Експерти розповіли, як впоратися з сезонною алергією

1387

Поки здорових людей радує активне цвітіння дерев і чагарників, які страждають алергією мріють, щоб цей час швидше пройшло. Хтось рятується переїздом в країни, де немає джерел алергії, інші використовують лікарські засоби, щоб пережити цей період. Як же дізнатися у ці весняні дні алергіка?

Сльозяться очі, набряк повік, чхання, свербіж, закладеність або протягом з носа. І алергічні реакції такі, коли люди потирають ніс або очі – це симптоми алергії, а не простудного захворювання, — розповідає Олексій Безсмертний, лікар алерголог-імунолог.

Читайте також:Алергія у дітей

Фахівці радять які страждають на сезонної алергією не займатися самолікуванням, а звертатися за допомогою до алерголога-імунолога. Серед рекомендацій представників відомства обмеження часу перебування на повітрі, регулярне вологе прибирання в будинку, установка спеціальних сіток на вікна, не пропускають пил і пилок, установка в будинку систем для очищення і фільтрації повітря. Швидкої та найбільш доступною допомогою є душ після повернення з вулиці, промивання очей і носа фізіологічним розчином.

© Instagram @medvestnikchr

Читайте також:Педіатр пояснила, як відрізнити справжню харчову алергію від удаваної

Є надія, що незабаром сезонну алергію вдасться перемогти – в Росії створили першу в світі вакцину від алергії на березу. Зараз вона знаходиться в стадії доклінічних випробувань. Потім будуть узгодження і перевірки, які, швидше за все, займуть кілька років.

Це рекомбінантна вакцина. Ми охарактеризували головний білок пилку берези Betv. 1, нами була створена конструкція, яка в собі містить ділянки ось цього алергену. Це викликає у людини імунну відповідь, який захищає, — розповідає Муса Хаитов, директор Інституту імунології.

Шукають рішення, як допомогти страждають на сезонної алергією, і вчені з США. У них вже є успіхи: експерти під керівництвом Дженніфер Денніс прийшли до висновку, що пробіотики в певній комбінації здатні полегшити симптоми полінозу. Це поєднання Lactobacillus gasseri, Bifidobacterium bifidum і Bifidobacterium longum.

© Instagram @kristina.lokk

В ході експерименту, який проходив у пік сезону весняного цвітіння і тривав вісім тижнів, дослідники оцінювали стан здоров’я 173 дорослих. Всі учасники експерименту відзначали у себе легкі і середні симптоми полінозу. Пацієнтів розділили на дві групи. Представники першої двічі в день приймали по капсулі комбінованого пробіотичного препарату, друга група отримувала плацебо. Важливо, що весь цей час учасники не користувалися якимись іншими ліками від алергії.

Читайте також:Як отримати податкове вирахування за ліки

За підсумками експерименту з’ясувалося, що брали комбінований пробіотичний препарат відзначали поліпшення в стані. А учасники другої групи, яким запропонували плацебо, не фіксували ніяких змін у своєму самопочутті.

Не всі пробіотики допомагають від алергії, а цей препарат працює, – зазначила керівник дослідницької групи Дженніфер Денніс і розповіла, що робота по її вивченню буде продовжена.

Від полінозу страждають і зірки. Приміром, Ірина Дубцова зізналася, що ліки проти алергії кожну весну приносять їй зайві кілограми. Кращий засіб позбутися від алергії на пилок, на думку співачки — виїхати якнайдалі від її джерела.

© Instagram @dubtsova_official

А як ви переносите нинішній період цвітіння дерев і кущів?