Довго заживають внутрішні шви після пологів

2676

Зміст:

  • Причини внутрішніх розривів
  • Принципи накладання швів
  • Як доглядати за внутрішніми швами
  • Дієта для швидкої реабілітації
  • Шви при штучних пологах
  • Проблеми з загоєнням
  • Можливі ускладнення
  • При родовому процесі можливі травми піхвових стінок маткової шийки і промежини. Внутрішні шви після пологів довго гояться і поболюють. Але якщо дотримуватися правила реабілітації, процес загоєння можна зробити більш швидким.

    Внутрішні шви після пологів накладають на розриви, що виникли в процесі родової діяльності.

    Причини внутрішніх розривів

    Неправильні дії при пологах, особливості фізіологічної будови дитини і репродуктивних органів матері призводять до пошкоджень маткової шийки і піхвових стінок.

    Найчастіші причини розривів:

    • нееластичні стінки;
    • велика величина плоду;
    • ранні потуги;
    • запалення статевих органів;
    • ерозія шийки матки;
    • вузьке піхву;
    • передчасна пологова діяльність;
    • юнацькі аборти;
    • неправильне передлежання дитини.

    Дванадцять годин необхідно, щоб маткова шийка первородящей жінки повністю розкрилася. При другій та наступних вагітностях цей процес займає менше часу. При швидкоплинні пологи, помилкових сутичках, коли жінка починає тужитися до розкриття шийки, відбувається розрив м’яких тканин під тиском голови дитини. Якщо гінеколог при пологової діяльності знаходиться поруч, він зупинить майбутню маму від ранніх потуг.

    Принципи накладання швів

    Протягом перших двох-трьох годин після появи малюка маткова шийка не чутлива, тому накладення швів відбувається без анестезії. Якщо травмовано вагінальні стінки, на яких розташовано безліч нервових рецепторів, лікарі використовують місцеву анестезію новокаїном або лідокаїном.

    Під час накладання швів зазвичай застосовують нитки, розсмоктування яких відбувається природним чином під дією білка та води.

    До саморастворяющимся волокнам відносять кетгут – натуральні нитки з кишковою тканини тварин і напівсинтетичні вікрил і капроаг. Перший тип волокон розсмоктується за 7-10 днів, другий – за два-три місяці, третій – за півроку.

    осложнения

    Швидше всього розсмоктування відбувається, якщо використовувалися натуральні нитки – кетгут.

    Більша частина матеріалу розчиняється організмом, але іноді шматочки шовного матеріалу виходять природним способом. Якщо зашивання ведеться ниткою з капрону або шовку, через 5-6 днів шви знімають.

    Як доглядати за внутрішніми швами

    Зашиті пошкодження не потребують спеціального догляду. Потрібні лише повне невтручання в жіночий організм ззовні, спокій і гігієнічні процедури.

    Слід також дотримуватися певний спосіб життя протягом перших місяців після травматичних пологів, щоб не відбулося розбіжності або нагноєння швів.

    • У післяопераційний період необхідний постільний режим не менше 2-3 днів.
    • Сидіти не рекомендовано протягом місяця, краще всього приймати напівлежаче положення або сідати на одну сідницю.
    • Годування малюка проводити виключно лежачи, а мамі приймати їжу стоячи або лежачи.
    • До повного заростання розривів двічі в день потрібно митися під душем, ванни протипоказані.
    • Не піднімати важкі предмети, інакше шви можуть розійтися. До цього забороні відноситься і носіння дитини на руках, особливо, якщо на світ з’явився богатир.

    Серед засобів для догляду у новоспеченої матері повинні бути в наявності спочатку післяпологові, а потім звичайні прокладки для щоденного застосування. Міняти їх треба мінімум раз в чотири години, щоб забезпечити зміст післяопераційних швів в сухості.

    Носіння стягуючої білизни протипоказано протягом півтора-двох місяців. Проблема полягає у створенні надлишкового тиску на репродуктивні органи, що перешкоджає швидкому заростанню швів. Найкраще носити бавовняну білизну. Ідеально купити особливі труси одноразового застосування з «дихаючої» тканини.

    Займатися сексом можна тільки через два місяці. За цей час розірвані ділянки зростаються і набувають колишню еластичність.

    Якщо репродуктивні органи в ході пологів зазнали сильних пошкоджень, для запобігання запалення і вторинного інфікування призначається лікування антибіотиками у вигляді ін’єкцій. Тривалість антибактеріальної терапії – три доби, уколи роблять через 6-8 годин. Для лікування лікар пропише такі фармпрепарати, які майже не вбираються у материнське молоко і не завдають шкоди дитині, тому процес лактації можна не переривати.

    Дієта для швидкої реабілітації

    Ще однією особливістю способу життя в реабілітаційний період є правильне харчування. Воно важливо для нормалізації перистальтики і профілактики запорів. Адже якщо жінка буде тужитися в процесі дефекації, шви здатні розійтися. Якщо ви не можете спорожнитися протягом 1-2 днів, прийміть засіб з проносним ефектом або зробіть клізму. Одразу після дефекації треба ретельно промити інтимні зони теплою водою з розчиненим у ній антисептичним препаратом, оскільки низ піхвової стінки, де можуть розташовуватися шви, знаходиться в безпосередньому зіткненні з промежиною.

    осложнения

    Якщо жінка буде сильно тужитися при запорі, внутрішні шви після пологів можуть розійтися.

    Що потрібно їсти, щоб уникнути запорів:

    • продукти з багатим вмістом харчових волокон, що підсилюють рухову активність кишкового тракту. У цю категорію входять овочі, цільнозернові випічка, нешліфовані зернові культури;
    • свіжі плоди у кількості не менше 300-400 г в добу, сухофрукти та кисломолочні продукти, м’яко стимулюють перистальтику;
    • холодні перші страви, наприклад, окрошку, для поліпшення рухової активності кишечника.

    В якості закусок споживайте свіжі овочеві салати з соняшниковою, оливковою або лляною олією. З напоїв вибирайте шипшиновий або слабкий зелений чай, а також соки з моркви, гарбуза, персика, абрикоси і сливи.

    А щоб підвищити імунітет і уникнути запалення, корисно їсти продукти, що містять пребіотики. Це банани, зелена цибуля, спаржа, квасоля і інжир.

    Шви при штучних пологах

    При народженні дитини за допомогою хірургічного втручання накладають шви як всередині, так і зовні: на маточному тілі, стінки очеревини і внизу живота. Зазвичай після процедури кесаревого розтину час перебування в пологовому будинку збільшується. Доглядає за швами медперсонал: замінює пов’язки і виконує обробку рубців кутасептом.

    Протягом перших семи днів новоспеченій мамі необхідно носити підтримуючий бандаж.

    В першу добу не рекомендується митися в душі, потім ця заборона знімається. Після кожної водної процедури потрібно насухо промокнути рану. Для прискорення загоєння тканин жінці прописують мазі або супозиторії.

    Повне відновлення після штучних пологів відбувається не раніше, ніж через пару місяців. Протягом відновного періоду обмежують фізичні навантаження, не рекомендовані заняття сексом.

    Проблеми з загоєнням

    Внутрішні шви після пологів можуть розійтися. Причинами стають передчасні статеві контакти, різкі рухи, підняття важких речей. Також можливе нагноєння швів внаслідок інфекції.

    Ознаки проблем із заростанням швів:

    • постійно болять і печуть зашиті ділянки;
    • внизу живота відчувається тяжкість;
    • несподівано збільшується температура;
    • з піхви виділяється кров або гній.

    Якщо молода мама помічає в себе прояв насторожуючих ознак, потрібно звернутися до лікуючого гінеколога.

    Навіть якщо неприємні симптоми відсутні, потрібно пройти гінекологічний огляд. Відразу після пологів і зашивання ушкоджень лікар не зможе дати повну оцінку результатів внаслідок сильної набряклості м’яких тканин. Точна діагностика проводиться гінекологом трохи пізніше, в ході відбудовного періоду. Для підтвердження того, що процес загоєння йде за планом, на прийом до лікаря потрібно прийти не пізніше, ніж через півтора місяці після пологів.

    Можливі ускладнення

    У міру зрощення ушкоджень шийка матки і вагінальні стінки повертаються до стану, близького до того, якими вони були до виношування. Якщо розходяться шви, в рану потрапляє інфекція, відбувається деформація травмованих ділянок з утворенням рубців.

    За грубе рубцювання або неправильному срастании швів у жінки можливі неприємності в майбутньому:

    • мимовільне переривання наступної вагітності;
    • неповне розкриття шийки матки у другому родовому процесі;
    • хронічні запалення.

    Ці проблеми можна вирішити шляхом повторного оперативного втручання: старий рубець надрізають і накладають свіжі шви.

    Але неприємні наслідки – явище нечасте. При дотриманні всіх правил реабілітаційного періоду пошкоджені тканини відновлюються і стають такими ж еластичними, як до пологів.

    Також цікаво почитати: чому після пологів довго болить живіт