Екстрена контрацепція: особливості і правила застосування

1823

Зміст:

  • Медикаментозні засоби
  • Склад
  • Правила прийому
  • Чим небезпечні контрацептивні засоби
  • Альтернативні варіанти
  • Необхідність використання екстреної контрацепції виникає при незахищеному акті, при пошкодженні бар’єрного контрацептиву (презерватива) або при порушенні схеми прийому оральних протизаплідних засобів. Існує кілька способів, що дозволяють запобігти небажану вагітність, але від зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом, вони не захищають.

    Екстрена контрацепція використовується тільки в крайніх випадках!

    Медикаментозні засоби

    Найбільш поширений, доступний і дієвий спосіб попередження вагітності після статевого акту – це прийом спеціальних протизаплідних препаратів. Ці засоби містять гормони у великій концентрації, що перешкоджає настанню запліднення. Особливість такого способу контрацепції – прийняти таблетку потрібно як можна швидше, в строки, зазначені в інструкції.

    На сучасному фармакологічному ринку представлено безліч подібних препаратів.

    Найбільш поширені серед них:

    • Женале;
    • Эскапел;
    • Постинор.

    Всі перераховані засоби перешкоджають настанню вагітності на овуляторному етапі, попереджають запліднення та імплантацію плідного яйця. Однак слід враховувати, що вони не впливають на вже настала вагітність, тобто не переривають її.

    последствия

    Екстрена контрацепція не перериває вже настала вагітність

    Склад

    Такі препарати містять великі дози гормонів, що перевищують дозування звичайних оральних контрацептив у десятки разів. Так, наприклад, в одній таблетці Постинора міститься обсяг діючої речовини, що дорівнює сумарним обсягом цілої упаковки Микролюта. Одна таблетка Эскапела відповідає двом таблеткам Постинора або двох пачок названого вище препарату, тобто двомісячного курсу планової оральної контрацепції.

    Найбільш популярний препарат Постинор, в одній таблетці якого міститься 750 мкг левоноргестрелу. Одна таблетка Эскапела містить подвійну дозу зазначеної речовини.

    В одній таблетці Женале міститься 10 мг міфепристону.

    Правила прийому

    В упаковці Постинора дві таблетки. Екстрена контрацепція проводиться за схемою: першу потрібно прийняти протягом двох діб після інтимної близькості, рівно через 12 годин приймають другу. Слід строго витримати зазначений інтервал. Позитивний ефект в плані контрацепції досягається тільки після прийому всієї упаковки.

    За твердженням експертів організації охорони здоров’я, саме 1,5 мг левоноргестрелу забезпечують гарантоване протизаплідна дія, що відповідає одній капсулі Эскапела або двом таблеткам Постинора.

    Эскапел приймають одноразово протягом трьох діб після статевого контакту. Ранній прийом засобу забезпечує велику ефективність. Вірогідність запліднення після прийняття таблетки протягом перших двох годин після сексу становить всього 1%, в кінці першого дня цей показник зростає до 5%, а через дві доби – до 15%.

    Вероятностьзачатияпослеприемапрепаратаспустятроесутоксоставляетоколо 40%.

    Аналогічний строк встановлено для Женале. Таблетку потрібно прийняти протягом трьох днів після незахищеного коїтусу. Виробник рекомендує не приймати їжу за дві години до і після вживання кошти. Ефективність Женале досягає 99% в перші дві доби і близько 97% на третій день.

    Деякі в якості екстреної захисту використовують Эсмию. Це оральний контрацептив, в основі якого лежить речовина улипристала ацетат. Цей компонент можна порівняти за ефективністю з міфепристоном, але в якості екстреного контрацептиву поки в Росії не зареєстровано. Дозування 30 мг запобігти небажану вагітність протягом чотирьох діб, тому одноразовий прийом шести капсул Эсмии може дати гарантований протизаплідний ефект.

    после полового акта

    Екстрена контрацепція небезпечна ускладненнями

    Чим небезпечні контрацептивні засоби

    Екстрена контрацепція попереджає запліднення та імплантацію плідного яйця, але не може перервати розвивається вагітність. Якщо жінка помилково випила таблетку і в її плани не входить переривання вагітності, левоноргестрел не завдасть шкоди плоду. Але після прийому міфепристону ризик для здоров’я дитини виключити не можна.

    Перед прийняттям екстрених контрацептивів слід переконатися у відсутності вагітності, зробивши спеціальний тест. Якщо вагітність після прийому Постинора або іншого засобу все ж настала, питання про її переривання повинен вирішувати лікар.

    Багатьох жінок хвилюють наслідки прийому великих доз гормонів. За твердженням фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я, екстрені протизаплідні методи не являють собою істотну загрозу для жіночого здоров’я, вдаватися до них можна по мірі необхідності. Аборт завдає набагато більшої шкоди організму і несприятливо впливає на репродуктивну функцію.

    Жінки повинні враховувати той факт, що екстрені контрацептиви категорично забороняється використовувати в якості регулярного засоби запобігання. Для цих цілей є безпечні і перевірені комбіновані оральні контрацептиви.

    СредипобочныхэффектовПостинораотмечаютсянепродолжительныенарушенияцикла, которыевскорепроходятсамостоятельно. Пристойкомнарушенииследуетпройтиобследованиедлявыявленияиустраненияпричинысбоя.

    Найкращим варіантом є запобігання планова контрацепція. Оптимальну схему повинен підбирати гінеколог. Також слід звернутися до лікаря і після прийому таблетки «швидкої допомоги», щоб найбільш безпечно перейти на відповідну схему для подальшого запобігання.

    Є певні особливості прийняття оральних контрацептивів для подальшого захисту. Ці кошти можна починати пити в день прийому екстреної капсули, але в найближчий тиждень додатково рекомендується вдаватися до бар’єрних методів захисту (презервативи). Додатково можна використовувати сперміцидні мастила.

    Альтернативні варіанти

    Для більшості жінок кращий менш шкідливий варіант екстреної посткоїтальної захисту – негормональні методи, однак вони не набули великого поширення. До таких методик належить внутрішньоматкова контрацепція за допомогою засобів, введених з маткову порожнину. Цей метод реалізується тільки за допомогою акушера-гінеколога.

    Внутрішньоматкову спіраль вводять протягом п’яти днів після незахищеного акта. При цьому повинні враховуватися протипоказання до застосування зазначеного способу. Цей варіант підходить жінкам, які в майбутньому планують використовувати спіраль в якості постійної контрацепції.

    Методикапротивопоказанаприналичиирискаинфицированияполовыхорганов, наприклад, посленасильственногополовогоконтакта.

    Отже, вдаючись до екстреного посткоїтальної контрацепції, слід враховувати можливість розвитку побічних ефектів: порушення менструації, дисфункціональних кровотеч, неприємних відчуттів у вигляді диспепсичних явищ і т. д. Вагітність, що настала після прийому великих доз гормонів, рекомендується перервати, після чого вибрати оптимальний спосіб оберігання. Це питання має вирішуватися з лікарем.

    В цілому, різні види екстреної захисту переважніше медикаментозного йди хірургічного аборту, тому в крайніх випадках до них можна звертатися. Але не слід приймати такі таблетки регулярно, гормональна система не пристосована для таких струсів.

    Читайте далі: еко іксі