Ячмінь при вагітності на оці

1250

Зміст:

  • Як проявляється ячмінь
  • Методи лікування, які працюють
  • Ячмінь – це гостре бактеріальне запалення волосяного фолікула вії. Найчастіше його викликає умовно-патогенна стафілококова мікрофлора. Привертає до його виникнення зниження імунітету, дрібні подряпини і расчеси століття. Ячмінь при вагітності може з’являтися з-за зниження захисних реакцій, які спостерігаються при зміні гормонального фону.

    Як проявляється ячмінь

    Запалення може розвиватися в різних ділянках століття.

    Ячмінь при вагітності з’являється з-за зниження імунітету

    Виділяють два типи захворювання:

    • зовнішній ячмінь – запалюється волосяний фолікул або сальна заліза по зовнішньому краю століття;
    • внутрішній – запальний процес у мейбомиевой залози, розташованої по внутрішньому краю століття.

    У вагітних жінок при неускладненому перебігу ячмінь не супроводжується погіршенням загального самопочуття, температура тіла залишається в межах норми. По краю століття з’являється локальний набряк, почервоніння і невеличкий вузлик. Червоність може з’явитися і на оці. Місце запалення болить при натисненні або закриванні очей. Через 1-2 дні формується гнійничок, який відкривається на верхівці вузлика. Він ховається, гній виходить назовні. В цей момент може статися аутоинаукуляция – самозараження, коли бактерії з вогнища поширюються на інші фолікули.

    При внутрішній формі додатковий ознака – гнійні скориночки на віях. Небезпечно запалення, залежить від його форми. Внутрішній ячмінь після прориву гною може викликати вторинний кон’юнктивіт або призводити до формування абсцесу.

    Абсцедирування протікає з підвищенням температури та погіршенням загального стану.

    Вагітні на ранньому терміні, які хворі на діабет, які страждають від авітамінозу, харчуються неповноцінно, потрапляють у групу високого ризику розвитку ячменю. Також небезпечно недотримання гігієни очей.

    Методи лікування, які працюють

    Лікування ячменю проводять консервативними методами. Гнійник обережно обробляють розчинами антисептиків, щоб не торкнутися очне яблуко. Не ефективно припікання зеленкою, краще застосовувати розчин Мірамістину або Хлоргексидину. Заборонені наступні дії:

    • використання декоративної косметики;
    • самостійне розкриття абсцесу;
    • прогрівання і гарячі компреси.

    Народний спосіб лікування за допомогою пакетика завареного чаю можна використовувати, якщо його охолодити. Чай містить дубильні речовини, зменшує набряк і запалення. Замість чайного пакетика можна застосовувати відвар ромашки, календули. Відгуки кажуть, що це допомагає полегшити стан.

    Для вагітних ячмінь не представляє небезпеки, якщо це одиничний випадок. Рецидивуюче запалення говорить про хронічної інфекції і вираженому імунодефіциті. Небезпечно видавлювання ячменю і поширення гною на сусідні фолікули. Це призводить до формування рубцевої тканини, деформації століття. Патологія призводить до неправильного росту вій і косметичних дефектів. Серйозної небезпеки локальний осередок інфекції не представляє. У першому триместрі негативно позначається важкий перебіг запалення з високою температурою. Тому в цьому випадку потрібна допомога лікаря.

    Дивіться далі: лікування ячменю у дитини