Порада дня: як відпустити образу

780

Вас легко образити? А ви ображаєте? Що відбувається потім? Можливо, багато хто з вас зараз зловили себе на відчутті, що з образою жити складніше, ніж без неї. Дійсно, образу, яка давно живе всередині вас і заважає, можна порівняти з каменем на душі. Психолог Тетяна Захарова розповідає, як відпустити це почуття.

Можна спробувати вийти з ситуації образи (правда, це важливо робити не в той момент, коли емоції знаходяться на своєму піку) і подивитися на цю ситуацію з третьої сторони, як би нахиляючись над нею.

При роботі з образою добре спрацьовує механізм проекції, суть якого полягає в тому, що ми ставимо себе на місце іншої людини, і задаємо собі питання: «як би я вчинив/а в цій ситуації, якби постало/а на його місце»? ⠀

Трапляється, що ваш кривдник і поняття не має, що ви на нього ображаєтеся, що він вам зробив боляче. Якщо ви хочете прояснити ситуацію, то вам потрібно буде сказати йому про свої негативні почуття. Саме про почуття, які народжуються у вас в контакті, а не про саму людину.

Є ще одна техніка – написати лист кривдникові. Саме написати, а не проговорити про себе, бажано, від руки. Важливо всі ваші почуття, емоції, переживання якомога докладніше описати в цьому листі. Комусь достатньо буде написати всього один лист, а кому-то доведеться написати його кілька разів поспіль, щоб образа поступово стала відходити, емоції вляглися, і ви змогли відпустити цю ситуацію.

Якщо образа ніяк не йде, ви її не можете відпустити від себе, то вона для чогось і для чогось потрібна. Запитайте себе, навіщо вам так потрібно ображатися? Що з вами станеться, якщо ви не будете відчувати звичне почуття образи? Вона несе для вас якусь важливу інформацію, що вам хоче сказати. Вже пізніше, коли образа опрацьована, приходить розуміння, що вона вам більше не потрібна.

Психолог впевнена в тому, що образу важливо проживати, працювати з нею, а не тікати від неї. А поведінка під девізом «У мене все добре! Ні, тобі здалося, що я образилася» теж неправильне.

© Instagram @anastassiachernikova

Читайте також:Порада дня: як чинити, якщо дитина говорить «Я тебе не люблю»

На думку фахівця, тільки через занурення в це почуття дозволить відпускати образу від себе. Як приклад вона наводить знайому, можливо, багатьом ситуацію:

Жінка ображається, що чоловік часто йде до друзів, — міркує психолог Тетяна Захарова. — В цей момент вона може пред’явити претензію, що для нього важливіше друзі, ніж вона сама, а насправді під цією образою криється страх самотності і невисловлена прохання, іноді вимога: «Будь зі мною, дай мені тепла, мені тебе не вистачає!»

«А як бути з листом, в якому потрібно розповісти про свою образу?» — може запитати хтось. За словами експерта, хто-то мне листи і кидає їх у окремо стоїть відерце, хтось рве на дрібні частини, хтось спалює і дивиться на те, як вогонь забирає їх образу з собою. А хто-то робить з листа човники і відправляє їх з річки або озера.

© Instagram @prokofeva_katrina

А як справляєтеся з цим почуттям?