Симптоми і лікування хвороби Мінця

2746

Зміст:

  • Як виглядає?
  • Лікування
  • Період реабілітації
  • Ускладнення після видалення
  • Як лікувати хвороба при вагітності?
  • Чи можна годувати грудьми?
  • Хвороба Мінця зустрічається часто. Це доброякісне утворення, папілома, локализирующаяся в протоці молочної залози. Її можна виявити за допомогою інструментальних методів. Чим раніше це зробити, тим сприятливіші результат терапії.

    Як виглядає?

    Освіти локалізуються у місці розширення проток. Вони можуть бути множинними або одиничними, з’являтися лише в одній або двох грудях. Розміри варіюються від декількох міліметрів до 2-3 сантиметрів. Чим більше освіта, тим важче симптоматика.

    Хвороба Мінця може діагностуватися у будь-якому віці

    Велика внутрішньопротокова папілома доставляє біль, її легше виявити за допомогою пальпації, ніж дрібну. У місці її освіти може з’являтися набряк. При розвитку запального процесу підвищується температура тіла, є слабкість. Але частіше симптоматика не настільки виражена. Єдиним симптомом можуть бути виділення із сосків, які набувають зеленуватого або кривавий відтінок.

    На інструментальному обстеженні папілома виглядає як бородавка. Вона розташована на невеликій ніжці, іноді за формою нагадує цвітну капусту.

    Лікування

    Папілома є передраковим станом, існує ризик злоякісної трансформації. Крім цього, при частому травмуванні можливі крововиливи або некроз тканин.

    Зволікати з терапією не можна. Операція є єдиним дієвим методом, з її допомогою вдається повністю позбутися від хвороби. Але оперативного лікування передує консервативне. Воно передбачає застосування антибактеріальних препаратів, протизапальних засобів та імуномодуляторів.

    Дуже рідко папілома може розсмоктатися самостійно, але при великих її розмірах покладатися на диво не варто.

    В ході оперативного втручання частина молочної залози, де локалізується папілома, видаляють, після накладають шви. Операція проводиться під загальним наркозом. Пластика грудей після втручання не потрібно, так як шви не великі, при дотриманні лікарських рекомендацій рани швидко гояться і не залишають після себе рубців.

    Прогноз не настільки сприятливий при множині папіломатозі, особливо якщо папіломи розташовуються на периферичних протоках. У цьому випадку видаляють не частина, а груди повністю.

    Після видалення папіломи тканина відправляють на гістологічне обстеження. При виявленні злоякісних клітин призначають променеву або хіміотерапію.

    Період реабілітації

    Після оперативного втручання терапія хвороби Мінця триває. Жінка повинна пройти курс антибактеріальних і гормональних препаратів, приймати вітаміни, регулярно спостерігатися у лікаря. Це профілактика рецидиву.

    Важливо вилікувати всі гінекологічні захворювання і позбутися від ендокринних патологій, оскільки порушення гормонального фону може призвести до зростання нових папілом.

    В період реабілітації необхідно попередити вагітність, при статевому контакті потрібно берегтися. Також важливо відмовитися від фізичних навантажень, дотримуватися дієтичного харчування.

    Ускладнення після видалення

    В умовах стаціонару ймовірність післяопераційних ускладнень дуже мала. Можливі негативні наслідки:

    • загноение або розбіжність швів;
    • гематоми;
    • кровотечі;
    • рецидиви хвороби.

    Запобігти появі ускладнень просто. Необхідно щодня робити перев’язку, поки шви не заживуть, виконувати всі поради лікаря.

    Як лікувати хвороба при вагітності?

    Гормональні порушення є однією з головних причин появи папілом. На жаль, вагітні знаходяться в групі ризику. Частіше операція по видаленню освіти призначається після пологів, але жінка повинна спостерігатися у лікаря-мамолога, щоб не допустити злоякісного переродження. Перевага даного захворювання в тому, що воно розвивається повільно, тому піддавати ризику себе і малюка не варто.

    Внутрипротоковая папилломаЯкщо діагностовано внутрішньопротокова папілома, потрібно звернутися до онколога-мамолога

    При високій ймовірності раку молочної залози оперативне втручання може бути призначено навіть вагітним. Остаточне рішення приймається в кожному випадку окремо.

    Чи можна годувати грудьми?

    Хвороба досить підступна. Вона може стати перешкодою до грудного вигодовування навіть після лікування, так як освіта січуть разом з молочної протокою, функція грудей порушується.

    Якщо папіломи виявлені у годуючої мами, то з операцією можна почекати, звичайно, при невеликих їх розмірах. Грудне вигодовування допускається, але є нюанси, які потрібно знати:

    • під час годування груддю з молоком малюкові буде надходити кров;
    • папіломи є своєрідною пробкою в протоці, через що підвищується ймовірність лактостазу;
    • зміна гормонального фону може спровокувати зростання освіти.

    Годуючій жінці потрібно підібрати відповідну позу для годування, щоб не придавливались і не кровоточили папіломи. Важливо своєчасно спорожняти груди, оскільки застій молока призведе до запалення.

    Хвороба Мінця не є перешкодою до виношування дитини або його годівлі. Щоб уникнути можливих ризиків, жінці варто регулярно спостерігатися у мамолога.

    Читайте також: нічне апное у дітей