Порада від Анетты Орлової: простий спосіб підвищити самооцінку

1309

«У мене не виходить», «Нічого не встигаю», «Чому інші такі успішні, а я – ні?» – вам знайомі такі скарги? І адже деколи про це говорять зовсім не невдахи, а талановиті люди, які здатні на багато що. Але вони опиняються в ситуації, коли втрачають впевненість у своїх силах. І що відбувається потім? Так, виникає відчуття, що все йде погано, самооцінка падає. Так і до депресії недалеко…

Читайте також:Перевірені поради: як впоратися з емоційним вигорянням мами

Чи є рішення? Як правильно підвищити власну самооцінку? І чи є можливість уникнути моменту, коли вона починає прагнути до негативного показника? Про це розповіла відомий психолог Анетта Орлова.

Найчастіше до мене звертаються з проблемами, які пов’язані з неадекватною самооцінкою. Те, як ми оцінюємо себе, впливає на всі сфери життя, починаючи від особистої, закінчуючи професійною. Але самооцінка буває не тільки заниженою. Останнім часом до мене приходять дуже багато перфекціоністів, які впадають в депресію, тому що їх завищені вимоги до себе не збігаються з дійсністю.

Перший крок до «зцілення» — це усвідомлення проблеми. Якщо у вас трапляються депресії або панічні атаки, задумаєтеся, в якому режимі ви живете і як ставитеся до себе.

© Instagram @maria__korotkova

Дійсно, не брати на себе занадто багато – мудре рішення. Приміром, наважившись на відповідальний проект, перфекціоніст буде прагнути виконувати його ідеально. Однак щось може піти не так: людський фактор, техніка підвела… В підсумку результат не досягнутий – самооцінка падає.

Або, приміром, бажання бачити у своїх дітях самих розумних, талановитих і обдарованих відображається на самооцінці мами. Адже малюки не можуть рости під копірку того ідеального образу, який у своїй фантазії намалювала мати.

Читайте також:Я – погана мати: не можу залишатися з дитиною наодинці

І стати стрункою красунею теж відразу не вийде. Те, що мотивує у соціальних мережах, часто є результатом обробки в фоторедакторі. Але якщо повноцінно займатися спортом і правильно харчуватися, результат з’явиться, але через деякий час.

Тому прислухайтеся до поради Анетты Орлової і не ставте до себе завищені вимоги, які не збігаються з дійсністю. Йдіть до своєї мети невеликими, але послідовними кроками.

© Instagram @nata.rasova

А яка у вас самооцінка? Її треба «підремонтувати»?