Чому мама не підтримує мене та мою сімю?

639

Деякі з нас часто діляться історіями про своїх непростих взаєминах з батьками (особливо мамами) в Мережі, розповідають про те, що замість підтримки бачать лише негатив. «Мама не хвалить», «Постійно критикує», «З-за цього у мене комплекс неповноцінності» — приблизно так говорять матусі.

Читайте також:Монолог: «З першим сином не вийшло, народила другого…»

У схожій ситуації опинилася Інтернет-користувачка, яка побажала не називати своє ім’я:

Коротка передісторія. Коли мені було 19 років, я зустрічалася з хлопцем, моїй мамі він дуже подобався, вона в захваті була від нього, спілкувалася з його батьками і т. д, потім я того хлопця кинула заради іншого. Мама була буквально в траурі і з тих пір, м’яко кажучи, недолюблює всіх моїх чоловіків, з ким би я не зустрічалася, і, якщо так можна висловитися, радіє, якщо у мене не складається, щоб кожен раз мене дорікнути «я ж тобі тоді говорила, тепер кусай лікті, — розповідає автор.

Виявилося, що через два місяці після народження дитини героїня історії залишилася одна – тато малюка їх залишив.

Мені було дуже важко, мама допомагала, підтримувала, потім я зустріла чоловіка, який взяв відповідальність за мене і сина, виховує його як свого, зараз ми вже живемо разом, — розповідає продовження матуся. — Але мамі він не подобається просто за фактом його існування.

Я навіть помітила, що коли я з чоловіком розлучилася, у нас з мамою стосунки були в сто разів краще, ніж зараз, причому вона намагається це виставити так, ніби я з-за нового чоловіка її забула. Але це неправда. Раніше годинами могли розмовляти по скайпу, а тепер у неї вічно якісь справи, тон розмови підкреслено байдужий — ні запитає, як у мене справи, ні сама не розповість, як у неї (ми в різних містах), і постійно якісь приколи типу «ой, Вітя, що це ти неумитий (тільки поснідав), звичайно, мамі ж колись».

Я вже зайвий раз і дзвонити не хочу. З чоловіком вона підкреслено не спілкується (я називаю його чоловіком, тому що ми живемо як сім’я, і збираємося розписатися), на день народження до дитини приїжджала — так просиділа весь вечір чимось незадоволена, до нього жодного разу не звернулася, коли їхала не попрощалася.

Читайте також:Монолог мами: «Я плачу зарплату своїй мамі, щоб вона була нянею своєму онукові»

У схожій ситуації опинилася і матуся з ніком в Мережі МамаМандаринки:

Стосунки з мамою у нас складаються без довіри. В дитинстві ми теж не ладнали. Характер у неї справжнього тирана. Ми з сестрою постійно отхватывали за найменші провини, образи були майже кожен день. Мама вважає, що ми все робимо неправильно. А причина лише в тому, що наше терпіння кінчається і ми, сперечаємося, робимо по-своєму. Але все одно кожен раз я відчуваю провину перед мамою. За кожен вчинок перечащий її думку.

Я все ніяк не можу позбутися від цих кайданів залежності. Після кожного спору мені дуже погано, думки атакують і я звинувачую себе. Краще б промовчала у відповідь або погодилася. Як вже скинути з себе такий тягар?? Зараз у мене вистачає клопоту: сім’я, навчання, дитина. Мені нелегко впоратися з усім цим. А підтримку мами я не відчуваю.

Подруги підставили плече підтримки:

Далеко не всі, на жаль, можуть похвалитися ідеальними відносинами з мамою. Вам дійсно потрібно з мамою поговорити, причому не просто висловити думку по якій-небудь конкретній ситуації, а йти до кінця. Вона вже не стане іншою, але може врахувати вашу розмову і намагатися коригувати свою поведінку. А може проігнорувати і в черговий раз образитися – просто захисна реакція з її боку. Вам нема чого втрачати, але висловитися вам їй потрібно, інакше ви так і будете накопичувати в собі ці переживання!

Залишилося тільки навчитися по-справжньому не звертати уваги. От такий тип особистості у мами (можливо, якісь риси нарцисизму, а це дуже важко піддається корекції), може, вона просто не розуміє, як боляче вам всім робить. Нехай це додасть вам сили (Олена)

Спокійно без звинувачень постарайтеся пояснити, може зрозуміє… втрачати все одно нічого, так як ваші відносини і так не дуже. А тут хоч шанс щось змінити (YAHOO)

Як ви думаєте, що допоможе авторам у їхніх непростих взаєминах з мамами?

Всі фото: Depositphotos