Як впливає ерозія шийки матки на вагітність

2442

Зміст:

  • Клінічна картина ерозії – виділення
  • Як впливає ерозія на вагітність
  • Методи лікування
  • Профілактика ерозії
  • Ерозія шийки матки – це патологія, яка виражається в ерозійному ураженні слизових тканин, викликаному розростанням циліндричних клітин епітеліального шару. Захворювання, не ускладнене запальними процесами, протікає на тлі слабко вираженої симптоматики. На ранніх етапах ерозія шийки матки при вагітності не чинить негативного впливу на внутрішньоутробне формування плода і перебіг гестації. Запущені форми патології можуть стати причиною відторгнення слизових і настання передчасних пологів.Ерозія шийки матки при вагітності зазвичай діагностується у рамках лікарського огляду

    Клінічна картина ерозії – виділення

    Протягом ерозії шийки матки при вагітності вкрай рідко супроводжується вираженою симптоматикою. Діагностика здійснюється за допомогою лікарського огляду. На розвиток патології може вказувати збільшення обсягу секреції, тобто, виділень. В залежності від особливостей перебігу захворювання, секреторна рідина може виглядати наступним чином:

  • Секреція у вигляді сукровиці, пофарбованої в рожевий колір, або світлі коричневі виділення. Поява крові обумовлено тим, що ерозивні ділянки слизової вразливі. Частіше ознака спостерігається після статевого акту або гінекологічного огляду.
  • Виділення зеленуватого, жовтого кольору свідчать про утворення гнійного ексудату. Частіше подібне відбувається при інфікуванні венеричними захворюваннями. У період вагітності ця ознака особливо небезпечний, так як може вказувати на відшарування плаценти.
  • Відмінною особливістю секреції в період виношування є її незначний обсяг. Як правило, поява патологічних виділень спостерігається протягом одного-двох днів.

    Якщо кровотеча стає рясним, потрібно негайно звернутися до лікаря, так як подібний стан є небезпечним для плоду, і може говорити про початок передчасних пологів або викидня на ранніх термінах.

    Як впливає ерозія на вагітність

    Як впливає на вагітність ерозія, залежить від стадії розвитку захворювання. На ранніх етапах патологія не чинить негативного впливу на формування плода і перебіг гестації. Але важливо знати, чим небезпечне це захворювання.

    У ряді випадків, наприклад, на тлі збій гормонального фону або приєднання інфекції, уражена слизова починає кровоточити, що супроводжується погіршенням загального самопочуття і появою рясних виділень. У такій ситуації потрібно невідкладне медичне втручання. При відсутності своєчасної терапії існує ризик передчасних пологів.

    Методи лікування

    выделенияЕрозія шийки матки при вагітності потребує лікування лише в запущених формах

    Якщо ерозія, діагностована в період вагітності, не супроводжується приєднанням інфекції, проведення консервативного або інвазивного лікування не потрібно. Для попередження прогресування захворювання можуть використовуватися засоби місцевої дії, володіють загоюючою і знезаражувальним дією. Найчастіше лікування в такій ситуації передбачає використання вагінальних супозиторіїв, склад яких включає рослинна сировина.

    Якщо виділення носять рясний характер, спостерігається кровотеча, можливе застосування лікарських препаратів, що сприяють підвищенню згортання крові. При виявленні інфекційних агентів можливе проведення терапії, спрямованої на усунення основного захворювання. Нерідко у таких клінічних випадках ерозія повністю зникає, що обумовлено відсутністю провокуючих факторів.

    Раніше терапія при виявленні захворювання включала обов’язкове припікання ерозії, в тому числі, в період виношування дитини. На сьогоднішній день подібний підхід визнаний неефективним і небезпечним для плоду, так як використання цього методу може стати причиною передчасних пологів.

    У запущених випадках, коли лікування є необхідним заходом, можливо застосування наступних способів:

  • Рідкий азот. Деструктивний та болісний спосіб, що надає негативний вплив на здорові тканини. Нерідко використання цього методу в період вагітності є показанням для проведення кесаревого розтину.
  • Метод радіохвильової хірургії. Спосіб заснований на випаровуванні уражених клітин зі слизової. Період повного загоєння тканин становить не більше одного місяця. Своєчасне застосування цього методу припускає розродження природним шляхом.
  • Припікання лазером. Найбільш щадний метод, що не залишає на слизових тканинах рубців. Після застосування цього способу також можливі природні пологи.
  • Терапія електричним струмом. Цей метод не віднесений до числа щадних, оскільки ґрунтується на припіканні тканин струмом. Період відновлення може займати близько восьми тижнів. У більшості випадків після припікання потрібне проведення пологів методом кесаревого розтину.
  • Незалежно від стадії розвитку захворювання та ступеня ураження тканин, лікувати народними засобами ерозію шийки матки в період гестації категорично неприпустимо. Самовільне використання будь-яких засобів, виготовлених в домашніх умовах, може стати причиною ускладнення вагітності.

    При діагностуванні ерозії погоджувати методи терапії потрібно з фахівцем. Крім нанесення шкоди плоду самолікування може погіршити стан жінки і призвести до прогресування захворювання.

    Профілактика ерозії

    В якості найбільш поширених причин, які провокують появу ерозії, називають інфекційні та запальні захворювання, ослаблення імунних сил, безладні статеві зв’язки, гормональні порушення. Профілактика захворювання ґрунтується на максимальному вилученні провокуючих факторів.

    Так, жінці на ранніх етапах гестації або планує вагітність, рекомендується вжити заходи, спрямовані на зміцнення імунітету та підвищення резистентності організму. Також важливо пройти медичний огляд, спрямований на виявлення інфекційних захворювань, своєчасне лікування яких дозволить знизити ймовірність розвитку ерозії.

    У більшості клінічних випадків ерозія шийки матки не чинить негативного впливу на перебіг вагітності і пологи. Однак при виявленні цього захворювання жінці потрібно регулярно проходити профілактичні огляди, які дозволять контролювати перебіг патології, а також підібрати оптимальний варіант лікування, якщо його проведення буде рекомендовано лікарем.

    Читайте далі: вагітність після завмерлої вагітності