Як підвищити імунітет взимку: топ-10 способів

506

Знати, як підвищити імунітет взимку, не витрачаючи масу коштів на закупівлю вітамінних комплексів в аптеках, корисно буде кожному. Для того щоб не зустрічати холодні і похмурі дні в компанії нежиті та кашлю, достатньо лише запастися декількома рецептами народної медицини.досягти зміцнення організму можна шляхом перегляду свого раціону харчування. У багатьох продуктах можна знайти незамінні вітаміни і мікроелементи, які допоможуть зустріти зимові віруси у всеозброєнні.

Які вітаміни зміцнюють імунітет

Зміцнення імунітету в зимовий період неможливо без прийому вітамін. Саме ці корисні елементи роблять наш організм міцним і витривалим. Додаткова користь-підтримка енергії і фізичної активності, позитивного настрою і зовнішньої привабливості. Незамінними для людини в зимовий період вважаються п’ять основних вітамінів:

Вітамін d

Займає лідируючу позицію серед тих елементів, які формують імунітет людини. Вироблення вітаміну відбувається в шкірі під впливом ультрафіолету. Підвищувати рівень вітаміну d в організмі можна шляхом регулярного вживання морської риби, яєць, молочних продуктів і кукурудзяної олії.

Вітаміни групи в

В2, в6, в12 – ті вітаміни, які сприяють підвищенню захисних сил організму. Вони є протимікробним щитом, що вимагає регулярного оновлення. Містяться в продуктах тваринного походження: печінці, молоці, яйцях, м’ясі. Також поповнити запас можна за допомогою злаків, горіхів, морепродуктів.

Вітамін е

Він вважається вітаміном краси, так як є сильним антиоксидантом. Але і для формування міцного імунітету відіграє чималу роль. Міститься вітамін в насінні і рослинних оліях.

Аскорбінова кислота або вітамін c

Це сильний противірусний засіб. Використовується для профілактики захворювань, а також в якості підтримки організму в ті періоди, коли втекти від захворювання далеко не вдалося. Зміцнити імунітет під час хвороби допоможуть квашена капуста, смородина, зелень, шипшина і болгарський перець, цитрусові.

Вітамін а

Ретинол є потужним антиоксидантом, який допомагає організму збільшувати стійкість перед інфекціями, і прискорювати одужання в періоди вірусних атак. Для того щоб рівень вітаміну в організмі був в нормі, не можна взимку відмовлятися від моркви, молока, яєць і вершкового масла.

Які продукти підвищують імунітет людини

Відкоригувати раціон в зимовий період – прямий шлях до підвищення імунітету. Варто відмовитися від жирної їжі і фаст-фуду, вживання смажених продуктів і тонн солодощів. Отримати повноцінний заряд вітамінів можна з їжі природного походження. У зимовий період краще регулярно їсти:

  • горіхи;
  • злакові;
  • рибу;
  • кисломолочну і молочну продукцію;
  • мед;
  • зелень;
  • бобові;
  • ягоди, овочі, фрукти і цитрусові.

Зміцнити імунітет в домашніх умовах можна також шляхом регулярно прийому трав’яного чаю. Захисні сили організму підтримують ромашка і ехінацея.

Топ – 10 способів зміцнення імунітету взимку

Ідеальний варіант-почати профілактику до настання морозних днів. Але якщо схаменутися змусила вже наздогнала хвороба, дієві способи також допоможуть зробити ваш організм сильніше і стійкіше перед «сезонними» випробуваннями.

Спосіб № 1-шукаємо заміну сонцю

Мова йде все про ті ж вітаміни, які підтримують в організмі не тільки захисні сили, але і підвищену бадьорість. Боротися із зимовою апатією допоможе правильний раціон.

Спосіб № 2-стежимо за режимом дня

Взимку важливо регулярно їсти і повноцінно виспатися. Сон-найкращі ліки від стресу, який негативним чином позначається на імунітеті.

Спосіб № 3-імбирний удар

Імбир має противірусні та протимікробні властивості. Додавати корінь, очищений і нарізаний невеликими шматочками, можна в звичайний чай, чорний або зелений, або ж в теплу воду з лимоном і медом.

Спосіб №4 – допомагаємо шлунку

Шлунково-кишкового тракту-місце, в якому зосереджений імунітет людини, як би дивно це не звучало. Підтримати рівень корисних бактерій можна шляхом регулярно вживання кисломолочних продуктів і квашеної капусти.

Спосіб № 5-класика жанру

Натуральними антибіотиками, які зміцнюють імунітет, вважаються цибулю і часник. Навіть в естетичних цілях не варто прибирати їх зі свого раціону.

Спосіб №6 – не піддавайтеся ліні

У холодну пору року багатьом не хочеться вилазити з-під ковдри. Але для підтримки імунітету необхідна фізична активність. Легка зарядка, спорт, прогулянки по свіжому повітрю допоможуть не тільки стати сильніше, але і зарядитися позитивом.

Спосіб № 7-екзотика

Підвищити імунітет можна за допомогою ароматичних масел. Оточіть себе ароматом рожевого дерева, чайного дерева, ромашки римської або лаванди. Можна використовувати спеціальні свічки, лампи або просто серветки, на які ви наносите кілька крапель улюбленого масла, і маєте в своєму розпорядженні недалеко від місця свого відпочинку.

Спосіб № 8-зігріваємося корисним чаєм

З суміші листя смородини, малини і вишні вийде ароматний і смачний напій, який захистить вас від хвороб в зимовий період. Також в цілющий чай можна додавати листя або ягоди калини.

Спосіб №9 – запасаємося шипшиною

Щоб отримати чарівний напій для зміцнення імунітету, залийте ягоди шипшини водою і прокип’ятіть їх протягом 7-10 хвилин. Знімаємо з вогню, наполягаємо протягом 4 годин, проціджуємо. Напій п’ють теплим щодня по 100 мл. Для смаку можна додати мед.

Спосіб № 10-паста амосова

Готують вітамінну бомбу з суміші продуктів: родзинок, кураги, інжиру, чорносливу і волоських горіхів. Беремо все в рівних пропорціях, промиваємо і пропускаємо через м’ясорубку. У суміш необхідно додати мед і лимон. Зберігати суміш в холодильнику можна протягом 2 місяців. Приймати по столовій ложці два рази на день. Дітям буде достатньо однієї чайної ложки на добу.