Дієтолог пояснив, як правильно харчуватися після тренування

1392

Тренування – це чудово! Коли організм перебуває в тонусі, в м’язах приємна тяжкість після бігу, а руки ще пам’ятають навантаження від силових тренажерів, про себе може заявити почуття голоду. Чи можна їсти після тренування? Що має бути присутнім у раціоні, щоб тренування була на користь? Про це розповідає дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова.

Читайте також:Експерт: жінки на дієті відмовляються від картоплі… а даремно!

Експерт зазначає, що харчування після тренування – спірне питання, широко обговорюваний тренерами та лікарями. Наприклад, існує думка, що це заважає жіросжіганію, тому 2 години після тренування не можна їсти.

Це не так! Насправді організм спалює жир протягом 23 годин після тренування, а не годину під час неї, тому ключову роль відіграє дієта протягом УСЬОГО дня, а не протягом півгодини після тренування, – пояснює дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова.

Експерт підготувала відповіді на питання про харчування після тренування.

Є вуглеводне (білкове) вікно?

Люди думають, що після тренування виснажені запаси глікогену, і вуглеводи, які ви з’їсте протягом 30-40 хв після тренування, підуть на відновлення запасів, а не в жир і можна з’їсти солодке.

Насправді – закриття «вікна» має місце тільки після тренування натщесерце, решту часу – великої ролі воно не зіграє. Дослідження 2013 року, опубліковане в Journal of the International Society of Sports Nutrition показало, що немає ніяких доказів, що «закриття вікна» порушує синтез білка в м’язах

Читайте також:Дієтолог назвала 6 ознак того, що організму не вистачає білка

Коли і що треба їсти?

Протягом 2-х годин після тренування бажаний білково-вуглеводний прийом їжі (наприклад, риба і рис, овочі),але якщо їсти не хочеться – змушувати себе не треба, дотримуйтесь баланс протягом дня і цього буде достатньо.

Чи є різниця в харчуванні після кардіотренування і силовий?

В цілому, немає. Кардіо вимагає більшої кількості вуглеводів, але кардіо кардіо ворожнечу, тому тут дивіться на почуття голоду – хочете їсти – будь ласка.

Чи є різниця в харчуванні на схуднення/набір ваги?

Тільки в денному балансі, на наборі ваги більше калорій, білків, жирів, вуглеводів. Конкретно після тренування – різниці немає.

Якщо тренування дуже пізно, можна їсти?

Якщо хочеться – так, можна навіть складні вуглеводи, якщо не хочеться – насильно «ну хоч що-небудь» не треба.

Читайте також:Треба знати: назви, під якими в продуктах ховається цукор

Підводячи підсумок темі харчування після тренування, дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова радить:

Дотримуйтесь баланс завжди і не думайте про якісь особливості харчування після тренування і буде вам щастя.

А який у вас апетит після тренування? Що є віддаєте перевагу?

Всі фото: Depositphotos