Свічки при вагітності від геморою: які можуть призначати, як вибирати

2270

Зміст:

  • Як зрозуміти, що розвинувся геморой?
  • Геморой в 1 триместрі
  • Геморой у 2 триместрі
  • Геморой в 3 триместрі
  • Чим небезпечний відмова від лікування геморою?
  • Вагітність змінює в організмі жінки багато. На тлі цих перебудов можуть розвиватися різні недуги. Геморой є одним з таких захворювань і під час вагітності ризик його розвитку або загострення істотно зростає. Збільшується в розмірах матка тисне на стінки прямої кишки і сприяє розвитку запорів. З-за цього кишкові стінки слабшають і в просвіті кишки можуть формуватися гемороїдальні вузли. Для лікування цієї патології жінці найчастіше призначають свічки при вагітності від геморою.

    Свічки при вагітності від геморою призначаються завжди, так як вони – максимально щадний спосіб терапії

    Як зрозуміти, що розвинувся геморой?

    Розвиток геморою під час вагітності нерідко відбувається спонтанно: жінка помічає сліди крові на білизні, в калі або випинання в області прямої кишки. Ці симптоми вказують на запущену стадію гемороїдальних вузлів, а перші прояви цього захворювання нерідко протікають приховано.

    Скласти план ефективного лікування може тільки досвідчений проктолог. Пам’ятаєте! Самолікування геморою, особливо під час виношування плоду, може призводити до негативних наслідків і наносити шкоду не лише здоров’ю жінки, але і її майбутній дитині.

    Які ще симптоми можуть вказувати на розвиток геморою? Насправді, їх досить багато і запідозрити розвиток патології можна за такими ознаками:

    • печіння, дискомфорт або свербіж в прямій кишці;
    • неприємні відчуття або утруднення під час акту дефекації;
    • поява крові на калових масах або білизні;
    • роздратування в області анального отвору;
    • випинання або випадання гемороїдальних вузлів.

    Тактика лікування геморою під час вагітності визначається стадією патологічних процесів і терміном гестації. Які можна використовувати свічки, підкаже лікар після огляду.

    Геморой в 1 триместрі

    На цьому етапі геморой виникає досить рідко, так як матка збільшена ще трохи і не надає великого тиску на органи малого тазу. Проте якщо все-таки захворювання розвинулося, то жінці необхідно пройти обстеження і курс лікування.

    При відсутності терапії ця недуга може дати про себе знати на більш пізніх термінах. Лікування потрібно починати якомога раніше, так як саме на тлі вагітності розвиток геморою нерідко протікає надзвичайно швидко.

    Жінка повинна розуміти, що геморой вимагає лікування у фахівця і залишати без уваги його прояви не можна. Самолікування також неприпустимо, так як саме в першому триместрі відбувається закладка всіх систем і органів майбутнього малюка. Неправильне застосування лікарських засобів, в тому числі свічок, без дозволу лікаря, може згубно впливати на розвиток дитини.

    облепиховые свечи

    Усунути свербіж, печіння і інші неприємні симптоми геморою під час початку вагітності допомагають облепиховые свічки

    На цьому етапі вагітності зазвичай призначаються засоби для місцевого лікування. Під час гестації операції, в тому числі і малоінвазивні, небажані. Інвазивні процедури можуть призначатися вагітним лише в крайніх випадках. Це може бути на 3-4 стадії хвороби, коли місцеве лікування виявляється неефективним і стан жінки вселяє побоювання. Також не можна застосовувати небезпечні для плода препарати, наприклад, такі, як Макмірор.

    При зверненні до проктолога в перші місяці гестації часто призначаються нешкідливі для дитини препарати:

    • Свічки з прополісом. Препарат на натуральній основі усуває больові відчуття, має ранозагоювальний та антисептичний ефект.
    • Облепиховые свічки. Міститься в свічках масло є повністю натуральним. Воно надає достатній протизапальний і ранозагоювальний ефект. Сприяє усуненню свербежу та печіння.
    • Свічки Натальсид. Лікарський препарат може призначатися з перших днів вагітності і під час лактації. Свічки усувають кровотечі і мають протизапальну дію.
    • Свічки і мазь Реліф Адванс або Ультра. Ранозагоювальну дію, усувають біль і запалення і сприяють розсмоктуванню гемороїдальних вузлів.
    • Свічки Нео-Анузол. Можуть використовуватися під час гестації, але протипоказані при патологіях щитоподібної залози і гіперчутливості до йоду.
    • Свічки з папаверином. Цей засіб сприяє розслабленню гладких м’язів і може рекомендуватися для полегшення акту дефекації і розширення судин прямої кишки. Побоюватися їх застосування не варто – папаверин часто призначається вагітним, так як він є безпечним судинорозширювальну та розслаблює гладку мускулатуру засобом.

    У будь-якому разі не можна самостійно призначати собі ліки, це повинен робити лікар, враховуючи індивідуальні особливості пацієнтки!

    Крім препаратів у вигляді ректальних свічок лікар може призначити й інші лікарські засоби: мазі, ванночки з лікарських трав.

    Рекомендовані для усунення запорів гліцеринові свічки використовувати при геморої не слід, так як вони провокують роздратування і без того запалених стінок прямої кишки. Налагодити нормальний акт дефекації можуть допомогти деякі продукти харчування, коригування щоденного меню і достатня рухова активність.

    Геморой у 2 триместрі

    Починаючи з другого триместру, лікар може призначати більший список препаратів для усунення геморою. В нього включаються не тільки свічки, але і ліки для впливу на першопричину появи гемороїдальних вузлів. Список рекомендованих свічок також розширюється.

    Для лікування геморою можуть застосовуватися супозиторії на основі гепарину. Вони знижують ризик розвитку тромбозу, надають протизапальний і знеболюючий ефект, усуває набряклість та свербіж. Доцільність їх призначення може оцінюватися тільки проктологом! Свічки гепариновые в період гестації не рекомендується використовувати, якщо до складу їх входять знеболюючі компоненти або антибіотики, чиї властивості негативно позначаються на розвитку плоду.

    Геморой в 3 триместрі

    Присутність геморою на цьому етапі вагітності може призводити до погіршення стану майбутньої породіллі та обтяжувати перебіг гестації і пологів. Для запобігання передчасних пологів, інтенсивних ректальних кровотеч і розвитку загрозливих жінки і плоду анемій лікування повинно бути комплексним і безпечним. Проктолог може призначати системні препарати для запобігання виникнення тромбів, проносні та ефективні свічки для усунення докучають симптомів. При виборі ліків лікар обов’язково враховує всі ризики, наприклад, як при лікуванні таким засобом як Утрожестан.

    Зазвичай на останніх місяцях призначають наступні ректальні супозиторії:

    • Реліф Ультра або Адванс;
    • Анузол Нео;
    • Прокто-глівенол;
    • супозиторії з обліпиховою олією;
    • Натальсид;
    • Ультрапрокт;
    • свічки з прополісом;
    • Гепатромбин.

    Вибір ліків і їх форм, дозування та частоту застосування повинен наказувати тільки лікар-проктолог! При необхідності медикаментозна терапія коригується залежно від того, наскільки ефективно проходить лікування.

    Іхтіолові свічки при вагітності іноді призначаються, але тільки лікарем. Поки що немає досліджень, які доводять безпеку іхтіолу для вагітних, тому краще самостійно не ризикувати. Іхтіол чинить знеболювальну, протизапальну дію, покращує кровообіг, обмінні і регенеративні процеси. Однак тільки фахівець може оцінювати доцільність подібного призначення.

    Чим небезпечний відмова від лікування геморою?

    Боротьба з гемороїдальними вузлами, які виникають на тлі вагітності, завжди повинна бути своєчасною. Цей недуг, особливо в гострий період, призводить до стійкого погіршення стану жінки. Вона не може толком спати з-за болю, сходити в туалет або нормально пересуватися. В результаті майбутня мати буде погано переносити гестацию. Цей факт також негативно позначиться на її майбутньому дитині.

    При великих гемороїдальних вузлах виникає ризик розвитку часто повторюваного ректальної кровотечі. Хронічні крововтрати призводять до розвитку небезпечної для вагітності і дитини анемії. На тлі недокрів’я у плода може виникати гіпоксія, що веде до порушення його розвитку із-за постійного кисневого голодування.

    3 триместр

    3 триместр – період, коли лікування геморою може бути максимально комплексним, так як до початку пологів залишається не так багато часу і недуга може ускладнювати перебіг.

    При останніх стадіях геморою існує ризик відмирання тканин. Цей процес може призводити до інфікування, яке небезпечно для майбутнього малюка. У важких випадках подібне ускладнення може ставати причиною внутрішньоутробного зараження плоду.

    Необхідно пам’ятати, що при гестації геморой часто стрімко прогресує з-за постійних трансформацій в організмі майбутньої матері. Правильна терапія дозволяє згладжувати симптоми цього неприємного захворювання і не завдає шкоди здоров’ю дитини.

    Під час пологів геморой може ускладнюватися кровотечею, утворенням тріщин і швидким прогресуванням гемороїдальних вузлів. Перешкодити цим наслідків може тільки правильно проведене лікування патології вже під час вагітності. Після пологів жінці призначається повний курс терапії та, при необхідності, хірургічне лікування.

    Свічки при вагітності від геморою призначаються досить часто, так як є максимально щадним варіантом лікування для жінки. Їх вибір в цей період життя – відповідальна задача, яка повинна вирішуватися тільки лікарем. Кращі свічки для боротьби з котрі докучають проявами геморою може вибрати тільки проктолог, що має досвід у веденні вагітних. Більшість фахівців не рекомендують відкладати лікування гемороїдальних вузлів на потім, так як це захворювання під час вагітності протікає стрімко. У підсумку воно може призводити до небезпечних наслідків у вигляді ускладненого перебігу пологів, анемій, ректальних кровотеч, передчасного розродження або гіпоксії плода.

    Також цікаво почитати: гліцеринові свічки при вагітності