Порада дня: навчитися домовлятися з чоловіком про виховання дитини

957

Як часто в сім’ях між подружжям виникає спір по темі виховання дітей? Так, це має місце бути. Наприклад, папа вважає, що сину потрібно бути сильним, і для цього він планує записати його на заняття боротьбою. Мама не проти – спорт потрібен, але вона проти бійок і пропонує плавання. Папа воліє ростити доньку принцесою і готовий особисто зустрічатися з її кривдниками, а мама вчить дівчинку захищати себе. Ні, не силою, а словами.

Читайте також:Досвід батьків: сімейні правила, які допомагають виховувати дітей

І як бути? Адже кожен раз починаються суперечки, потім сварки, що ведуть до образ. Заспокойтеся! Не треба сваритися, краще прислухайтеся до думки мами п’ятьох дітей і психолога Лариси Суркової. Експерт наводить приклад, коли у батьків є розбіжності щодо методів виховання дітей.

«А мій чоловік вважає за потрібне бити», «А мій каже, що запотиличник допоможе швидше», «А мій все вирішує і заважає мені виховувати». Що ж з усіма цими чоловіками робити? – запитує психолог. – Виховувати чоловіка марно, але вода камінь точить.

© Instagram @larangsovet

Психолог Лариса Суркова згадує про те, що «по-хорошому домовитися треба було до народження дітей, але чомусь це рідко пари обговорюють». Якщо ви раніше не обговорювали правила виховання дітей, а розбіжності з цього приводу є, вам допоможуть ці поради експерта.

Всі переговори проводимо в спокійному стані.

Запасаємося аргументами. Наприклад, про те, що діти, яких б’ють, б’ють, кричать без кінця, частіше стають жертвами тих, хто заманює ласкавими словами, добрим настроєм і турботою. Тому, що ці діти енергійно шукають любові.

Запропонуйте зробити список (вам ОБОМ) що було хорошого, а що не дуже в принципах виховання ваших батьків. Що потрібно взяти в вашу сім’ю? А що навпаки.

Не сперечатися про виховання при дитині. В голові дитини миттєво виникає думка «Я ПОГАНИЙ» і, як правило, далі стає тільки гірше. Починається або втілення в життя доказів, що правда поганий. Або з’являються психосоматичні хвороби, щоб «полюбили» і зрозуміли, що хороший.

Не треба під час розмови про виховання пригадувати всі образи: ображати чоловіка або його близьких.

Запросіть третю сторону. Людини, якого ви поважаєте, і хто зможе реально розсудити.

Можна поділити сфери. Наприклад, папа вирішує, де гуляти, а мама, чим годувати.

© Instagram @mamacomesfirst

Читайте також:Порада дня: забудьте про «ефект пружини» у вихованні неслухняного дитини

Тому, якщо у вашій родині є спір, як правильно виховувати малюка, спочатку загляньте всередину себе, згадайте, як вас виховували, по-доброму поговоріть з чоловіком і визначте подальші плани. Адже ви хочете виростити впевненого в собі, доброго, талановитого і успішного людини? Тому потрібно йти до цієї мети разом, а не тягнути дитини в різні сторони.

А у вашій родині є розбіжності на тему виховання дитини?