Порада дня: навчіть дитину зясовувати стосунки з однолітками

883

Приблизно у трирічному віці малюки відправляються в дитячий сад. В їхньому житті починає новий етап дорослішання. І тут вже не мама поруч, а вихователь і багато інших дітей. Серед них як тіхоні, так і забіяки. Тому виникають перші сварки, конфлікти, образи.

Читайте також:Порада дня: використовуйте простий прийом для легкої адаптації в садку і школі

Психолог Катерина Якушева готує молодих мам:

Дитячий садок і школа – час неминучих конфліктів. Незалежно від статі вашої дитини, настає момент з’ясування відносин з однолітками.

Що робити? На думку експерта, батькам необхідно навчити своїх дітей з’ясовувати стосунки з однолітками:

Умовно, поради батьків можна розділити на три групи.⠀

Дай здачі! Відповідь агресією на агресію. Якщо ви вирішили дотримуватися цієї версії, чітко поясніть дитині, коли потрібно цю здачу дати і як сильно. Якщо знаєте відповідь на ці питання – дійте, але пам’ятайте, від випадкового удару ніхто не застрахований

Постій за себе! За себе може постояти тільки упевнена в собі дитина. Він не поведеться на нападки агресора, і буде емоційно стабільним. Подумайте, показуєте ви самі такий гарний приклад? Сваритеся з чоловіком при дитині чи вмієте вирішити конфлікт?

Захисти себе! Часто саме в шкільному віці діти стають учасниками різних «розборок». Розкажіть дитині, як не варто себе вести – не ображати дівчаток, молодших, старших. Якщо відчуваєте в малюку необхідність виходу емоцій, розгляньте варіант зі спортивною секцією.

© Instagram @guranka_ru

Читайте також:Порада дня: як заспокоїти малюків, які кусаються і б’ються

Особистий приклад важливий при навчанні дитини не давати себе в образу при конфліктах з однолітками. Згадайте, як ви поводитеся, коли вас випадково або навмисно ображають? Швидше за все, дитина буде копіювати вашу модель поведінки. Тому, якщо хочете виростити впевненого в собі чоловічка, працюйте над своїм характером.

А як під час конфлікту з однолітками веде себе ваш малюк?