Тетяна Чернігівська поділилася психологічним трюком в навчанні дівчаток

836

У нашій країні хлопчики і дівчатка навчаються без розділення за гендерною ознакою. Цієї практиці вже понад 100 років. Нагадаємо, роздільне навчання було в царській Росії, коли панянки вивчали науку в закритих школах, як і юнаки.

Читайте також:Людмила Петрановська розповіла, як потрібно вибирати школу для дитини

Нейролингвист і доктор біологічних Тетяна Чернігівська розповіла про досвід приватних британських шкіл, багато з яких підтримують традицію роздільного навчання:

Жінок і чоловіків потрібно по-різному вчити, – поділилася експерт, посилаючись на матеріали західних вчених. – Хлопчиків треба тримати в холоді. Якщо температура на градус–два більше, вони не сприймають інформацію. Вони тільки в холоді добре себе почувають. Вони люблять активне проведення часу. Вони повинні енергію «вибігати». Для них важлива змагальність. Вони повинні отримувати підживлення – «Ти краще всіх. Я тобою пишаюся». А в дівочих школах не холодно.

Тетяна Чернігівська розповіла і про психологічний трюк у навчанні дівчаток, застосовуваний у приватних британських школах.

Потрібен контрольований ризик. Не говорити – впадеш, розіб’єшся.

Читайте також:Порада дня: використовуйте у вихованні дитини правило «5 хвилин»

На думку фахівця, британські педагоги готові і спеціально підлаштувати такі ситуації. З якою метою? Виявивши, що щось іде не так, як зазвичай, дівчинка вчиться приймати рішення.

Значить, буде знати, як діяти у даній ситуації, – підвела підсумок темі контрольованого ризику Чернігівська.

Раздельное обучение девочек и мальчиков

Нам цікаво вашу увагу на тему роздільного навчання. Розкажіть про свою думку з такого психологічного прийому у вихованні дівчаток, як контрольований ризик?

Всі фото: Depositphotos, Facebook @chernigovskayatatiana