Порада дня: навчіться заспокоювати дитину правильно

1101

Які слова мами найчастіше говорять дітям, коли ті чимось засмучені? «Заспокойся», «Не плач», «Припини», «Все добре»… А як реагують на це діти? У більшості випадків вони не заспокоюються, а негативні емоції тільки наростають. Треба замислитися: може, мама обирає не ті слова? Як правильно заспокоювати малюка, який чимось засмучений, злякався, образився?

Читайте також:Порада дня: навчіть дитину з’ясовувати стосунки з однолітками

На допомогу матусям приходить психолог Ніна Ливенцова і для наочності розповідає історію, яка може бути знайома багатьом:

Уявіть собі ранок в дитячому саду. Діти 3-х років виступають перед батьками. Один з дітей починає ридати і проситися до мами, яка тут же в залі. Дитина біжить до мами, забувши про все старанно вивчені віршики та пісеньки.

Мама каже дитині: “Годі ридати, все добре!” Але дитині явно не добре, починає ридати голосніше. Мама намагається знайти спосіб швидко припинити плач: “Якщо будеш так себе вести, я більше не прийду на свято. Нас зараз виженуть. Вистачить, дивись, всі на тебе дивляться!”

Але нічого не допомагає. Дитина ридає ще гіркіше, вцепляется в маму так, немов це останній шанс побути з нею поруч.

Читайте також:Порада дня: допоможіть малюкові відпускати вас без сліз

Помітили помилку, яку допустила мама?

Дитина плаче, у нього точно є на це причини, — пояснює Ніна Ливенцова. — Може йому страшно, незатишно, хочеться до мами. Вогнище емоцій вже розгорівся. А репліки, які вимовляє мама, немов паленья, розпалюють цей багаття ще більше.

Це за логікою дорослих, дитина повинен злякатися, що мама потім на свято не прийде, і заспокоїтися. Або йому раптом стане соромно, і він приклад зважене рішення не ридати, а дограти свою роль на ранку.

А для дитини кожна подібна репліка додає болю, страху, роздратування. І розгорівся багаття емоцій починає палати сильніше і яскравіше. Тобто всі ці слова змушую його відчувати себе не краще, а гірше.

Як правильно вести себе в подібній ситуації? Спеціаліст підказує:

Якщо не знаєте, що сказати втішного та конструктивного, то просто нічого не кажіть, обійміть і мовчіть. Нехай догорить багаття і потухне.

Матусі порада психолога оцінили:

Якщо не знаєш що говорити, краще мовчати. І так не тільки з дітьми. Прийом працює.

А як ви заспокоюєте огорчившегося дитини?

Всі фото: Depositphotos