Як вилікувати нетримання сечі у жінок

1220

Зміст:

  • Причини нездужання
  • Діагностичні заходи
  • Медикаментозне лікування жіночого енурезу
  • Вправи Кегеля
  • Використання народних засобів в домашніх умовах
  • Небезпечні наслідки
  • Рекомендації при нетриманні сечі у жінок
  • Нетримання сечі у жінок – дисфункція сечовипускання, при якій неможливо регулювати спорожнення сечового міхура. Проявляється безконтрольним випорожненням або підтікання сечі при напрузі, а також постійним бажанням відвідати туалет. Потребує комплексного лікування, що включає прийом ліків, спеціальні тренування і застосування засобів народної медицини.Нетримання сечі у жінок доставляє сильний дискомфорт.

    Причини нездужання

    До основних факторів, здатним спровокувати жіночий енурез, відносять:

    • вагітність в анамнезі. Нетримання виникає з-за того, що связочные або м’язові структури тазового дна розтягуються і пошкоджуються;
    • клімакс. У жінок після 50 років внаслідок зміни гормонального фону струм крові замедляетсяе, а тканини стають малоэластичными. Це веде до проблем з утримуванням сечі;
    • запальні процеси в сечостатевій системі, наприклад, цистит. Сечокам’яна хвороба також може провокувати неконтрольоване виділення сечі;
    • пролапс тазових органів. Одна з найбільш частих причин;
    • стреси. Надмірне нервове напруження часто призводить до дисфункції видільної системи.

    М’язова гіперреактивність сечового міхура відзначається переважно у дівчат. Орган, хоч і не переповнений, подає в ЦНС помилкові сигнали про необхідність спорожнення. Проблема має психологічну природу, гіперреактивність посилюється після нервового перенапруження, зловживання спиртним.

    Якщо нетримання сечі у жінок спостерігається в процесі ходьби і при физнагрузках, крім зазначених причин, вплинути на його розвиток можуть зайву вагу, хірургічні втручання на сечостатевих органах, важка фізична праця.

    Нічний енурез іноді виникає на тлі сечостатевих інфекцій, цукрового діабету, вікового зниження еластичності стінок сечового міхура. Мимовільне виділення сечі при кашлі, сміху або чханні може проявитися внаслідок зниження функціональності сфінктерів видільної системи, патологій уретрального каналу, міоми матки, слабкості м’язів тазового дна.

    Діагностичні заходи

    При найменшій підозрі необхідно звернутися до уролога або порадитися з гінекологом, не роблячи самостійних дій.

    Доктор опитає пацієнтку для збору анамнезу. Йому необхідно знати:

    • тривалість неприємних проявів;
    • зв’язок їх з навантаженням, проблемними пологами, оперативними втручаннями, неврологічним виснаженням;
    • про наявність іншої патологічної симптоматики – печіння, різей, болів.

    Неодмінно проводиться гінекологічний огляд, щоб виявити проблеми з жіночими репродуктивними органами. З лабораторних методик призначається загальний аналіз і бактеріологічний посів сечі, оглядова мікроскопія мазка. Підтвердить діагноз дослідження ультразвуком органів малого таза, зокрема, сечового міхура, уретроцистография, цистоскопія і уретроскопія. Щоб оцінити стан сфінктера, застосовують цистометрію наповнення і спорожнення, урофлоуметрію, профілометрію тиску всередині уретри.

    Медикаментозне лікування жіночого енурезу

    Терапевтичний курс підбирають, спираючись на чинники, що спровокували патологію. В залежності від передумови проблеми, лікар може прописати:

    • симпатоміметики для скорочення м’язів, що працюють, коли жінка пісяє;
    • антихолінергічні препарати при гіперреактивності сечового міхура;
    • антидепресанти при стресах.

    Жінкам похилого віку при нестачі естрогенів виписують гормональні засоби. Вони допомагають регенерувати тканини, прискорюють струм крові, повертають тонус мускулатури тазового дна. Такі фармпрепарати пом’якшують негативний вплив гормональних стрибків, викликаних менопаузою.

    лечениеЛікування жінок похилого віку часто грунтується на прийомі гормональних препаратів.

    Зміна положення уретри через вікового “всихання” м’яких тканин в цій області завжди призводить до енурезу. Для корекції застосовуються спеціальні ін’єкції. Маніпуляція передбачає введення під слизову уретри синтетичного гіпоалергенного речовини. В результаті відсутній обсяг м’яких тканин відшкодовується, що дозволяє надати уретральному каналу стабільно необхідне положення.

    Якщо медикаменти та інші способи терапії не допомагають, потрібно хірургічне втручання. Малоінвазивна операція і полягає у встановленні особливої петельки – слінга, щоб коригувати роботу сфінктера. Маніпуляцію частіше проводять дамам у 60 і після, коли м’язи стають в’ялими, ліками і тренуваннями виправити це практично неможливо.

    Вправи Кегеля

    Подібні заняття допомагають при енурезі у легкій формі. Якщо нездужання пов’язано з психічними перевантаженнями, а також при незначному підтіканні сечі гімнастика Кегеля приносить позитивні результати практично завжди. Вона зміцнить м’язи сфінктера сечового міхура і тазового дна.

    Ефективними будуть такі вправи:

    • стискання і розтискання м’язів сечостатевої системи;
    • почергове прискорене скорочення і розслаблення м’язових структур;
    • напруга м’язів, які задіють при дефекації.

    Щоб отримати ефект від занять, вправлятися потрібно регулярно. Починати тренування необхідно з десяти повторів, поступово збільшуючи їх кількість до п’ятдесяти. При виникненні труднощів або неприємних відчуттів, варто звернутися за консультацією до лікаря.

    Також добре допомагають асани, які зміцнюють м’язи тазового дна. Додатково йога сприяє розслабленню і боротьбі зі стресами, депресією.

    Використання народних засобів в домашніх умовах

    Для терапії нездужання використовують укропные насіння. Велику ложку насіння заливають 250 мл киплячої води і настоюють три години в закритому і закутаний рушником ємності. Фільтрують і випити маленькими ковтками. Таку процедуру проводять раз в день.

    Корисний настій шавлії. Для його приготування велику ложку сухої трави заварюють у склянці окропу. Коли настій охолоне, фільтрують і випивають. Таку маніпуляцію роблять тричі на день.

    причиныДля лікування народними засобами часто використовують збори з деревієм.

    Стабілізує роботу сечовидільної системи і знімає запалення настоянка на основі кукурудзяних рилець. Велику ложку «волосків» заливають 250 мл окропу і залишають на півгодини. Потім фільтрують. Вживають з ранку і ввечері по півсклянки.

    Особливо гарні в боротьбі з нездужанням настоянки на деревії.

    • Чистий варіант. Знадобиться 10 грамів деревію на 250 мл води. Склад кип’ятять десять хвилин на малому полум’ї, настоюють годину в закутаною каструльці і фільтрують. П’ють по півчашки тричі на добу.
    • З алтея і кропивою. Крім 80 грамів деревію, буде потрібно 100 грамів кожної рослини. Стограмову порцію суміші настоюють у полулитровом термосі 12 годин, фільтрують і п’ють цілий день крихітними порціями.
    • З пирієм та фіалкою. Пропорції трав аналогічні попереднім рецептом. З суміші відділяють три великих ложки і настоюють літровому термосі ніч. Ранок фільтрують і п’ють по чашці шість разів на день.

    Якщо неприємне стан виникло у вагітної, їй знадобиться особливий збір, безпечний для плода. У нього входять остудник, звіробій і парило в пропорції 5:7:10. Суміш перемелюють до стану порошку, беруть дві великі ложки і запарюють дві години в половині літра окропу. Фільтрують і п’ють по півчашки п’ять разів на добу.

    Небезпечні наслідки

    Нетримання сечі у жінок, крім гігієнічних проблем, здатне викликати ускладнення. До них відносять:

    • дерматити в інтимній зоні;
    • рецидиви запальних захворювань – циститу, пієлонефриту;
    • поширення інфекції на жіночі репродуктивні органи.

    Також нездужання викликає психологічний дискомфорт. Жінка відмовляється від звичного способу життя, знижує фізичну активність, уникає відвідувань громадських місць, походів в гості, сексуальних стосунків. Стресовий стан може призвести до нервових розладів – неврозу і депресії.

    Рекомендації при нетриманні сечі у жінок

    Щоб полегшити стан і не допустити посилення нездужання, необхідно прислухатися до загальних медичних порад.

    • Максимально обмежте вживання їжі, яка викликає роздратування сечостатевих органів. Це кофеїновмісні напої, гострі приправи і маринади, молоко, спиртне, помідори та вироби з них, шоколадки.
    • Киньте палити. Тютюнові смоли також дратують стінки сечового міхура, руйнують його слизову.
    • Уникайте запорів. Калові маси здавлюють стінки міхура, знижуючи тонус. Привести в норму роботу кишечника можна за допомогою дієти або щадних проносних.
    • Вилікуйте всі інфекційні хвороби. Проблеми з сечовипусканням часто з’являються з-за того, що патогенні мікроорганізми проникають в сечостатеву систему.
    • Контролюйте масу тіла. При ожирінні слабшають м’язи тазового дна.
    • Не обмежуйте себе у воді. Це не вирішить проблему, а посилить її. Тим більше, при нестачі рідини запах сечі стає нестерпним.

    Носіть бавовняну білизну. Якщо проблема серйозна і ви використовуєте прокладки для сечі, їх слід змінювати після кожного прояву нетримання. Зовнішні статеві органи потрібно регулярно підмивати або користуватися вологими серветками для інтимної гігієни.

    В силу сорому або помилкового уявлення про нездужанні як про неминучий віковому захворювання жінки нечасто звертаються в медустанови, вважаючи за краще змиритися з дискомфортом. Але так робити не слід. Сучасні методи терапії та малоінвазивної хірургії дозволяють повністю вирішити проблему в стислі терміни.

    Читайте далі: нудить перед місячними