Сон дитини в 3 місяці

1844

Зміст:

  • Скільки повинна спати дитина в 3 місяці
  • Тривалість нічного сну
  • Денний відпочинок
  • Грудничок переплутав день і ніч
  • Як налаштувати дитину на сон
  • Спільний сон з мамою
  • Навчання малюка спати окремо
  • Причини поганого сну
  • Сон є важливою складовою режиму дитини. Уві сні малюк активно росте, бореться з захворюваннями, обробляє інформацію, яку він дізнався за минулий день. Щоб зміцнити імунітет, підтримувати нормальний розвиток, необхідно знати, скільки повинна спати дитина в 3 місяці.

    Скільки повинна спати дитина в 3 місяці

    Маленька дитина спить більше, ніж дорослий. Підвищена потреба у сні пояснюється дуже інтенсивним розвитком організму, незрілістю нервової системи.

    Тривалість сну в 3 місяці залежить від безлічі факторів

    За добу тримісячний дитина спить приблизно 14-18 годин, розподіляючи це так:

    • вдень – 5-6 годин;
    • вночі – 9-11 годин.

    Кожна дитина індивідуальна. Деякі малюки сплять більше, деякі – менше. Незначні відхилення є нормою, так як у кожної дитини різна потреба у сні.

    Тривалість нічного сну

    Тривалість нічного відпочинку у 3-місячного малюка складає 9-11 годин. Вона може залежати від різних чинників:

    • активність малюка;
    • кількість з’їденої їжі;
    • температурний режим приміщення;
    • стан підгузника;
    • емоційний фон;
    • дотримання режиму дня;
    • метеоумови.

    Сон порушують болі в животі, простудні захворювання та інші патологічні стани.

    Якщо дитина прокинувся серед ночі, необхідно перевірити стан підгузника, при необхідно змінити його. Коли дитині жарко, треба зняти зайвий одяг або відкинути ковдру. Після цього можна заспокоїти, погодувати немовля.

    Денний відпочинок

    На денний відпочинок йде приблизно 5-6 годин. Вкладається спати грудничок близько 3-4 разів на 30-180 хвилин. Тривалість щоденного відпочинку залежить від фізіологічних особливостей дитини, загального стану, настрою. Якщо малюк довго не спав і сильно втомився, він проспить до 1-2 годин.

    дневной сон

    Денний сон краще проводити на вулиці, на свіжому повітрі

    Велику користь приносить відпочинок вдень на вулиці.

    Гуляти з коляскою потрібно в спокійному, тихому місці. Для відпочинку підійде парк або набережна, де не їздить велика кількість машин. Дитину слід одягати по погоді, щоб він не замерз і не спітнів. В іншому випадку дитина буде погано спати. Також можна виносити одягненого малюка на балкон, укладати в коляску або перенесення. Це замінює прогулянку, звільняє час для домашніх справ.

    Грудничок переплутав день і ніч

    Дитина в 3 місяці намагається дізнатися багато нового за день. Він стає більш активним, що призводить до пропуску денного і нічного сну. Маленька дитина може почати спати вдень, а вночі спати.

    Малюк в грудному віці не розуміє, що вдень треба спати, а вночі відпочивати. Тому, щоб налагодити режим, необхідно займати дитину іграшками в денний час, а ближче до ночі намагатися його заспокоїти.

    Вдень треба розкрити штори, включати світло. Це допоможе немовляті зрозуміти різницю між днем і вночі. Також слід поступово зменшувати час денного сну, щоб вночі малюк став спати довше. Увечері краще скупати дитину, укласти в ліжко. Обов’язково у вечірній час слід дотримуватись тиші. Не можна включати голосно телевізор, музику, запрошувати гостей. Все це порушує сон немовляти.

    Як налаштувати дитину на сон

    Щоб не було проблем зі сном немовляти потрібно прагнути привчати до режиму. Для цього слід будити його приблизно в один і той же час зранку, годувати по годинах, укладати в один час. Вечірнє купання розташовує до сну, готує його до основного нічному відпочинку.

    длительность ночного сна

    Вечірнє купання допомагає збільшити тривалість нічного сну

    Приблизний розпорядок дня:

    • 8:00 — 9:30 – пробудження, годування;
    • 9:30 – 11:30 — 1 відпочинок вдень;
    • 11:30 – 12:30– годування;
    • 12:30 – 14:30 – 2 відпочинок на вулиці або на балконі;
    • 14:30 – 16:00 – годування;
    • 16:00 – 17:30 — 3 відпочинок;
    • 17:30 – 20:00 – годування, купання.
    • 20:30 – 8:00 — нічний відпочинок.

    Цьому режиму рекомендується слідувати, щоб привчити малюка засинати легше. Напередодні сну слід заспокоїти дитину, покласти в ліжечко, спокійно пограти або поговорити з ним. Можна погладити по голівці, почитати вірші або потішки.

    Спільний сон з мамою

    Лежачи в ліжку з мамою дитина відчуває себе дуже комфортно. Малюка заспокоює запах мами, груди. Спільний сон допомагає посилити лактацію у матері. Дитина під час сну їсть материнське молоко. Контакт дитини з грудьми забезпечує посилення лактаційної функції, що є великим плюсом.

    Постійно спати дитина з батьками не має. По-перше, це небезпечно для малюка. Батьки можуть його задушити або придавити. По-друге, чим довше дитина спить з батьками, тим складніше його надалі привчити спати окремо. По – третє, самі батьки не висипаються з малюком, боячись нашкодити йому. У мами і тата відсутня інтимне життя, що погіршує відносини між батьками.

    Педіатри не рекомендують укладати дитину з собою в одне ліжко. Це може привести до травм і задухи.

    Мінусом також є переїдання дитини. Він безконтрольно п’є молоко під час сну. Це провокує зригування, здуття, біль у животі. Дискомфорт викликає безсоння. Щоб це попередити, необхідно після годування укладати малюка окремо в дитячу ліжко.

    Навчання малюка спати окремо

    Щоб привчити дитину спати окремо, необхідно після годування грудьми обов’язково укладати його в своє ліжко. Також на протязі всього дня потрібно намагатися відставляти його одного в ліжку, але так, щоб він бачив маму. Можна покласти брязкальця та іграшки в ліжку, щоб дитина не боявся перебувати один. Не можна постійно заколисувати малюка на руках, перед сном. Після того як дитина заснула на руках, він обов’язково прокинеться, якщо його укласти в ліжко.

    З часом можна привчити їсти з пляшечки в ліжечку самостійно. Дитину також укладають на бік. Пляшку кладуть на складену вчетверо пелюшку. Обов’язково потрібно стежити за малюком, коли він сам п’є з пляшечки.

    Якщо малюк їсть суміш, то привчити до окремого спального місця ще простіше. Годувати дитину можна прямо в ліжку. Для цього малюка укладають на бік, підкладають під спинку згорнуту пелюшку, щоб він не повертався на спину. Дають пляшечку, притримуючи її в нахиленому положенні. Якщо з 1-2 місяців привчати малюка так є, він буде почувати себе в ліжку комфортно.

    Причини поганого сну

    У віці 3 місяців малюк вже починає пізнавати світ, тому за цілий день набирає багато вражень. З-за цього режиму відпочинку і неспання може порушитися. Дитина бажає більше спілкуватися з родичами і з мамою.

    Найчастіше режим може порушитися через:

    • Респіраторного захворювання, кольок з причини запорів та інших причин. Температура, біль у животі та інші стани можуть турбувати малюка. Він капризит, не може заснути, часто прокидається вночі.
    • Недостатнє харчування. Якщо у мами мало молока, дитина може погано спати через недоїдання.
    • Некомфортно обладнане місце сну (багато світла, шуму).
    • Конфлікти і сварки між батьками.
    • Порушення режиму, переїзд, гості.

    Ці причини можуть призвести до сильних примх і недосыпаниям.

    Коли причиною недосипу у малюка є висока температура, можна дати йому ібупрофен або парацетамол. При недостатній кількості молока, досить скорегувати харчування матері, догодувати сумішшю після годування грудьми, виключити стреси. При закладеності носа слід прочищати носик дитини, промивати фізіологічним розчином.

    Якщо у дитини з’явилися проблеми зі здоров’ям, необхідно прийти на прийом до педіатра. Лікар огляне малюка, проведе обстеження. Поставивши діагноз, він призначить лікування.

    Здуття живота можна купірувати препаратами симетикона, а запори – ліками на основі лактулози. Вони безпечні, так як не всмоктуються в кров. Під час безсоння потрібно відмовитися від відвідування гостей, а також поїздок. Батькам слід менше лаятися, дотримуватися режиму тиші у відповідності з розпорядком сну дитини.

    Для нормалізації сну немовляті слід налагодити режим дня. Це перше, що потрібно зробити. Правильне, раціональне харчування дитини і матері також є запорукою міцного сну. При виникненні проблем зі здоров’ям, потрібно звернутися до лікаря для обстеження та лікування.

    Читайте також по темі: чому дитина погано спить