Залишаються шрами після вітрянки і як від них позбавитися

2613

Зміст:

  • Залишаються шрами після вітряної віспи
  • Що робити
  • Чим мазати шрами
  • Як прибрати шрами за допомогою народних засобів
  • Як позбутися від застарілих шрамів
  • Вітряна віспа – це гостре вірусне захворювання, що супроводжується неприємною симптоматикою. Усе тіло і навіть волосяна частина голови покривається бульбашками, які згодом лопаються. Виникає питання, чи не буде шрамів після вітрянки, і що можна зробити, щоб запобігти ускладнення.

    Залишаються шрами після вітряної віспи

    При хвороби шкіра покривається дрібним висипом, наповненої рідиною. По мірі дозрівання прищики лопаються, на їх місці утворюються кірочки, які незабаром відпадають. У нормі рубців або пігментації бути не повинно. Після вітряної віспи нічого не нагадує про неї, проте так буває не завжди.

    Для профілактики шрамів після вітрянки прищики потрібно мазати зеленкою

    Хвороба в дорослому і навіть підлітковому віці переноситься набагато важче, ніж у дітей. Висипання відрізняються масовістю. Якщо бульбашки лопаються і гояться самостійно, то шрамів після вітрянки бути не повинно, але втриматися від розчісування важко. Прищики дуже сверблять. Якщо їх травмувати, з’явиться рубець.

    Завдяки високою регенераційною властивостей шкірного покриву у дитини є ймовірність, що шрам зникне з часом сам, але у дорослих таке відбувається рідко.

    Ще сумніша ситуація при занесенні інфекції в ранку під час расчеса. Вона загноится, а після утворюється глибокий шрам. Найбільш несприятливий результат, якщо він виникає на обличчі, оскільки сховати його від сторонніх важко. Це згадка на все життя про дитячої хвороби.

    Що робити

    Шрами, які виникли нещодавно, протягом 1-2 місяців можна прибрати медикаментозно, скориставшись гелем і маззю. Застарілі рубці усуваються тільки в кабінеті косметолога з допомогою пілінгу та інших фізіопроцедур.

    У дитячому віці салонні процедури під забороною, шкіру можна відновлювати лише медикаментозно і бажано починати відразу після перенесеної хвороби.

    Чим мазати шрами

    Є дієві препарати, які підходять для усунення свіжих і застарілих рубців. Всі вони мають регенеруючою дією.

    Рубцы

    Лікування рубців мазями триває до 2-3 місяців

    Перелік дозволених препаратів:

    • мазь з декспантенолом – потрібно наносити на уражену ділянку протягом місяця;
    • цинкова паста – підходить при ранках, добре загоює;
    • гель з екстрактом цибулі, гепарином і алантоїном у складі – бореться зі старими рубцями;
    • мазь з мометазоном – гормональний препарат, дозволений для дітей віком старше 2 років, максимальна тривалість терапії до 3-4 тижнів;
    • силіконовий гель – відновлює шкірний покрив, підвищує еластичність;
    • мазь на основі масел, вітамінів і відварів трав – прискорює регенерацію, безпечна, підходить для дітей.

    Перелік препаратів величезний, важливо звертати увагу не на назву, а на чинний склад. Позитивний ефект виробляє алантоїн, екстракт цибулі, пантенол, ретинол, токоферол, ефірні олії, гепарин натрію, полисилоксаны.

    Будь-який препарат можна застосовувати тільки після консультації з педіатром і строго по інструкції.

    Як прибрати шрами за допомогою народних засобів

    Щоб відновлення шкірного покриву відбувалося швидше, можна скористатися вітамінними препаратами. Всередину потрібно приймати аскорбінову кислоту, оскільки саме вона бере участь у синтезі колагену і метаболічних процесах.

    Також дозволений прийом вітаміну Е. Він омолоджує, сприяє відновленню шкірного покриву. Крім цього, можна змішувати в рівних пропорціях розчин токоферолу і сік алое віра, наносити суміш на рубці.

    Відбілюючим і регенерує дією володіє лимон. Його соком потрібно змащувати шрами 2 рази в день. Через 10 хв після нанесення змивати теплою водою.

    Як позбутися від застарілих шрамів

    Затребувана салонна процедура для усунення рубців – пілінг. Він буває кількох видів:

    • механічний;
    • лазерний;
    • хімічний або кислотний.

    Найчастіше перевагу надають першим двом видам. Кислотний пілінг здійснюється за допомогою органічних кислот. Він відрізняється ефективністю, оскільки має велику глибину впливу, проте є найбільш травматичним. Після нього на шкірі залишаються невеликі опіки, за рахунок чого запускається регенерація.

    У взрослых

    Фізіопроцедури для дорослих варто доповнювати пілінгом і лікарськими препаратами

    Менш травматичним, але все таким же ефективним є механічний пілінг або мікродермабразія. Він буває кристалічним і алмазним інструментом. З допомогою абразивних частинок знімається верхній шар шкіри, вирівнюється рельєф.

    Завдяки лазерного пілінгу відбувається вплив на глибокі шари шкіри. Досить кількох сеансів, щоб прибрати незначні дефекти. Для усунення застарілих рубців знадобиться до 4-6 процедур. Між сеансами необхідно користуватися кремами з регенеруючі властивостями. Відновлення займає від тижня до місяця.

    Крім пілінгу від шрамів у дорослих використовуються фізіотерапевтичні процедури:

    • електро-, лазеро – і фонофорез;
    • радіохвильова терапія.

    Вони сприяють глибшому проникненню лікарських препаратів, оскільки поліпшують проникність шкіри. Одночасно з проведенням фізіопроцедур застосовують засоби від шрамів.

    Недавні рубці усуваються ін’єкціями гіалуронової кислоти. Процедура малоприємна, проте ефективна. Ін’єкції показані при невеликих свіжих шрами. Замість гіалуронової кислоти може бути використаний нативний колаген.

    Великі застарілі шрами усуваються хірургічним шляхом. Вони зрізаються скальпелем, але після загоєння епідермісу залишаються нові менш помітні шрами. Їх можна усунути за допомогою медичних препаратів.

    Шрами після вітрянки простіше попередити, ніж лікувати. У профілактичних цілях можна використовувати антигістамінні препарати, які зменшать свербіж, а також противірусні засоби, що полегшують симптоматику вітряної віспи.

    Дивіться далі: чим зняти свербіж при вітряній віспі у дитини