Терапія гінгівіту у вагітних лікарськими препаратами і народними засобами

1200

Зміст:

  • Особливості та види гінгівіту
  • Як проводиться терапія гінгівіту у вагітних
  • Лікування в домашніх умовах
  • Гінгівіт – це запальний процес на яснах, який може розвинутися в результаті ослаблення імунної системи, недостатньої гігієни порожнини рота і ряду інших причин. Захворювання швидко лікується, але прогноз патологічного стану залежить від його форми. Гінгівіт у вагітних може виступати ознакою інших соматичних хвороб, що протікають в прихованій формі. Допомогти виявити їх симптоми і почати терапію здатний лікар.

    Гінгівіт зустрічається у вагітних жінок

    Особливості та види гінгівіту

    Спровокувати розвиток гінгівіту можуть механічні травми, опіки (хімічні та термічні), зубний камінь. У жінок в період виношування дитини викликати патологію здатні гормональні зміни, токсикоз, проблеми з обміном речовин, стреси, гіповітаміноз і т. д.

    Відсутність своєчасного лікування може спричинити пародонтитом, вражаючим глибокі шари тканин навколо зубів. Якщо продовжувати не звертати уваги на проблему, може розвинутися пародонтоз, при якому частина випадає зубів або потребує видалення.

    Гінгівіт вагітних жінок турбує нерідко. Він буває кількох видів:

    • Катаральний. Йому супроводжує болючість, виявляється набряклість слизової оболонки рота. Запальний процес поступово поширюється на всю поверхню ясен, захоплюючи верхню і нижню щелепи.
    • Гіпертрофічний. Починає розвиватися на пізніх стадіях вагітності, приблизно після 20 тижня. Розростається крайова десна, яка покриває до половини зубної коронки. Збільшується борозенка між мовою і яснами. Больові відчуття відсутні.
    • Виразковий. Цей вид гінгівіту протікає особливо важко. Може виникнути після сильного стресу або в результаті відсутності лікування інших видів патології. Захворювання супроводжується кровоточивістю, печінням і сверблячкою, десна набуває синюватий відтінок.

    Захворювання також поділяється за ступенем тяжкості на легке, середнє і важке, може протікати гостро і хронічно.

    лечение

    Відсутність своєчасного лікування може спричинити пародонтитом

    Як проводиться терапія гінгівіту у вагітних

    Лікування повинно бути комплексним. В першу чергу необхідно позбутися від тих факторів, які сприяють поширенню патогенної мікрофлори ротової порожнини. Після ретельного огляду лікар задіює перелік заходів:

    • Очищення зубів від нальоту і каменю. Процедура безболісна, дозволяє усунути основний фактор, що сприяє розвитку запального процесу.
    • Нормалізація кровотоку, купірування запалення. Для цього використовуються фармакологічні препарати, але призначають їх з обережністю, враховуючи наявність вагітності у жінки. Терапія проводиться під суворим контролем лікаря.
    • Усунення рецидиву. Для гінгівіту характерні періодичні загострення. Уникнути їх допоможе спеціальна дієта, а також полоскання рота перекисом водню. Також лікар призначає прийом глюкози.

    При важкій формі гінгівіту медикаментозного лікування недостатньо. Доведеться видаляти гіпертрофовану тканина хірургічним шляхом.

    Лікування в домашніх умовах

    Коли хворіє жінка в положенні, лікарі вкрай рідко вдаються до антибіотиків. За таких обставин вони можуть рекомендувати скористатися перевіреними рецептами народної медицини. Це дозволяє уникнути негативного впливу ліків на внутрішньоутробний розвиток плода.

    Зазвичай призначають полоскання ротової порожнини і горла, так як саме місцеві способи лікування є найбільш безпечними. Ефективно працюють такі народні засоби:

    • Хрін при болю в яснах. Потрібно подрібнити корінь за допомогою дрібної терки, віджати сік вручну, після чого готовий концентрат розвести водою у співвідношенні 1:1. Жінці слід полоскати горло три рази в день. Таким чином виходить в короткі терміни купірувати запалення.
    • Відвар з кори дуба. Сухий продукт можна купити в аптеці. Взяти 1 столову ложку подрібненої кори, залити її половиною літра чистої води і поставити на вогонь. Коли відвар закипить, треба зменшити вогонь і залишити нудитися зілля протягом 15-20 хвилин. Потім слід додати до складу ще води, щоб довести його до початкового об’єму. Відвар готовий. Потрібно процідити його і полоскати рот протягом дня для купірування запального процесу.
    • Содовий розчин. Це рецепт, перевірений часом, який безпечний для жінок в положенні. Потрібно налити воду в склянку, додати до неї чайну ложку соди і перемішати. Полоскати складом рот і горло 2-3 рази на день.

    Для того щоб уникнути гінгівіту, потрібно стежити за станом ротової порожнини, правильно підбирати зубні пасту і щітку, а також регулярно чистити зуби. Слід збагатити повсякденне харчування вітамінами, тим самим працюючи над зміцненням імунної системи. Якщо ж проблема вже виникла, необхідно одразу ж звернутися до стоматолога за допомогою, не відкладаючи. В іншому випадку ситуація буде тільки погіршуватися, і без належного лікування можна втратити зуби і підірвати здоров’я в цілому.

    Читайте також: сзрп при вагітності