Порада дня: як впоратися з примхами трирічну дитину

781

Якщо ви припускаєте, що віковий криза розпочнеться, коли дитині виповниться 3 роки, то помиляєтеся. Зміни можуть виявитися як раніше, так і пізніше. Тому краще бути готовою до того, що чудовий малюк почне перетворюватися в вередливу дитину. Тимчасові рамки відзначити непросто, так як все індивідуально.

Психолог Наталія Абросимова зазначає:

Криза трьох років називають іноді ще віком норовистості. Дитина може бути дуже голодний, або дуже хотіти послухати казку, але він відмовиться тільки тому, що ви, або якийсь інший дорослий йому це пропонує. Негативізм слід відрізняти від звичайного неслухняності. Адже дитина не слухається вас не тому, що йому так хочеться, а тому, що в даний момент не може поступити інакше. Відмовляючись від вашої пропозиції або прохання, він «захищає» своє «Я».

Висловивши власну точку зору або попросивши про те, маленький трирічний син буде гнути свою лінію всіма силами. Так він бажає виконання «замовлення»? Може бути. Але, швидше за все, вже не дуже, або взагалі давно перехотілося. Але як же малюк зрозуміє, що з його точкою зору вважаються, що до його думки прислухаються, якщо ви вчините по-своєму?

Норовистість, на відміну від негативізму, це загальний протест проти звичного способу життя, норм виховання. Дитина незадоволений тим, що йому пропонують.

© Instagram @my_little_godness

Читайте також:Порада дня: не акцентуйте увагу на дитячому «неть»

Перед тим як впоратися з примхами дитини, психолог і мама 11 дітей Катерина Бурмістрова радить зрозуміти причини зміни настрою.

Психіка дитини до 5 років не збалансована: процеси збудження домінують над процесами гальмування. Кора головного мозку ще не в повній мірі контролює підкірку. Крім того, маленькі діти швидко втомлюються і не володіють усіма мовними навичками, щоб пояснити, чого хочуть і як себе почувають.

Якщо малюк починає кричати, плакати, кататися по підлозі, треба розуміти, що він у цей момент не контролює свою поведінку.

Маленька дитина ще не навчився маніпулювати! І якщо у нього трапилася істерика, значить, він відчуває дискомфорт і не розуміє, як з цим впоратися. Такі моменти можуть бути у будь-якої дитини, але більш схильні до них діти з яскраво вираженим темпераментом.

Як правило, будь істериці передує спалах емоцій, яких виявилося занадто багато.

© Instagram @katya.burmistrova

Читайте також:Порада дня: ведіть з примхливим дитиною «Переговори навпаки»

А тепер рекомендації, що робити, якщо емоції взяли верх і дитина вийшов з свого емоційного рівноваги. Психолог Катерина Бурмістрова підкреслює:

У ситуації з маленькими дітьми універсальних рецептів не існує.

І ось які перевірені методи приведення малюка почуття радить мама 11 дітей:

Когось заспокоять обійми, а кого-то умивання прохолодною водою. Іноді, у віці до 3 років, спрацьовує техніка відволікання уваги. Ніколи не зрозуміло, що саме спрацює з даним конкретним дитиною, до кожного потрібно підібрати ключик.

З малюками особливо важлива профілактика істерики: побачити момент, коли дитину ось-ось захлиснуть емоції — і вжити заходів.

© Instagram @olga_tovpeko

Читайте також:Порада дня: якщо дитина вередує, помийте його

Якщо ж істерика вже трапилася, не намагайтеся її негайно припинити. Часто батьки починають переживати не про те, як допомогти дитині, а про те, що скажуть оточуючі. Їм соромно, і тому вони починають сварити дитину. Це велика помилка.

Треба дати дитині час, щоб прийти в себе. Зазвичай у маленьких дітей такі спалахи тривають недовго.

© Instagram @bystrova_crimea

А як у вашої дитини пройшов криза трьох років?