Адель-Ілларія, Вікторія Місяць, Пересвет: експерт пояснив, чому батьки дають дітям незвичайні імена

590

Незвичайним ім’ям сьогодні вже нікого не здивуєш. Деякі рідкісні імена стали поширеними. Наприклад, Мією дочок назвали 29-річна Агата Муценієце, 31-річна Поліна Гагаріна і 28-річна Рита Дакота. Журналісти «РИА» поспілкувалися з кандидатом філологічних наук Володимиром Максимовим і з’ясували, чим керуються батьки, коли придумують ім’я дитині.

Читайте також:Глафіра Тарханова розповіла, чому в синів такі рідкісні імена

Відзначимо, що раніше в московському управлінні ЗАГС назвали найбільш рідкісні і незвичайні імена, які давали дітям в минулому році. У їх число увійшли: Адель-Ілларія, Вікторія Місяць, Олександра Джейн, Леоніда і Капітоліна для дівчаток і Мартін, Пахом, Пересвет і Добриня для хлопчиків.

© Unsplash

Однією з причин появи незвичайних імен Володимир Максимов назвав вплив релігії. Православні орієнтуються на Святці, а представники інших релігій дотримуються своїх традицій.

Одночасно з цим намітилася інша тенденція: з’явилося деяке число імен, запозичених з іменника мешканців Західної та Центральної Європи і Північної Америки, – зазначив він.

Експерт також додав, що деякі батьки прагнуть дати дитині ім’я, висхідний до його рідної культури. Звідси сплеск імен дохристиянської доби: Мирослава, Добриня, Злата, Любава та інших.

© Unsplash

Такі імена можна називати язичницькими, хоча далеко не всі вони виникли в язичницький період. Наприклад, у російських людей багато імена, утворені на основі рідної мови, побутували і в XVI–XVII століттях, але в якості додаткових, «мирських», – пояснив кандидат філологічних наук.

За словами Максимова, немає нічого поганого в розмаїтті імен, особливо якщо врахувати, що деякі західні імена в Росії відбуваються з інтернаціональних сімей, де хтось із батьків може бути вихідцем з іншої країни.

У Москві проживає багато іноземців та іноземок, які тут же одружилися і вийшли заміж. Зрозуміло, що в таких сім’ях існує мінімум два іменника, з якого батьки хотіли б вибрати ім’я новонародженій дитині. Це відноситься і до сім’ям, в яких один з батьків є вихідцем з країн Азії, Африки чи Південної Америки.

© Unsplash

Експерт порадив батькам не захоплюватися творчістю, коли справа стосується імені дитини, адже деякі з них можуть і не існувати. Дитина може зіткнутися з проблемами з-за дивного імені. «Вдало складене ім’я – велика рідкість. Справа в тому, що такі імена масово виникають тільки в період масштабних змін в культурі У звичайний же час більшості таких імен судилося залишатися в єдиному екземплярі. І далеко не завжди діти дякують батькам за їхню “творчість”», – додав він.