Доктор Комаровський радить, як уникнути ревнощів дитини старшого до молодшого

524

Коли в сім’ї один малюк, вся увага батьків приділяється йому. А якщо з’являється молодша дитина, первісток може відчувати не найніжніші почуття до братика чи сестрички. Що робити в такій ситуації мамі? В першу чергу, бути мудрою.

Читайте також:Порада дня: допоможіть старшій дитині прийняти новонародженого

Відомий доктор Комаровський склав детальну інструкцію для батьків, щоб їх поведінка після народження другого (третього, четвертого…) дитини не викликало ревнощі у первістка або у старших дітей.

Тепер вам повинно вистачати часу на двох (трьох і т. д.)! Мінімізуйте витрати часу на домашню працю, по можливості максимально використовувати досягнення цивілізації — підгузники, посудомийна машина, готова їжа і т. д.

Не робіть організаційних помилок — спільний сон, годування по першому писку, багатогодинні заколисування — все це не для вас. Дефіцит часу, емоцій і уваги старшій дитині — основна причина більшості теоретично можливих проблем.

Говоріть зі старшим про молодшого. Розповідайте, пояснюйте, відповідайте на питання, заохочуйте зацікавленість. Читайте казки про братів і сестер.

Не можна принести в будинок брязкальце і забути про машинку для старшого брата. І гостей/бабусь попередити: або приходьте з порожніми руками, або скільки дітей — стільки й подарунків.

© Instagram @o.germanova

Не можна заспівати колискову молодшому і не почитати казку/поговорити по душам зі старшим. Можна влаштувати фотосесію молодшому і не зробити портрет старшої сестри з подальшою публікацією в «Инстаграме» і захопленим коментарем про найкращу/найкрасивішу дівчинку.

Заохочуйте будь-які спроби старшого допомогти вам у догляді за молодшим. Провокуйте ситуації, коли вам допомога потрібна. Дуже хваліть. Дуже! Ставте в приклад.

Не створюйте ситуації, коли старша дитина змушений брати на себе відповідальність і приймати якісь батьківські рішення. Більшість фахівців не рекомендують навіть на короткий час залишати дітей самих, якщо старшій дитині ще не виповнилося 12 років. У будь-якому випадку, навіть якщо дитина 15 років залишається доглядати за молодшою сестрою, це повинна бути його ініціатива, а не категорична вимога батьків.

© Instagram @taifun_mom, @kristigoldberg

Читайте також:Доктор Комаровський розповів, як довго мамі варто годувати дитину грудьми

Тема дитячої ревнощів актуальна і для молодої мами Олени Кулецької. Нагадаємо, модель виховує Ніку (2,8) і маленьку Сашу, яка з’явилася на світ влітку минулого року. Знаменитість розповіла про ситуацію, яка допомогла їй побачити дитячу ревнощі очима дитини.

Саша (молодша) у кімнаті в своєму шезлонгу.Ніка бігає грає.Я побутової метушні десь кручуся.

Раптом Саша голосно заплакала.Моя миттєва реакція – різко кричу «Ніка, припини!» і йду в кімнату вирішувати конфлікт.

Дивлюся – Саша одна плаче, бо діти плачуть, та🤷🏼♀️)А Ніка завмерла в парі кроків від неї з… іграшкою в руках.. Дівчинка заплакала, і вона побігла до сестри, щоб порадувати її і заспокоїти, а я заздалегідь зробила висновки😔

-Ну мама, я ж хочу порадувати..,- ображено пробурмотів Ніка і побрела назад 😢

А у мене аж ком до горла підступив.Адже якщо б Ніка встигла дійти до Саші і занести над нею руку з іграшкою, а я б тільки увійшла, то я б вирішила, що вона її б’є і ще сильніше лаяла😞

Вибачилася, обняла. Без драматизму і самобичування, але пояснила, що я подумала і що я не права.Ніка кивнула головою, посміхнулася, і… тут же засипала Сашу з головою своїми игрухами 🙄🤦🏼♀️

Мораль 1 – не будуй бар’єрів сама

Мораль 2 – не думай про свого малюка гірше, ніж він є і розмовляй 🤗

© Instagram @elenakuletskaya

А вам доводилося бути в ситуації, коли старша дитина відчував ревнощі до молодшого? Розкажіть про свій досвід.