Порада від Людмили Петрановской: якщо первісток просить повернути новонародженого в пологовий будинок…

820

Перед народженням другої дитини мами зазвичай намагаються готувати дитину до того, що незабаром у родині він буде не єдиним малюком. І діти начебто це розуміють – погоджуються і чекають. Але трапляється і так, що можуть передумати. Тому нерідко просять мам відвезти новонародженого братика або сестричку назад в пологовий будинок.

Читайте також:Зробіть виписку з пологового будинку більш комфортною для старшої дитини

Сумно? Так! Але не впадайте у відчай, адже рішення є! Про нього розповідає відомий психолог Людмила Петрановська.

Дволітки і трьохлітки — непроста категорія як старших братів і сестер новоспечених, тому що у них рівно в цей період відбувається вік бурхливого переживання амбівалентності. Вони взагалі виявляють, що батьки не завжди хочуть те, що в їхньому уявленні батьки повинні хотіти, а тут ще з’ясовується, що є якась перешкода у вигляді молодшого братика або сестрички. Тут дуже важливо самим батькам всерйоз не сприймати подібні заяви.

Старший може в цей момент люто хотіти, щоб молодший кудись подівся, і він у цей момент не пам’ятає, що в інші моменти може відчувати до молодшого ніжність, симпатію, любов і т. д.

Це серйозна заява, але з точки зору трирічної дитини, чисто технічно, він не може щось зробити. Тут важливо дорослим всерйоз не лякатися, тому що очима дитини це виглядає так: він щось таке сказонув, і аж сама мама злякалася, і в цю мить слова стають дуже сильними, дуже значущими, магічну силу знаходять.

Тут важливо легше реагувати: «Ну що ти такі дурниці говориш, зовсім ми нікуди його не дінемо, зовсім нічого такого не буде, а все буде добре, всі будемо разом жити». І після цього переходимо до стратегії сватати дітей, продавати один одному. «Подивися, як він на тебе дивиться, подивися, як він тобі радий, подивися, як він на тебе схожий». У трьохлітки вже є якісь зачатки домінування, трохи, але є, і вже можна звертатися до них.

© Instagram @m_ellinochka

Читайте також:Доктор Комаровський радить, як уникнути ревнощів дитини старшого до молодшого

При цьому в інші моменти необхідно організувати життя так, щоб трилітка міг побути маленьким.

У різний час укладати, батькам між собою їх ділити, щоб він міг теж на ручках посидіти, побути маленьким, щоб міг в якийсь момент розслабитися. А коли старший в ресурсному стані, в такому жвавому, тоді вже підкреслювати: «Ось, подивись, він маля, а ти он який молодець, як ти все вмієш, як ти все знаєш, це ж треба, я просто не вірю, що ти коли-то теж не міг, не вмів, не знав, а зараз он ти який неймовірний.

З досвіду мам, які мали схожу ситуацію, зазначимо: завжди зберігайте спокій. Лаяти дитину за подібні висловлювання про молодшу дитину не можна, у ньому говорить образа і ревнощі. Будьте м’якше і делікатніше! І пам’ятайте, старший дитина – теж малюк. І йому теж потрібна любляча, турботлива і ніжна мама.

А у вас була ситуація, коли первісток просив повернути новонародженого в пологовий будинок? Поділіться, як ви з нею впоралися.