Дозволено чи компот із сухофруктів при грудному вигодовуванні

2628

Зміст:

  • Чи можна пити напої з сухих фруктів
  • Гіпоалергенні напої при ГВ
  • Алергенні напої
  • Компот із сухофруктів при грудному вигодовуванні вживати допускається, але вводять його дуже акуратно. Спочатку включають гіпоалергенні види сухих фруктів: яблука, груші, шипшина. По закінченні трьох місяців вживають інші сухофрукти.

    Чи можна пити напої з сухих фруктів

    Напій із сухофруктів дуже корисний для годуючої матері і немовляти. В ньому є багато вітамінів і цінних мікроелементів. Однак при введенні подібних напоїв у раціон обов’язково дотримуються правила, так як у дитини можлива алергічна реакція на продукт.

    Компот із сухофруктів при грудному вигодовуванні корисний для мами і малюка

    Спочатку вживають компот тільки з гіпоалергенних сухофруктів, а потім вводять інші. П’ють напій не кожен день. У добу випивають не більше 250 мл, в тиждень не більше 650 мл Заварювати і настоювати сухі фрукти не можна. Компот рекомендують варити. Причому при першому введенні напою самі сухофрукти їсти не можна, дозволено тільки пити рідину.

    Вживати компоти допускається через 1 місяць після народження малюка. Спочатку готують напій з одного виду сухофруктів, через тиждень пробують окремо іншого. Після додавання в раціон 2 і більше видів сухофруктів їх поєднують разом. Найбільш алергенні продукти включають в раціон після 3-4 місяців життя.

    Гіпоалергенні напої при ГВ

    Найбільш безпечні для новонародженої дитини напої з шипшини, сушених яблук і груш. Ці продукти для приготування компоту можна вживати через 4 тижні після народження малюка.

    Вводять кожен фрукт окремо. Рекомендується почати із сухих яблук, краще зеленого кольору, якщо, звичайно, у вас є можливість це перевірити. Вони не викликають алергії, не провокують запори, коліки, діарея.

    Через 2 тижні після введення в мене яблучного компоту можна вводити компот з груш. Груша не провокує алергічної реакції, але трохи закріплює стілець. Тому пити компот рекомендується в невеликих кількостях. Обов’язково дивляться на реакцію дитини.

    Вживають не більше 250 мл напою в день.

    Після груші через 2 тижні вводять шипшина. Він здатний викликати алергію, тому його теж вживають потроху. Якщо з’явилися висипання у немовляти, напій прибирають з раціону, пробують ввести пізніше.

    Алергенні напої

    Алергенні сухофрукти можна вводити занадто рано. Це провокує важку алергію аж до діатезу у немовляти. Найчастіше викликають алергічну реакцію:

    • чорнослив;
    • абрикос;
    • фініки;
    • смородину, малину;
    • родзинки.

    Напої на основі таких продуктів вживають тільки після 3-4 місяців життя дитини.

    Спочатку вводять напій із висушених злив. Він відмінно допомагає при запорах. Після вживання компоту з чорносливу дивляться на реакцію малюка, а саме зміна стільця, наявність висипань.

    Далі допускається ввести компот з ізюму. Він нормалізує роботу серця і судин. Напій варять, п’ють в першу добу по 20-50 мл, не більше. Компот з родзинками посилює коліки, тому звертають увагу на стан малюка.

    Після додають у раціон курагу. Вона проносить стілець, посилює болі в животі та здуття, провокує алергію. Потрібно стежити за малюком протягом 1-2 діб.

    Далі вводять в меню напій з фініків. Продукт дуже алергенний, тому при появі висипу, почервоніння, набряклості шкіри, напій прибирають з раціону. Компот з журавлини, а також смородини і малини вводять в останню чергу. Червоні ягоди є сильними алергенами, особливо малина.

    При виборі сухих фруктів для приготування компоту краще звернутися до лікаря. Він розповість, як вводити продукти. Правильне введення компотів виключає розвиток алергії і проблем з травленням надалі.

    Дивіться далі: ізюм при грудному вигодовуванні немовляти