски

Найнеобхідніший в сибіру тип санок-адже з малюком, що не вміє впевнено ходити, по заметах інакше не проберешся! вони з успіхом замінюють “літню” коляску для дітей, вже початківців сидіти: в них зазвичай є і тент, і чохол на ніжки, і опора для ніг, і надійна фіксація . Практично це та ж м’яка коляска, але на полозах. Тим більше, часто до них додані і висуваються колеса 8>–>- а значить, можна перейти дорогу по асфальту і навіть заїхати з ними в магазин!

Сучасні моделі зазвичай випускаються з відкидною спинкою , щоб малюк міг спати напівлежачи або навіть лежачи.

Як правило, ручка у таких санок теж перекидна (крім більш дешевих моделей) і досить довга. Проте, перевірте, чи не доведеться вам схилятися занадто низько – змінити її нахил не вдасться.більшість санок-колясок (але, на жаль, не всі моделі) – складні, з ними зручно подорожувати.

Ціна на такі санки-коляски, звичайно, набагато вище, і порівнянна з вартістю прогулянкової коляски. Крім того, вони часто важать чимало, до 11 кг, і їх нелегко підняти.а ось з гірки на таких санях, звичайно, не скотишся!

плюси:

  • комфорт для малюка,
  • його захист від вітру і снігу,
  • можливість укласти його;
  • висока прохідність.

рекомендований вік: від 6-7 місяців до 3 років.

Снігокати і снігомобілі

Це вже, власне, не зовсім сани, скоріше, зимовий велосипед або снігохід… Дуже популярний варіант у дітей старшого віку, від 6-7 років і до підліткового віку. Сидіння, кермо, полози-лижі і іноді гальмо-можна з вітерцем їхати зі снігового схилу, навіть удвох! ціни на такі санки досить високі, порівнянні з вартістю санок-колясок. Такого металевого снігового “коня” важко підняти, особливо дитині, і возити його за мотузочку не завжди легко. Але для катання підрослого дитини з справжніх гір-відмінна річ!

Снігомобіль-більш складна і важка модель, лижі тут поміщені в корпус, завжди є гальмо-правда, він все ж не дає 100% гарантії зупинки при спуску з гори.

плюси:

  • керованість самою дитиною,
  • наявність гальма.

рекомендований вік: від 6 до 12-13 років.

“ватрушки”, вони ж “плюшки”, вони ж тюбінги

Як не дивно, це теж санки! адже на них катаються з гірок дорослі і діти різного віку, а багато батьків примудряються навіть возити в них малюків по стежках.

Хоча травматологи попереджають про те, що при катанні на ватрушках неодмінно треба дотримуватися підвищених заходів безпеки, це як і раніше дуже популярний тип санок. Адже вони дуже легкі, зручні і м’які!

плюси:

  • легкість,
  • хороше ковзання,
  • м’якість.

рекомендований вік: від 5 років.

загляньте в розділ “дошка оголошень” нашого форуму-цілком можливо, самі підходящі санки вже чекають вас там!