У Німеччині заборонять УЗД вагітним жінкам

521

У Німеччині заговорили про те, що незабаром вагітним жінкам заборонять проводити УЗД у форматах 3D і 4D. Табу на цей вид ультразвукового дослідження має вступити через три роки, в 2021-м. Винятком стануть лише ті випадки, коли УЗД показано матусям, у яких є на це медичні показання.

Що ж стало причиною заборони, адже навіть німецька лікарська асоціація DEGUM (вона впритул займається питаннями УЗД-діагностики в медицині) не раз заявляла про те, що ця процедура абсолютно безпечна. Так, за даними досліджень, які проводила асоціація, жодного разу не було підтверджено, що УЗД 3D і 4D загрожують здоров’ю майбутніх матусь.

© Instagram @darb_mdc_

Виявляється, як повідомляє німецьке видання Berliner Morgenpost, заборона решии винести з-за постанови про захист від опромінення (Strahlenschutzverordnung). Як раз в одному з пунктів цього документа говориться, що ненароджена дитина не повинен піддаватися ультразвукового впливу без медичної необхідності.

Якщо міркувати логічно, то зрозуміло, що у апаратів для УЗД 3D (фото) і 4D (відео) велика ступінь ультразвукового випромінювання, ніж у простих апаратів УЗД. Але й відповіді на питання про їх негативнов вплив на плід на даний момент немає.

Читайте також:Все про скринінгових УЗД при вагітності

Втім, давно відомий і інший факт. У медичних цілях використовувати 3D/4D УЗД найчастіше взагалі немає сенсу, адже отримане зображення в більшості випадків не дає повної картини, щоб робити висновки про здоров’я немовляти в утробі матері. Так що по більшій частині УЗД в 3D і 4D використовують зараз, щоб майбутні мами і тата могли подивитися на об’ємні фото і відео свого малюка.

© Depositphotos

Нагадаємо, що в Росії звичайне УЗД при відсутності ускладнень роблять один раз за триместр. Додаткові обстеження дитини і вагітної жінки можуть знадобитися у наступних випадках:

  • породілля старше 35 років;
  • попередня вагітність закінчилася появою малюка з хромосомними аномаліями;
  • батьком дитини є близький родич жінки;
  • у минулому було два і більше йдуть підряд мимовільних переривань вагітності;
  • в 1-му триместрі вагітна приймала заборонені при виношуванні медикаменти;
  • довгий час зберігалася загроза викидня або передчасних пологів;
  • опромінення батька або матері за кілька тижнів до зачаття або матері в першому триместрі.

Читайте також:

  • Все про скринінгових УЗД при вагітності
  • Багатодітна мама створює барвисті картини з УЗД вагітних жінок
  • Милота: дивовижні знімки УЗД малюків