Порада дня: не піддавайтеся дитині під час гри

598

Гра – улюблене дитяче заняття. Коли малюки грають з ровесниками, їхніми можливостями практично рівні і перемога дістається тому, хто об’єктивно сильніше, швидше, розумніші або кмітливіший. Але якщо в грі є дорослий учасник, малюк завідомо стане стороною, що програла.

Читайте також:Порада дня: розвивайте малюка, граючи з ним в сюжетні забави

А адже дитину засмучувати не хочеться. Тому люблячі мами і тата піддаються дітям, щоб ті раділи перемогам. Адже так приємно, коли улюблений дитина стрибає від захвату і пишається собою – він виграв у грі в м’яч, в забігу, у велосипедних гонках, шашки або шахи.

Психолог Марина Бабуріна розповідає про небезпеку тенденції завжди піддаватися дітям у грі.

На жаль, дитина, яка з дитинства дуже добре знає смак перемоги, має труднощі у дорослому житті зі сприйняттям невдач, – зазначає експерт. – Досвід чесної гри не завжди приємний нашим дітям. Часто він викликає навіть «обидки» і «ворчалки». Але саме досвід чесної гри дуже важливий – він вчить аналізувати свої рішення і вибирати ті шляхи, які працюють краще.

Тобто, дитина, особливо бажаючий перемоги, починає замислюватися, як же її досягти.

Брати на себе роль всемогутнього Бога, який позбавляє від усіх труднощів і перешкод, і грати з дітьми в піддавки – не найрозумніше рішення.

© Instagram @alfar_toys

Логічне запитання: а як бути? Адже сили і знання дорослої людини і малюка порівнювати не можна. На допомогу знову приходить психолог Марина Бабуріна.

Зовсім без підказок ніяк! Як же наші дітки тоді зрозуміють де погано, а що добре, – міркує експерт. – Підказки вчать дітей орієнтуватися в навколишньому світі.

Читайте також:Мама ділиться досвідом: як перетворити гру з дитиною в медитацію для себе

А як мами на практиці застосовують поради психолога? Вони діляться своїм досвідом:

Ми багато граємо в настільні ігри, коли донька була маленькою подавалася, а тепер немає. Чесна гра, спочатку були образи. А тепер намагається піймати удачу за хвіст, щоб на кубики випало число побільше)

Граємо чесно, іноді відтягую момент своєї перемоги (наприклад, в хованки) Але хочу сказати, що все частіше виходить переможцем син.

© Instagram @ana_zemskova

А ви піддаєтеся дитині під час гри?