Як поводиться дитина перед пологами

1826

Зміст:

  • Положення дитини перед пологами
  • Опущення живота перед пологами
  • Як поводиться дитина перед пологами в нормі
  • Коли дитина активно рухається в животі перед пологами
  • Малюк став вести себе дуже тихо
  • Як відстежити день Х?
  • Поведінка дитини під час пологів
  • На останніх тижнях до передбачуваної дати пологів жінка прислухається до свого тіла, ніби чекаючи особливого знака від дитини. Зміни в поведінці малюка в утробі перед днем Х дійсно відбуваються. І прислухавшись, можна зрозуміти, що він скоро з’явиться на світ.

    Положення дитини перед пологами

    У першому і другому триместрах вагітності дитина в утробі відчуває себе дуже привільно. Його тільце настільки мало по відношенню до об’єму навколоплідних вод, що він може безперешкодно ворушити ручками і ніжками, а також постійно перевертатися. Майбутня мама до 18-20-го тижня найчастіше не відчуває активності малюка. Поступово дитина росте, і простору для рухів залишається не так багато. Жінка починає відчувати, як її штовхають зсередини.

    Для дитини в утробі руху – єдиний спосіб повідомити мамі, що його щось турбує

    З 32-го тижня вагітності дитина може вибрати певне положення в животі матері. Є ймовірність, що він ще кілька разів перевернеться, але вона невелика. Зазвичай до 35-го тижня малюк вибирає позу, в якій буде лежати аж до пологів. І в залежності від того, як він розташувався, будуть відрізнятися відчуття у матері перед пологами.

    Можливі наступні варіанти розташування малюка:

    • головне передлежання;
    • поперечний передлежання;
    • тазове передлежання.

    При поперечному передлежанні, коли малюк розташувався горизонтально, зазвичай призначають планове кесарів розтин. При тазовому передлежанні пологи можуть бути як природними, так і проходити за допомогою хірургічного втручання. Все залежить від ваги плоду і особливостей його розташування. Правильним положенням плоду вважається головне передлежання. Якщо на черговому УЗД з’ясовується, що малюк нещодавно перекинувся, можливо, до пологів залишилося всього півтора місяця.

    Опущення живота перед пологами

    Ще однією ознакою швидкого початку пологів є опустився живіт. Плід поступово починає опускатися в таз жінки, готуючись до народження. Найчастіше опущення живота у первородок помітно за два тижні до пологів. У повторнородящих жінок малюк може опуститися буквально за кілька днів перед початком переймів.

    Крім візуальних змін у майбутньої мами поліпшується самопочуття:

    • зникає печія;
    • дихання стає більш вільним;
    • більше не мучить задишка;
    • пропадають запори.

    Малюк перестає здавлювати діафрагму і легкі, даючи мамі шанс дихати на повні груди. Але при цьому матка починає тиснути на сечовий міхур, з-за чого може боліти низ живота і з’являються часті позиви до сечовипускання.

    Як поводиться дитина перед пологами в нормі

    За кілька тижнів перед пологами дитина в утробі затихає. Це часто лякає майбутню маму. Жінка перестає відчувати сильні поштовхи з кількох причин:

    • більшість стусанів дитини припадає на верхню зону матки, де розташоване мало нервових закінчень, через що майбутня мама може не відчувати поштовхів;
    • після опущення живота малюк знаходиться в більш обмеженому просторі;
    • кількість навколоплідних вод зменшується, дитина вже не може плавати в них, як раніше;
    • кістки тазу матері заважають малюкові здійснювати активні рухи.

    Але зниження активності плоду зовсім не обов’язковий ознака. Іноді жінка добре відчуває поштовхи дитини аж до пологів. Таке можливо, коли малюк всі дев’ять місяців вів себе дуже активно. Також при поперечному і тазовому передлежанні майбутня мама сильніше відчуває рухи малюка, ніж при головному.

    затихает или активныйЯкщо дитина в утробі затих, розворушити його можна, з’ївши шматочок шоколаду

    Коли дитина активно рухається в животі перед пологами

    Кожна вагітність унікальна, як і поведінку дитини. Якщо малюк затихає або, навпаки, активний постійно – це варіанти норми. Але майбутню маму повинно насторожити, якщо дитина стала надто рухомим протягом декількох днів.

    Кількість поштовхів різко збільшується при кисневому голодуванні плода. Це можливо при низькому вмісті гемоглобіну в крові матері, обвитті пуповиною і при появі внутрішніх набряків. Під час кисневого голодування дитина може поводитися дуже активно протягом декількох годин, що робить деякі поштовхи занадто сильними і болючими для матері. Якщо малюкові довгий час не вистачає кисню, часті руху змінюються тишею, він може не штовхатися цілу добу. Це стан небезпечно для дитини і вимагає негайного втручання лікарів.

    Малюк став вести себе дуже тихо

    Жінка повинна постійно прислухатися до того, як поводиться дитина перед пологами. Якщо стусани просто стають рідше, боятися нічого. Але іноді дитина веде себе дуже тихо. У день майбутня мама за тиждень до пологів може відчувати близько 50 поштовхів. Буває, що кількість рухів знижується до 10. Але якщо за один день було всього кілька стусанів або ж плід взагалі не ворушився, слід обов’язково звернутися до лікаря.

    Як відстежити день Х?

    Щоб зрозуміти, скільки залишилося днів до пологів, можна відстежувати рухи малюка за допомогою спеціального календаря. Вести його бажано з 5-го місяця, щоб будь-які зміни в поведінці дитини були добре помітні. У календарі записується кількість поштовхів дитини за день. Як поштовху вважається будь-яке ворушіння. Кілька рухів поспіль розцінюються як один поштовх.

    Є багато способів вести такий календар. Наприклад, записувати кожен день точний час, коли малюк поворухнувся. Можна вважати кількість поштовхів в годину або ділити день на дві половини і рахувати, скільки рухів майбутня мама відчула в першій та другій половині дня.

    Поведінка дитини під час пологів

    Безпосередньо перед початком пологів, коли починаються перейми, активність малюка практично не змінюється. Жінка може відчувати рух дитини всередині себе. У процесі пологів дитина може зникати, так як йому необхідно відпочити і набратися сил. В останні години ворушіння можуть і зовсім не відчуватися. Гормони, які виробляються в процесі пологів, знижують чутливість жінки. Тому вона може не відчути рухів дитини.

    Майбутній мамі слід прислухатися до відчуттів усередині, так як малюк постійно спілкується з нею. Але при цьому не варто хвилюватися, якщо активність дитини трохи змінилася. Краще звернутися до лікаря, який проведе потрібні дослідження і розвіє її страхи.

    Читайте також: коли новонароджена дитина починає бачити і чути