Планування статі дитини при ЕКЗ, можна вибрати хлопчика або дівчинку

1440

Зміст:

  • Що впливає на стать і як відбувається планування при ЕКЗ
  • Можна вибирати стать
  • Відгуки про планування при ЕКЗ
  • Програма штучного запліднення дозволяє сімейним парам, які не мають можливості зачати природним шляхом, стати біологічними батьками. Перед вступом в протокол подружжя часто цікавляться: чи можна вибрати стать дитини при ЕКЗ. Так, допоміжна репродуктивна технологія – єдиний метод, що дозволяє запланувати стать дитини. Стаючи учасником програми, майбутні батьки можуть майже з 100% вірогідністю народити немовля потрібного статі.

    Якщо немає особливих вказівок, то можна вибрати стать дитини при ЕКЗ

    Що впливає на стать і як відбувається планування при ЕКЗ

    Статева приналежність визначається набором хромосом:

    • XX – дівчатка;
    • XY – хлопчики.

    Статеві клітини несуть половинний набір хромосом, а при злиття сперматозоїда з яйцеклітиною зародок отримує генетичний матеріал від обох батьків. У жінок всі клітини містять тільки Х, а у чоловіків сперматозоїди несуть Y або Х-хромосоми. Від того, який сперматозоїд зіллється з яйцеклітиною, залежить стать дитини.

    При природному заплідненні «зустріч» сперматозоїда і яйцеклітини відбувається в фаллопієвій трубі, а потім плодове яйце спускається в матку і імплантується в стінку органу. Який з сперматозоїдів – X або Y – запліднить – вгадати складно. Высчитывание певних днів, спеціальна дієта й інші методи не завжди дають потрібний результат.

    Під час ЕКО запліднення відбувається в пробірці: до яйцеклітини додають випадкові сперматозоїди. Якщо злиття чоловічої та жіночої клітин сталося, то ембріон у віці 3-5 діб перевіряють на наявність генетичних відхилень і визначають стать. Здорові зародки імплантують в матку. Для підвищення шансу на приживлення підсаджують 2-3 ембріона.

    Можна вибирати стать

    Необхідність визначити статеву належність при ЕКО пов’язана з тим, що деякі спадкові захворювання пов’язані з підлогою. При наявності в анамнезі ризику спадкових патологій проводиться ретельне генетичне дослідження зародків, а потім здорові ембріони імплантуються в матку.

    Сімейним парам, які не мають в анамнезі тяжких хвороб, пов’язаних із спадкуванням за ознакою статі, є можливість вибрати хлопчика або дівчинку. За бажанням пацієнтів эмбрионолог имплантирует в матку зародок потрібного статі.

    Відгуки про планування при ЕКЗ

    Сімейні пари, де чоловік або дружина довго і безуспішно лікувалися від безпліддя, відгукуються про процедуру позитивно. Завдяки екстракорпорального запліднення вони змогли стати батьками хлопчика чи дівчинки, побажавши немовляти потрібного статі.

    Але не завжди захоплені відгуки. ЕКО має ряд мінусів:

    • Довге очікування. Безкоштовна участь у програмі за полісом ОМС пов’язано з очікуванням квоти. Чекати доводиться кілька місяців.
    • Неприємна стимуляція. Для підготовки жіночого організму до перенесення зародка доводиться приймати гормони і ліки для стимуляції овуляції. Медикаментозні засоби нерідко дають побічні ефекти.
    • Не завжди успішний результат. Вагітність не завжди настає з першого разу, може знадобитися декілька спроб і кожен раз необхідно пити стимулюючі ліки.

    запланировать

    Якщо немає даних про спадкових генетичних хворобах, то можна запланувати стать дитини

    Екстракорпоральне запліднення проводиться тільки за медичними показаннями, коли подружжя не може самостійно мати дітей. Визначення статевої приналежності зародка необхідно для того, щоб уникнути генетичних патологій, які пов’язані з підлогою. Якщо немає протипоказань, за бажанням майбутніх батьків імплантують жіночий або чоловічий ембріон.

    Перед подсаживанием зародка в матку підлогу визначають завжди. При екстракорпоральному заплідненні майбутні батьки майже з 100% упевненістю очікують хлопчика або дівчинку з того моменту, як УЗД показало, що ембріон успішно прижився і вагітність розвивається нормально.

    Читайте також: коли можна визначити стать дитини по УЗД