Як діє мята при грудному вигодовуванні

2254

Зміст:

  • Сорти рослини
  • Можна м’яту при годуванні грудьми
  • Як вживати рослина
  • М’ята при грудному вигодовуванні вживається тільки з дозволу лікаря. Колосовый сорт рослини при помірному прийомі збільшує кількість молока. Перцева м’ята знижує лактационную функцію.

    Сорти рослини

    М’ята є лікарською рослиною. Вона здатна боротися з грибковими агентами, заспокоювати нервову систему, нормалізувати роботу травного тракту, знімати головні болі.

    М’ята при грудному вигодовуванні дозволена тільки з відома лікаря

    Виділяють кілька сортів м’яти:

  • Перцева. Має у своєму складі ментол, який чинить вплив на серцево-судинну, статеву, нервову системи. Трава знижує вироблення молока у жінки при надмірному і регулярному її вживанні. При одиничному прийомі рослина збільшує лактацію. М’ята знижує тиск, змінює ритм серця у матері та дитини. Рослина підвищує статевий потяг, порушує гормональний фон у хлопчиків, провокує алергію у немовлят до 1 місяця.
  • Колосова. Не має ментолу, містить карвон, який сприяє стимуляції лактаційної функції.
  • Лимонна або меліса. Заспокоює, знімає нервове напруження. Іноді провокує алергію, коліки у немовлят.
  • Найкраще підходить для годуючих матерів колосова м’ята. Вона більш безпечна, рідко викликає алергічну реакцію, стимулює вироблення молока.

    Можна м’яту при годуванні грудьми

    Під час годування груддю вживання рослинних трав обмежують. М’яту допускається приймати, але тільки після консультації з лікарем. Вживати перцеву м’яту не рекомендується в період лактації, оскільки у великих дозах і при регулярному прийомі рослина знижує секрецію молочних залоз. Посилення лактаційної функції відзначається тільки на початку терапії.

    Якщо жінці хочеться м’яти, краще вживати колосковый сорт рослини. Він стимулює вироблення молока.

    Меліса також відносно безпечна під час лактації. Вона чинить седативний вплив на дитину і жінку. Застосовують цей вид м’яти акуратно, так як у малюка можлива алергічна реакція на рослину і коліки.

    Як вживати рослина

    У період грудного вигодовування краще пити чай з м’ятою. Не дозволяється їсти свіжі листя. У них концентрація активних речовин найбільш велика. Не можна використовувати траву в перший місяць життя малюка.

    Перцеву м’яту при годуванні груддю використовувати небажано.

    Заварюють чай з колоскової або лимонної м’яти. Вживати напій рекомендується потроху з перших двох місяців життя малюка. Спочатку випивають по кілька ковтків, дивляться на реакцію малюка. Якщо у дитини не з’явилися коліки, алергія, то дозволяється ввести невелику кількість чаю в раціон. При виникненні у малюка висипу, почервоніння на шкірі, біль у животі, м’яту виключають з меню.

    Пити м’яту під час годування груддю рекомендується вкрай обережно. Вживати допускається тільки лимонний і колосковый сорт. Самостійно використовувати м’ятний чай не можна, краще звернутися до спостерігає лікаря для виключення протипоказань. Для цього може знадобитися консультація фахівця та виконання ряду досліджень.

    Читайте також: петрушка при грудному вигодовуванні